Jump to content

Kosmetyka modeli aut w skali 1:18


CARBON1230

Recommended Posts

Witajcie,

jestem nowy na forum, a zarejestrowałem się ponieważ chciałbym uzyskać od Was pomoc :)

Otóż moim zainteresowaniem jest zbieranie modeli aut w skali 1:18. Producenci firm produkujących te autka używają identycznego lakieru jak do normalnych aut - dlatego piszę na tym forum ;) Jednak napewno różnią się grubością, dlatego ich pielęgnacja będzie się różnić od tych, których Wy stosujecie na autach 1:1 :) Napewno odpadają tutaj wszystkie maszyny, bo modele są za delikatne i za małe aby ich używać na nich. I tutaj moje pytanie do Was.

Czy możecie podpowiedzieć mi, jakie sposoby i kosmetyki polecacie :oops:

Poniżej w załącznikach przedstawiam 2 szybkie zdjęcia pokazujące jakie rysy występują na takich modelach - chciałbym je usunąć, a dodatkowo lakier nawoskować.

 

Z góry dziękuję wszystkim ;)

 

P9178246.jpg

P9178248.jpg

Link to comment
Share on other sites

Witaj!

 

Możesz potraktować lakier ręcznie, za pomocą aplikatora gąbkowego/mikrofibrowego lub nawet samej mikrofibry, pastą wykańczającą. Przykładowo Menzerną SF4000, lub tzw. Żółtym korkiem firmy 3M. Inną możliwością byłoby "przykrycie" tych zarysowań środkiem maskującym, jak np. Poorboy's Black Hole lub White Diamond.

 

Co do wosku - co kto lubi :) Ja proponowałbym tester jakiegoś wosku z wyższej półki, np. RaceGaze 42 lub 55, to malutkie, 15ml testery, ale przy aplikacji dłońmi (a właściwie palcami) podejrzewam że starczy Ci na całą, nawet bardzo pokaźną kolekcję :) A cena około 30zł nie jest wygórowaną za przyjemność pracy z takim LSP :good:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.