Jump to content

Kto wyczyści tapicerkę i fotele z oleju?


wiertara

Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Jakiś czas temu w mojej zafirze wylał się litr syntetyka w bagażniku. Pod wykładziną bagażnika są schowane dwa dodatkowe fotele (samochód zarejestrowany na 7 osób). Zanim się zorientowałem olej wsiąknął w dywanik bagażnika oraz gąbki obu foteli i wykładziny pod nimi. Samochód był od tego czasu dwa razy oddany do prania w myjni ręcznej jednak olej nadal wydostaje się z gąbek po przyciśnięciu. Niedoprany dywanik bagażnika tłuści też plastiki na których leży. Może znajdzie się ktoś z mojej okolicy kto zajął by się tym problemem raz a porządnie?

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Z własnego doświadczenia wiem, że dopranie tapicerki z oleju silnikowego jest niewykonalne o ile odkurzaczem ekstrakcyjnym wyssiesz jakąś cześć wylanego oleju to i tak cos tam zostanie i śmierdzi niemiłosiernie. Jedynym słusznym rozwiązaniem jest wymiana zabrudzonych foteli. Tak poza tym masz szczęście ze olej nie przelał się na podłogę, dalej w mate wygłuszającą, wtedy to wymiana całej podłogi.

Link to comment
Share on other sites

Tomek wątpię aby ktoś podjął się tego zadania.

Przerabiałem to w swoich zagłówkach i mam dla ciebie dwie opcje: kupujesz używane fotele, lub sam czyścisz odkurzaczem ekstrakcyjnym i płynem TENZI UNI Clean. Jeśli sam podejmiesz sie tego zadania to nie zrażaj się że za pierwszym razem tego nie usuniesz, ja podchodziłem do tematu aż trzy razy.

UNI Clean jest środkiem rewelacyjnym, dobrze rozpuszcza olej silnikowy, zaznaczę ze moje zagłówki były tak nasiąknięte że z nich kapał olej :shock: .

  • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

Szkoda, że nie ma chętnych :) Ja niestety nie mam sprzętu ani warunków na taką zabawę. Co do przesiąknięcia podłogi... Niestety obawiam się, że co nieco mogło się tam dostać. Wszystko wskazuje na to, że wykładzinę będę musiał dać jeszcze parę razy do prania a fotele będę musiał wymienić :(

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

trudna sprawa.. musialbys wyciagnac fotele, rozebrac, zdjac obicie i prac sama gabke, wysuszyc i znow.. mozolna a wrecz syzyfowa prac, bo i tak nie zrobi sie tego tak jakby sie chcialo, zawsze cos zostanie..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

małe odgrzebanie.

 

wpadło zlecenie od kolegi na ogarniecie środka w ciężarowce mercedes actros wersja wywrotka auto młode aktualny model. Niestety auto miało wypadek, siłownik od kipera rozerwał się podczas pracy i uderzył w kabinie przebijać się do środka i tym samym cały stan oleju w hydraulice znalazł się w kabinie. Olej jest wszędzie dosłownie :) pytanie do was czym to ruszyć bo jest gorzej niż po plaku nabłyszczającym.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.