Skocz do zawartości

Opel Astra III - GTC [Black Sapphire]


ra-vau

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

na forum zawędrowałem całkiem niedawno... ten temat zakładam w nawiązaniu do:

Zestawy Kosmetyków - Co Kupić po skompletowaniu podstawowych rzeczy, co się skończyło na kwocie z 4 z przodu.... postanowiłem podjąć się zadania, wywołania uśmiechu u samego siebie... ;] nie wiem, czy jest sens pokazywać swoje wypociny, patrząc do innych tematów, sądzę, że nie... no ale skoro już się tyle napracowałem, to pokaże małą fotorelację - jeśli się nie nadaje do tego działu, to proszę o usunięcie.

 

Dodam jeszcze, że celem było odzyskanie koloru, zlikwidowanie 'szarości' i nadanie blasku. Nie chciałem usuwać całkiem, bardzo głębokich rys, bo przy tym kolorze i drogach jakimi się poruszam (mieszkam na wsi), niema to sensu... no chyba, że kiedyś ;) ... Pierwsza w sumie taka zabawa i pierwsze nie marketowe (do "30" zł kosmetyki")

 

Zdjęcia robione telefonem (samsung S8500) oraz kompaktem z przed 4lat... także wybaczcie jakość.

 

 

 

 

Pacjent:

Opel Astra GTC.

Kolor:

Black Sapphire

Rok

2008

Przebieg obecny: 19 000

 

 

----------------------------------------

1. VALETpro SNOW FOAM

 

2. Glinka VP Yellow Poly Clay Bar

 

3. MEGUIARS ULTIMATE COMPOUND

 

4. POORBOY'S WORLD BLACK HOLE

 

5. Collinite no. 476 Super Doublecoat

 

6. STJARNAGLOSS SILKE DETAILER

 

7. Masa mikrofibr, ręcznik, rękawice, itd

 

----------------------------------------

 

Pacjent:

ravaudetal1.jpg

 

ravaudetal2.jpg

 

----------------------------------------

Stan lakieru:

1maska.th.jpg2maska.th.jpg3dach.th.jpg4klapa.th.jpg5blotnik.th.jpg6bok.th.jpg7blotnikp.th.jpg

 

----------------------------------------

 

Mycie:

ravaudetal3.jpg

 

Glinkowanie:

ravaudetal4.jpg

 

Inspekcja: (tzw załamka...)

ravaudetal5b.jpg

 

MG UC:

ravaudetal5.jpg

ravaudetal5a.jpg

ravaudetal5c.jpg

 

PB Black Hole:

ravaudetal6.jpg

 

 

No i tu powinny być zdjęcia całości, ale... musiałem autem wyjechać z garażu, nie było czasu, więc... nie było fotek zwieńczających całość, po nałożeniu Colli...

 

Mija więc tydzień, po paru 'wycieczkach', czas na mycie:

 

Tak zachowuje się lakier po Collinite...:

 

Kropelkowanie (polewane brudne auto):

ravaudetal7.jpg

ravaudetal8.jpg

ravaudetal9.jpg

ravaudetal10.jpg

ravaudetal11.jpg

 

Pod domem po myciu NIGRIN i na koniec STJARNAGLOSS SILKE DETAILER:

ravau1.jpg

ravau2.jpg

 

 

----------------------------------------

 

 

No i foto końcowe:

 

ravau3.jpg

 

ravau4.jpg

 

ravau5.jpg

 

ravau6.jpg

 

ravau7.jpg

 

ravau8.jpg

 

ravau9.jpg

 

 

 

 

No i to by było na tyle. Mam nadzieję, że strasznie nie zanudziłem.... Czas pracy ręcznej (zrezygnowałem z polerki bo okazało się, że talerz jest na 180mm... zresztą nieważne ...) - powyżej 20h. .... fotki z prac we wnętrzu dodam za niedługo. :oops:

 

 

Pozdrawiam. :acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy raz i do tego ręcznie to wyszło całkiem nieźle. 50/50 pokazuje włożoną pracę. Lampy też polerowałeś?

