Jump to content

Problem z dopraniem kremowej welurowej tapicerki passat b5


grzesiek8630

Recommended Posts

Witam. Trafił mi się do prania Passat B5 z 2003r z jasną (kremowa) welurową tapicerkę. Na początku nie wyglądała na brudną ale po zmoczeniu okazało się że jest.Użyłem Tersusa 101, przeszczotkowałem i ekstrakcyjnie wyprałem środkiem RM760. Dosłownie "szorowałem" ją tym odkurzaczem, brud schodził, ale nastal taki moment że widziałem jeszcze miejscowo brud a odkurzacz wciągał czystą wodę. Nie mialem już pomysłu jak to doprać (nie uszkadzając tapicerki) i zostawiłem tak. Po wyschnięciu widać w najbardziej brudnych miejscach (siedziska foteli, oparcia) prześwitujący nalot brudu. I teraz moje pytanie jak można i czym lepiej można było to doprać?? Wydaje mi się że wszystko wykonałem prawidlowo. W czym tkwi problem??

Link to comment
Share on other sites

Raczej brudna, chociaż na siedzisku może i być troszkę przybarwiona np od jeansów. Fotek raczej nie będzie bo już oddaje auto a nie mam aparatu przy sobie

 

[ Dodano: 12 Wrzesień 2011, 15:14 ]

Oto zdjęcia, chociąz szczerze powiem że na fotkach słabo widac o co mi chodzi.

http://imageshack.us/photo/my-images/828/dsc08232m.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/3/dsc08233q.jpg/

Link to comment
Share on other sites

Pralem kilka takich pasków.

odnoszę wrażenie że ciemniejsze miejsca to hmmm przebicie wypychu fotela przez przytartą już wierzchnią warstwę weluru.

Nigdy nie udało mi się z tym wygrać stąd taki mój wniosek.Oczywiście to może być tylko moje głupie wytłumaczenie ale nic mi już do głowy nie przychodziło i poległem.

Link to comment
Share on other sites

Podobny problem mam może nie z tapicerką samochodową a z dywanem, bo na kantach też podobny efekt zostaje a prałem już 3 razy go, neistety jest to jasny dywan, ostatnio prany ponoć 4 lata temu i za cholerę nie umiem się pozbyć tych przebić. Używałem już PR101, EX850, RM760, RM569 w różnych stężeniach i lipa, szczotkowanie, przemaczanei nic nie pomaga a wygląda nie zaciekawie, tymbardziej, że sąsiedzi chcą podobny dywan wyprać i nie chce im kichy odwalić.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

pozwolę sobie odświeżyć temat i wnieść coś od siebie.

Zachodzi prawdopodobieństwo, że przemoczyliście zbyt mocno materiał. Nie wiem jak wygląda dokładnie u Was ekstrakcja - jak mocno zraszacie presprayem, jak płuczecie, ale mogliście zassać brud z gąbki fotela i teraz to jest praktycznie nie do usunięcia. moglibyście 20l płukanki przelać na siedzisko i dalej będzie to samo. Na jasnych tapicerkach trzeba uważać na przemoczenie, bo niestety może to być powodem tych śladów, które psują całokształt. ;)

Link to comment
Share on other sites

pozwolę sobie odświeżyć temat i wnieść coś od siebie.

Zachodzi prawdopodobieństwo, że przemoczyliście zbyt mocno materiał. Nie wiem jak wygląda dokładnie u Was ekstrakcja - jak mocno zraszacie presprayem, jak płuczecie, ale mogliście zassać brud z gąbki fotela i teraz to jest praktycznie nie do usunięcia. moglibyście 20l płukanki przelać na siedzisko i dalej będzie to samo. Na jasnych tapicerkach trzeba uważać na przemoczenie, bo niestety może to być powodem tych śladów, które psują całokształt

 

Na pewno uważnie przeczytałeś pierwszy post?

 

a odkurzacz wciągał czystą wodę

 

Jak się przemoczy to ciągle syf ciągnie przecież.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Podepnę się pod temat i go troszku odkopie,a mianowicie co byście mi polecili do wyprania jasnej tapicerki samochodowej,która jest już bardzo ubrudzona głównie fotel pasażera jak i kierowcy tylna kanapa jeszcze ujdzie.

 

Wiem,że raczej nowej tapicerki się z tego nie zrobi ale chociaż może coś do odświeżenia jak i odzyskania koloru.

 

Zdjęcie przedstawia fotel pasażera.

c6e43478ce3c8068gen.jpg

Link to comment
Share on other sites

SEBOOL2006 - tapicerka brudna, bardzo brudnej chyba jeszcze nie widziałeś, poczytaj jest na forum pełno wiadomości czym i jak prać, albo udaj się do jakiegoś speca od tych spraw i będziesz miał z głowy :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.