Skocz do zawartości

Lampki diodowe


Burger

Rekomendowane odpowiedzi

zależy...

 

jak się połaszczysz na te najtańsze z Allegro to będziesz miał raczej niebieskie światło (>4500K) aniżeli ładne białe (4300K to max), z żywotnością mogę powiedzieć tyle że w ciągu roku wymieniłem tylko jedną LED SMD w podświetleniu tablicy rejestracyjnej

 

druga kwestia to jakie auto, czy trzeba oszukiwać magistralę auta (efekt "spalona żarówka") i wtedy potrzebne są tzw. LED CAN BUS

 

ps: poza wizualnym efektem w wymianie oświetlenia bagażnika jest spora praktyczność 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniłem ostatnio zarówki na diodowe:

podświetlenie tablicy - 9x diody 2 soczewkowe (czyli 2 chipy)

podsufitka 2x w5w 6xchip oraz 1x rurkowa 15 SMD (mam w aucie jasno jak w domu)

postojowe 25 Diód na pojedyńczym chipie (mega duzo światła !)

postojowe tył- żarówa p21w czyli w jezyku led: ba15s. 21 diód.

światła stop - 24 diody superflux

 

 

jeśli chcesz wiedziec cos konkretnego na temat którejś z kombinacji pisz. pomoge. podziele sie doświadczeniem. tutaj masz kilka moich zarówek.

 

DSC_0742.JPG

 

DSC_0718.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postojowe 25 Diód na pojedyńczym chipie (mega duzo światła !)

 

tylko jaki to ma cel? postojowki nie maja oswietlac drogi ani dawac po oczach innym wiec jaki sens ma dawanie czegos takiego jak opisales? rozumiem wnetrze, tablice tez chociaz za mocne tez nie sa dobre, stopy ok ale tez z umiarem.

 

Sam rozawazalem ledy (czesciowo zastosowalem) ale nadal uwazam ze nie mozna isc w skrajnosci, za slabe nie sa wskazane, za mocne oswietlenie rowniez nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postojowe 25 Diód na pojedyńczym chipie (mega duzo światła !)

 

tylko jaki to ma cel? postojowki nie maja oswietlac drogi ani dawac po oczach innym wiec jaki sens ma dawanie czegos takiego jak opisales? rozumiem wnetrze, tablice tez chociaz za mocne tez nie sa dobre, stopy ok ale tez z umiarem.

 

Sam rozawazalem ledy (czesciowo zastosowalem) ale nadal uwazam ze nie mozna isc w skrajnosci, za slabe nie sa wskazane, za mocne oswietlenie rowniez nie.

 

gwarantuje Ci ze nie jest to oślepiające.Są nawet żarówki 130 diodowe H1, H3 i H7 i również nie oślepiają.Pomijając juz fakt ze i tak współpracują z większymi odbłyśnikami niz do postojówek. Nie wiem jak ty, mnie czasami przydaje sie pozostawienie auta na moment na postojówkach. Poza tym akuat z postsjówkami było tak że jedna sie spaliła wymieniłem obie na nowe i chciałem zobaczyc jak spiszą się wielo diodowe i nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.