Skocz do zawartości

Ford Fiesta mk6 - Tonic


Gówniash

Rekomendowane odpowiedzi

Auto przyjechało do mnie na lakierowanie 2 zderzaków, z których odpadał lakier i były porysowane, konserwację progów i takie tam, ale temat nie o tym. Jako, że wyrobiłem się wcześniej zabrałem się też za odświeżenie ogólne z zewnątrz i wnętrza.

Nie mam fot z pracy we wnętrzu, tak więc pozostaje suchy opis. Po pierwsze odkurzanie, potem mycie plastików wodą z płynem do naczyń (ciekawe co wy na to :shock: ), bo nie były jakoś bardzo brudne. Następnie na plastiki nałożony car plan flash dash (połysk), szyby umyte płynem clin, a pokrowce wyprane w pralce :D

Tyle we wnętrzu, czas pokazać co mnie czekało z zewnątrz. W zasadzie wszystko prócz pomalowanych na nowo zderzaków wymagało pracy. Na fotach starałem się przedstawić część defektów, jednak słaby aparat i dość jasny kolor auta skutecznie to utrudnił, nie mniej jednak musicie mi uwierzyć na słowo, że trochę tego było.

 

Poniżej parę fotek.

Na dołach drzwi i błotnika było sporo smoły (wcześniej nikt się tym nie przejmował), jednak nie widać tego na fotce, więc nie ma.

Poza tym sporo głębszych rys takich jak te:

82cbf190a5b268c9.jpg

ce5b7aa0a46d9770.jpg

30d7cca1925961e8.jpg

 

Przednia lewa lampa nosiła ślady otarcia, które było również na zderzaku. Niestety tego defektu nie udało mi się usunąć do końca.

330e8a643cead247.jpg

No i coś na deser dach w stanie jak widać - czyli spore zmatowienia + multum głębokich rys jak by poprzedniemu lakiernikowi podczas targania dachu papierem co chwilę wpadał jakiś piach :thumbdown: (wiem kto ją robił ;) )

a43c550c9fb938fe.jpg

 

No ale nic - zaczynamy. Po myciu w ruch poszła glinka BH regular, która miała sporo do zrobienia. Po jej użyciu określenie "gładki" nabrało nowego znaczenia :good:

c9f461d35bb3f704.jpg

Na "zasmolone" dolne partie auta z pomocą przyszedł używany prze ze mnie codziennie w lakiernictwie zmywacz silikonowy Novol Plus 780, który w połączeniu z mikofibrą usunął wszystko bez śladu. Dla pewności wyglinkowałem doły raz jeszcze i są efekty:

5f8b7bc39cea3ff6.jpg

 

Jak się okazało w świetle halogenu lakier wcale nie był w złej kondycji. Zaskoczyło mnie to, że prawie wcale nie miał swirli. Wobec tego wszystkie elementy (prócz zderzaków) zostały potraktowane Mequiars SwirlX, a tam gdzie były głębsze rysy najpierw poszło UC. Wszystko na zółtym padzie APP. Parę fotek, niestety mój aparat robi aparat robi jakieś dziwne foty przy takim oświetleniu:

d59ce24ef166f964.jpg

4e9b4dacdb2698c9.jpg

f2bc36d54b683a3c.jpg

 

Dach to osobna kwestia, nie mam fotek z prac bo czas naglił :x W każdym razie po 2 przejazdach UC + najtwardsza gąbka jaką miałem (jakiś no name, na codzień jej nie używam bo to prawie kamień :evil: ) zniknęły wszystkie zmatowienia, ale rysy po "polerce" pozostały. Następnie jeszcze jeden przejazd SwirlX + żółty pad i zaczęło to mieć jakiś sens. Jednak jedynym sensownym wyjściem było by polakierować dach na nowo, bo raz był już ostro cięty papierem(wiem kto to robił i w jaki sposób :acute: ), i drugiej takiej próby mógł by nie wytrzymać. Pomijam już kwestie chmurek i cieni na bazie oraz niedoszlifowanego podkładu w kilku miejscach :wallbash:

 

Na koniec lakier został zabezpieczony środkiem typu AIO - Amway Silicone Glaze. Powodem jego użycia jest głównie to, że chcę już "wykończyć" opakowanie z tym produktem (to stare zapasy jeszcze ojca) i kupić coś innego. Tym preparatem zostały zrobione również zderzaki, które po lakierowaniu nie były polerowane ani nic, bo nie było takiej potrzeby - brak śmieci i odpowiednia łuska/struktura :D

08c3fa7e4ab58748.jpg

01b3c5dc1aafa5c9.jpg

 

Felgi i opony. Felgi po umyciu zostały od razu zabezpieczone tym samym środkiem co lakier (Amway), na opony nałożyłem Hot Shine Spray.

044fcfbc58ecc066.jpg

Plastiki zewnętrzne odświeżyłem Gold Class Trim Detailer.

8f72acaace045f13.jpg

 

Jeszcze parę fotek przed i po:

Lampy - zniknęły swirle, niestety głębokich rys, które pozostały po nieumiejętnym przechowywaniu (aut było całe malowane i pewnie walały się gdzieś po warsztacie) nie udało się usunąć.

9b2308a773826c68.jpg

b112f6ae730e58d1.jpg

 

Głębsze rysy zniknęły za pomocą UC:

1c004f233ad8e75d.jpg

ce8c011521595948.jpg

 

Jako podsumowanie mini "sesja" już na świeżym powietrzu. Moim zdaniem autko ładnie się prezentuje, nawet parę osób się obejrzało na stacji benzynowej :shock: Niestety pewnie długo takie nie pobędzie, bo dzielnie bije kilometry, a właściciel powiedzmy, że "niezbyt" się interesuje jego czystością i wyglądem, no ale cóż chociaż przez kilka dni będzie piękne :-] i o to chodzi :good:

d0cb3f86a81ab5a0.jpg

1d4678e610b66a25.jpg

fd8f1561c458601a.jpg

de6ebbcc1d7c8561.jpg

6c9ab2ded26f8ac4.jpg

1cc91764d083c24c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rzeczywistości też wyszły ciemniejsze, zwłaszcza tylny. Ale jako, że auto było już całe malowane to mało się tym przejąłem. Na żywo drzwi są jaśniejsze od reszty auta i w ogóle sajgon z tymi odcieniami więc ... nie ma się co przejmować.

 

Na dobrą sprawę trzeba by robić osobną bazę na przedni i na tylny zderzak, a i tak gwarancji nikt nie da. Robiłem natrysk próbny, z przodu był ok, po przypasowaniu do tyłu ciemniejszy więc jak już nadmieniłem, olałem to zagadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.