Skocz do zawartości

Dobór zestawu do polerki mechanicznej


szymekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie, dosyć długo już przeglądam tematy forum, czytalem poradnik na detailer, i nasówa mi się dylemat.

Do tej pory używałem gąbek farecli na gwint m14, lecz chce dobrać jakieś BP i pady.

Po przeglądaniu ofert spośród BP nasunęly mi sie takie sugestie:

1. Czy warto dopłacać(przepłacać) za BP 3M?

2. Czy wymiary 125mm i 75mm byłyby dobrym zestawem na początek?

3. Które ewentualnie są najlepszym stosunkiem ceny do jakości?

Z tego co widzialem to jest w/w 3M, jest scholl za okolo 70zł, flexipads.

dosyć sporo pochlebnych opini o flexipads widze i czy na tym sie najbardziej skupic?

4. Jest duża różnorodność padów- felxipads lub abw będą dobre? czy ewentualnie co innego ?

 

Liczę na jakąś podpowiedz od osob ktore mialy juz z tym stycznosc na dobry poczatek detailingu :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka ja właśnie pare dni temu skończyłem polerować cały swój świeżo pomalowany samochodzik.

 

Kup jeden krążek 3m Trizact P3000 - rewelacyjna sprawa.Jedziesz całe auto maszynowo na wolnych obrotach na mokro.

Myjesz auto.

Na to farecla 3g na pomarańczowej lub białej gąbce uważając na krawedzie bo tym sie przetrzeć potwornie łatwo bo tu wyższe obroty.

A na koniec niebieska gąbka gofrowana z niebieskim korkiem (jasnym - nie granatowym) finiszowa do usuwania hologramów. Lakier wygląda teraz :o

Aha koniecznie pracuj na talerzy 3m - jest bardzo trwały i dobrej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jeden krążek 3m Trizact P3000 - rewelacyjna sprawa.Jedziesz całe auto maszynowo na wolnych obrotach na mokro.

na jaką cholerę proponujesz mu wetsanding?

Na to farecla 3g na pomarańczowej lub białej gąbce

taa i ochlap wszystko naokoło...są inne kulturalniejsze pasty

szymekk, ja mam zestaw talerzy flexi i rozmaite pady w większości ABW oraz kilka Flexi. Zrobił już ten komplet kilka aut bez zastrzeżeń. Gąbki, szczególnie te cuttingowe, wiadomo zużywają się, ale nie ma żadnych problemów z rozwarstwianiem się czy odklejaniem rzepa (a myje je niezbyt subtelnie w pianie ph14)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem że BP mam jakiś Leroya za 12 zeta i jak narazie wystarczają w zupełności. Szkoda tylko że 125mm to najmniejszy w ich ofercie.

Co do gabek to osobiście mam zestaw MS (monster Shine) i choć wielu pisało że sie rzep potrafi rozkleić to jak narazie nie zaobserwowalem takiego czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.