Skocz do zawartości

Ja się pozbyć złuszczeń?


blaha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem- na tylnym plastikowym zderzaku mam takie złuszczenia klaru:

 

s1.jpg

 

s2.jpg

 

s3.jpg

 

Da się coś z tym zrobić? Myślałem o wodnych- 1200, 2000 i 2500, ale nie wiem, czy to wystarczy. I co po nich? Prysnąć nowym bezbarwnym? A może ten zderzak czeka już tylko powtórne malowanie?

 

Za wszelkie podpowiedzi bardzo dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ten zderzak czeka już tylko powtórne malowanie?

 

I to właśnie go czeka.

 

Panowie, a gdzie baza, nie myślicie chyba ze na starą bazę kolega przyśnie bezbarwnym i będzie malina. A gdzie podkład na prze szlify, po nałożeniu na nie izolowana powierzchnie wszystko po powstaje i się pomarszczy na brzegach. Ale jak to mówią uzależnione jest to od tego jakie wymagania co do wyglądu ma właściciel :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ten zderzak czeka już tylko powtórne malowanie?

 

I to właśnie go czeka.

 

Panowie, a gdzie baza, nie myślicie chyba ze na starą bazę kolega przyśnie bezbarwnym i będzie malina. A gdzie podkład na prze szlify, po nałożeniu na nie izolowana powierzchnie wszystko po powstaje i się pomarszczy na brzegach. Ale jak to mówią uzależnione jest to od tego jakie wymagania co do wyglądu ma właściciel :D

 

Jeśli nie przeszlifuje do plastiku to nie trzeba podkładu, z bazą racja - tam gdzie ją przeszlifuje to warto trysnąć żeby było jednolicie. Ale to co trzeba będzie robić to się okaże dopiero po przeszlifowaniu :)

A na 90% kolega i tak odda do lakierowania, i sam nie będzie robił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od czego, przecież baza nie jest chemoutwardzalna.

 

No dobra - ale dalej nie rozumiem :) Załóżmy: mamy powłokę z przetartym bezbarwnym do bazy. Co się stanie jeśli na starą bazę położymy nowy bezbarwny?

 

Wariant drugi - co się stanie jeśli na starą bazę tryśniemy nową bazę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - ale dalej nie rozumiem :) Załóżmy: mamy powłokę z przetartym bezbarwnym do bazy. Co się stanie jeśli na starą bazę położymy nowy bezbarwny?

 

Po za tym że brak aktywności chemicznej to ziarno zostało naruszone czy to polerką czy to papierem. Wyjdzie jedna wielka kupa w innym kolorze.

 

Wariant drugi - co się stanie jeśli na starą bazę tryśniemy nową bazę?

 

Na obrzeżach między bazę, a klar dostanie się rozpuszczalnik zawarty w nowej bazie, efektem jest pomarszczenie się powłoki w tych właśnie miejscach. Takie samo gówno można spotkać na wielu elementach lakierowanych jeśli ktoś używał taniego podkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym że brak aktywności chemicznej to ziarno zostało naruszone czy to polerką czy to papierem. Wyjdzie jedna wielka kupa w innym kolorze.

 

No tu się zgadzam :)

 

Na obrzeżach między bazę, a klar dostanie się rozpuszczalnik zawarty w nowej bazie, efektem jest pomarszczenie się powłoki w tych właśnie miejscach. Takie samo gówno można spotkać na wielu elementach lakierowanych jeśli ktoś używał taniego podkładu.

 

Raz tylko zdarzyło mi się, żeby baza się zważyła - w momencie położenia jej na przetarcie do washprimera, co zresztą było oczywiste :)

Natomiast nigdy nie zdarzyło się to przy położeniu bazy na starą bazę.

Zaciekawiło mnie to i aż porobię testy przy najbliższej okazji - dzięki za wyjaśnienia.

 

Aha - no i ja cały czas mam na myśli bazę konwencjonalną, wodnej jeszcze nie miałem okazji używać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W użycie poszedł papier wodny 2000, Silverline z pastą Manzerna FG500 na twardym padzie i IPA.

 

Hm, powiem tak- jest lepiej, bo z daleka nie widać białych miejsc:

 

 

s6.jpg

 

 

... ale bliska jest mocno kiepsko i pewnie zdecyduję się kiedyś na powtórne malowanie.

Tymczasem będzie to wyglądało tak:

 

s5.jpg

 

W kilku miejscach po starci "złuszczeń" pokazał się plastik- i to wcale nie po jakiś hardkorowym tarciu, praktycznie od razu.

 

Nie ma czym się chwalić, ale przynajmniej mniej irytuje :)

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.