Maszyny się nie bój, skompletuj odpowiednie pady i do dzieła :)

Generalnie :good:

 

P.S. Lusterka trochę festyniarskie, bardziej widziałbym tu Di-Noc Carbon od 3M, ale to tylko moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna Astra. Gratuluje siły i wytrwałości bez :ad: . Kolego uzyłes IPA po polerowaniu?

Dzięki ;) Tak, oczywiście. Zgodnie z zaleceniami na forum. 8-)

 

 

:good:

 

Ładne odświeżenie ;)

Przydałby się jeszcze jakis fajny dressing na oponki ;)

thx, no właśnie muszę zakupić coś skutecznego, bo póki co, 'zpsikane' są marketowym czymś ;p

 

Jak na pierwszy raz i do tego ręcznie to wyszło całkiem nieźle. 50/50 pokazuje włożoną pracę. Lampy też polerowałeś?

Maszyny się nie bój, skompletuj odpowiednie pady i do dzieła :)

Generalnie :good:

Lamp nie polerowałem, a dlaczego pytasz?. 50/50 na żywo robiło jeszcze większe na mnie wrażenie, mój tel nie umiał tego dobrze uchwycić,.

 

No będę musiał dozbroić się w pady... ale to dopiero gdy Colli zjedzie z lakieru :)

 

 

P.S. Lusterka trochę festyniarskie, bardziej widziałbym tu Di-Noc Carbon od 3M, ale to tylko moje zdanie ;)

No szachownice często widywałem na różnych autach... carbon chyba jeszcze bardziej oklepany. Miesiąc temu miałem tak zrobione:

 

oreangee.jpg

 

ale wyleciało out ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrezygnowałem z polerki

 

Coś tam chyba próbowałeś ;):-] ...

 

No tak jak wspomniałem wcześniej... była próba ;) no ale brak odpowiednich "przyrządów" spowodował przesunięcie polerki maszynowej na następny raz - dokupię kosmetyków/padów... :evil:

 

 

ra-vau, 50/50 różnica jest, ale tak jak pytał celinskip, Używałeś IPA ?

TAK.

 

 

Ahh... wiedziałem że od razu będzie pytanie o IPA. heh :?

 

Ładnie wyszło, czy użyłeś IPA czy nie. :)

 

Thx. TO co tak wszyscy o to napastują? :kox:

 

 

 

Powiem tak, auto fajne, praca rewelacja jak na ręce :good:

ALE

błagam popraw to odświerzenie lakieru w filmiku... :thumbdown:

 

Co do lusterek to całkiem pasują ale faktycznie trochę koła i gleby brak;)

Thx.

Poprawione :oops:

 

Co znaczy, że "koła" brak?

 

Gleba miała być, ale na razie do wiosny, zostaje tak jak jest. Potem się pomyśli o czymś delikatnym -30 ... bo jak wspominałem wcześniej, mieszkam na wsi, i jazda tutejszymi drogami to może działa i dobrze, ale na "terenówki"... ;) już wystarczy, że szlak trafia mnie gdy po 5min od wyjazdu z garażu, kurz siada wszędzie... :thumbdown:

 

 

 

 

Dobry początek :good:

Fajne to autko. Dizel czy normalny silnik?

Malutki masz przebieg. Ja u siebie w aucie (też 2008) nabiłem już 125 tysięcy... sam nie wiem gdzie.

Normalny silnik. Pb.

 

Przebieg autentyk. Obecnie do pracy mam 6km drogi, a do Dziewczyny ~5. Także przebiegi miesięczne są trochę śmieszne - ale nie przeszkadza mi to :P

 

 

Gdyby te lustra były czerwone i do tego czerwone felgi (ew. z czerwonymi elementami) byłoby genialnie :good:

Bo ta szachownica to sorry ale :thumbdown:

Przyznam się, że taki był plan z tą czerwienią. Lustra w krwisty kolor i zaciski. Ale jak można zobaczyć po jednym ze zdjęć, nie wyszło (kolor KORAL). Co do felg, to raczej te obecne, muszą wyglądać jak wyglądają, czerwonego tam nie da rady wkomponować.

