Skocz do zawartości

Honda Civic HB Czarna perla rok 97


gonzolak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od maja tego roku jestem szczesliwym posiadaczem Hondy Civic HB (3D) koloru czarna perla z roku 97. Nie bede zanudzal Was strona mechaniczna chociaz po zakupie skupilem sie glownie na niej i zostalo juz bardzo duzo zrobione (nowy silnik po remoncie - okolo 150 koni w tym momencie, kompletny wydech 2,25 przelotowy (cichy;)), sprezyny i amortyzatory sportowe (eibach+kayaba agx)). Od strony wizualnej : regeneracja felg + malowanie, polerka (robil kuzyn) ale wtedy jeszcze nie wiedzialem na temat detalingu praktycznie nic. Jakims trafem odnalazlem to forum i wtedy sie zaczelo:)

 

Do tej pory auto bylo myty przezemnie na bezdotykowej myjni , zakupilem wosk Turtle Wax w plynie ktory mi sie wydawal rewelacyjny (nakladalem go zwykla szmatka do mycia naczyn;) wcierajac ile tylko sil w rekach hehe.

 

Nie pamietam czy po polerce byly swirle na masce ale w tym momencie jest ich duzo boki nawet sie prezentuja.

 

moze jakies fotki (te sa dwa dni po polerce + wosk Turtle Wax):

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

 

Planuje zakupic nastepujacy zestaw:

1. Meguiars APC z atomizerem+mikrofibra 1L

2. Meguiars Gold Class Car Wash 473ml

3. ValetPro Clay Bar 100g (na ile to postarczy?)

4. Collinite 476

5. Rekawica ShowCarShine do mycia

6. Poorboy's World Natural Look - tester 100ml (na ile to postarczy?)

7. Aplikatory 2 Meguairs

8. Recznik ShowCarShine Fluffy do suszenia auta

 

9. Meguiars UC

10. Tripad Color aplikator do polerki tym co powyzej

 

Co sadzicie o tym zestawie? Oczyiwiscie poczytalem juz jak nalezy przygotowac auto przed polerka i do tego celu chce uzyc preparatow j.w. Potem Tripad w reke i jade z UC:) Jak myslicie na mieciutkim lakierze hondy i czarnej perle na masce duzo osiagne? Jak mowie jakas polerka byla ale nie pamietam czy te swirle postawy pozniej z mojej winy czy akurat tak wyszla ta polerka u kuzyna:) Chociaz pamietam jak zobaczylem auto przy odbiorze to nie moglem wyjsc z podziwu jak to wyszlo.

 

Ogolnie jesli macie jakies rady czy zamienilibyscie jakis srodek na inny jestem otwary na sugestie. (aha czesc srodkow ktore wypisalem chce uzyc do wnetrza tj. APC, PB NL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zestawik na poczatek jest OK. Brakuje tak na pierwszy rzut oka czegoś do opon i plastików zewnętrznych ( 303 Aero- bardziej uniwersalne, Megsowe Endurance stricte do opon). APC jak najbardziej sie nadaje i na zewnątrz i do środka. NL jest to typowy ( według mnie) dressing wewnętrzny i używanie go na zewnątrz mija sie z celem gdyz bardzo szybko Ci spłynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieki lakier tak kazdy pisze, mam hanie tez czarna perla pirate black. Robilem wczoraj maske na maszynie orbitalnej DAS-6 na cuting padzie czyli twardym, a wczesniej na srednim i powiem szczeze ze blask jest mimo ze nie starczylo czasu na mleczko wykanczajac, ale ryski zostaly a wydawaly sie plytkie. Zrobie jeszcze kilka przejazdow w tygodniu. Jesli to jest mieki lakier to dziekuje za robienie reczne lakieru twardego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.