Skocz do zawartości

Opel Corsa C


luk skywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was, koledzy detailerzy i koleżanki detailerki :)

 

Jakis czas temu przyszło mi sie zmierzyć z moim "dupowozem", ściślej rzecz ujmując z czarnyn Oplem Corsą i jego okrutnie zniszczonym i delikatnym lakierem. Gdyby nie to że udało mi sie ją kupić 3 lata temu za dość dobre pieniądze, nigdy bym takiej masakry nie kupił :D

 

Jak przystalo na czarny, rysy powstawały tuz po najdelikatniejszym przetarciu lakieru mikrofibrą, miałem chwile zwątpienia... na szczescie opanowałem technike ścierania past ;) i oto są efekty, mizerne ale są :P

Problem przystworzyła równiez grubość a raczej cieńkość powłoki lakierniczej, miejscami ledwo ledwo przekraczająca 80 mikronów.

 

Sory że nie przykładałem sie do zdjęć ale nie było czasu. Stąd kilka zdjec przed i 50/50 z jednego dnia, a po juz w słońcu i innego dnia, kilka tygodni później.

 

Do korekty posłużyłem sie:

 

Glinka Megs

QD Poorboy's World

SSR3

SSR2

SSR1

Pady 3M zielony, żółty, niebieski

Cleaner Dodo Juice

Collinite #915

Niezliczona ilość sterylnie czystych mikrofibr

Aplikator

 

 

Karcher HDS 760

Polerka rotacyjna Sico Tools :D - korekta

Polerka orbitalna Kestrel Das 6 - cleaner

 

 

Takie sobie te zdjęcia...

 

 

mg4401.jpg

mg4402k.jpg

mg4403.jpg

mg4404d.jpg

mg4405z.jpg

mg4406.jpg

mg4407z.jpg

mg4410.jpg

mg4431.jpg

mg4432.jpg

mg8403.jpg

mg8404.jpg

mg8405.jpg

mg8406.jpg

mg8436a.jpg

mg8438.jpg

mg8439.jpg

mg8468q.jpg

mg8475w.jpg

mg8479.jpg

mg8482.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek 1.8 czy 1.4 w niej drzemie ??

 

ani ten ani ten :P był plan na 2.0 T z saaba ale wsadzic go do corsy c jest problem. od nowości drzemie 1.7 dti

 

Ale to na zdjeciu nad listwą to mam nadzieje ze jakieś "załamanie światła:

 

Możliwe że sie zakurzyło :P kilka dni po myciu były te zdjęcia robione, a korekta była w marcu...

 

Można wiedzieć jaki masz kod lakieru? Bo wydaję mi się, że moja corsa ma całkiem twardy lakier (też czarny).

 

musiałbym zobaczyć bo nie pamiętam. ale jest okropnie delikatny, mikrofibra zostawia rysy...Myje myjką, pianą aktywną, na dwa wiadra itd i swirle powstają nadal... a lakier jest oryginalny, lakiernik sie nie tykał moim zdaniem :o

 

A jak Ci się pracowało z systemem SSR?

 

Fajnie pachną :P Ale czas rozpracowania granulek jest strasznie dłuuuuugi, są pasty którymi pracuje sie zdecydowanie szybciej.

 

Nie bądź taki skromny, że efekty mizerne

 

zawsze mogłoby być lepiej, gdyby nie delikatnośc tego lakieru :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.