 

Szachownica - rzecz gustu, dodam, że gdy się jedzie, czy patrzy z dala na auto, to lusterka wyglądają na białe. Inna sprawa, że nie mówię NIE... i sam nie wiem, czy tego nie zmienię za niedługo, póki co, podoba mi się na tylę, że nie wstydzę się za to xD

 

Jeszcze inna sprawa, to to, że nie sądziłem, że aż tak będzie to przeszkadzać, w momencie gdy jednak prezentuję raczej lakier i jego zmianę, a nie samochód sam w sobie .... LECZ... krytykę dzielnie przyjmuję... :) i nie mówię, że nie biorę jej pod uwagę.

 

 

 

:ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Po 8 msc, przypomniałem sobie, że tamat tu mam założony :oops:

... a że się mega amatorsko w weekend bawiłem, to dam fotki z zabawy nadkolami i zaciskami + ogarnięcie pod maską. :idea:

 

 

Co do auta, obecnie 23 800km przebiegu. Zmieniłem folię na lusterkach, która się nie podobała ponownie + co istotniejsze, doszły całkiem nowe felgi, BBS ASA AR1 + nowe opony Hankook, oraz eibachy...

 

Brudas

59129154.jpg

63391880.jpg

61945665.jpg

42879930.jpg

41464991.jpg

 

Mycie

89662615.jpg

22714567.jpg

39898015.jpg

78064741.jpg

99697610.jpg

 

Zacisk

53710744.jpg

64718596.jpg

70288814.jpg

 

 

Tadam

14gvm.jpg

15gl.jpg

16gzc.jpg

 

 

 

_____________________________________________________________

 

 

Silnik:

 

Brudas

sil1l.jpg

sil2o.jpg

sil3l.jpg

 

PO:

sil4e.jpg

sil5o.jpg

sil6.jpg

 

Po pierwszym wyjeździe...

sil7.jpg

sil8.jpg

 

 

Fotka jak auto wygląda obecnie - nie związana z tym postem :P

ravau5gtc.jpg

ravau1gtc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko do siebie pasuje chinskie felgi które obok bbs to nawet nie leżały , tylne lampy i grill . Niestety jak dla mnie nie pasują one do tego auta ( do innych również ) :zly:

 

Fajnie wygląda obniżona , ładnie wyczyściłeś silnik i nadkola :good:

Zmartwie Cię:

asaravaubox3.jpg

asaravau2.jpg

to są ASA black polished :)

 

Tylne lampy - to hella ice gray :evil:

Grill pasuje, różni się od oryginału tylko tym, że niema błyskawicy :P

 

Jak dla mnie, to pasuje to do mojego auta. 8-) ale dzięki za krytykę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie zmartwiłeś potwierdziłeś tylko że felgi to chiński wynalazek na licencji BBS . Tak samo jak chińskie elektronarzędzia , skutery , kosiarki , maszyny etc . ( mam na ich temat bardzo złe zdanie )

 

Co do modyfikacji kończąc OT de gustibus non est disputandum

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie zmartwiłeś potwierdziłeś tylko że felgi to chiński wynalazek na licencji BBS . Tak samo jak chińskie elektronarzędzia , skutery , kosiarki , maszyny etc . ( mam na ich temat bardzo złe zdanie )

 

Co do modyfikacji kończąc OT de gustibus non est disputandum

 

Pozdrawiam

 

Chinski wynalazek, a wyprodukowane w chinach to dwie rożne sprawy.

Chinczycy też potrafią wykonać dobry jakościowo towar - mają technologie.

 

Nie bronie chinszczyzny, ale miałem do czynienia z produktami wykonanymi w chinach dla potrzeb europejskich, nie odbiegały jakościowo.

 

Ronal jest np. produkowany w Polsce i nazwiesz go polskim szajsem?

 

Zobacz na opony - wiele zachodnich koncernow produkuje np. w Polsce

nie chodzi o jakosc tylko o koszty...

 

P.S. MOMO produkuje w tej chwili w TAJWANIE albo Singapurze nie pamietam

a produkowało w chinach wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.