Skocz do zawartości

kilka głębszych rys na zderzaku


coachu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Panowie, czy można coś zrobić z takimi obcierkami, czy kwalifikuje się to wyłącznie do lakiernika? Chodzi mi o woskowanie, czy inne podobne metody :dontknow:

 

beznazwy1kvk.th.jpg beznazwy11p.th.jpg mg8282.th.jpg mg8285j.th.jpg

 

Autko jest w rodzinie od nowości, nie bite, nie lakierowane, wiec teraz szkoda by bylo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yakuza144, ja bym się chyba jednak nie bawił i dał do lakiernika. Raczej niewiele sam zrobisz zwłaszcza z lewym błotnikiem. Możesz pobawić się w zaprawki i spolerowanie...

 

No i witam krajana (pochodzę z Oki) 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie, czy można coś zrobić z takimi obcierkami, czy kwalifikuje się to wyłącznie do lakiernika? Chodzi mi o woskowanie, czy inne podobne metody :dontknow:

 

Trochę słabe zdjęcia ale zderzak lakiernik 100% a błotnik można próbować jeszcze wyciągać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na większych fotach więcej widać, ale lepiej oddaj lakiernikowi bo rzeźbienia będzie sporo, a jak nie masz doświadczenia, to i nie będziesz zadowolony z efektu. Ja właśnie pomalowałem Madzię właśnie tylne błotniki i jestem happy. Malowanie 3 elementów to będzie ok 1200+

 

Jak masz AC, to taniej będzie zrobić to z AC tym bardziej, że zderzak i błotnik do malowania a na drodze ślisko i przetrzeć gdzieś zawsze można :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wybaczcie banalne pytanie, jak poznać ile lakieru mogę koreczkiem zetrzeć, nie wiedząc przed pracą czy dam radę rysę zupełnie usunąć jak ocenić ile maksymalnie można ją spłycić żeby nie przedobrzyć?

 

miernik_grubosci_lakieru_gl-7s_szary.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Ostatniego czasu przetarlem swoje auto - pacjent to Stilo 3 D kolor srebny ( caly malowany ) zmienil kolor z czarnego na srebny

 

Przed zrobiniem zdjec przetarlem miejsca chusteczka aby rysyby byly bardziej widoczne bo cale auto jest zakurzone

 

834a588e6f00acbdm.jpg

 

Na 1 focie znajduje sie dosc dluga rysa jakies 20-30 cm a obok "wspomnienie " po uderzeniu od dzwi ( chyba ktos zachaczyl plastykiem bo slad jest czarny )

 

a73e1c415eb4621bm.jpg

 

Przetarcie na krawedzi bialo srebne slady ( na dole auto jest brudne )

 

Rok temu auto mialo zrobiona polerke reczna , w tym roku zakupilem reszte zabawek tzn polerke GRAPHITE 59G242 , pady PB , pasty Menzerna i mialem zabierac sie za "prawdziwa polerke " niestety najpierw musze pozbyc sie tych rys ...

 

Troszke poczytalem i chyba bede potrzebowal :

koreczek z papierkiem (dla bezpieczeństwa) 2000-3000 lub papier wodny 3000 polecam 3M trizact - problem w tym ze nie bardzo wiem co to jest i gdzie to kupic - podpowie ktos ?

 

Moim zdaniem rysy nie sa tragiczne ale bede je usuwal po raz pierwszy wiec musze wiedziec wszystko dokladnie ... ( przed proba na swoim aucie sprawdze sprzecior na jakims autku z wypozyczalni bo mam ich troszke na miejscu wiec bedzie gdzie sie uczyc ... ) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Beny.rac na tym rancie to nie radzę Ci zabawy z papierkami. Jest duże prawdopodobieństwo że nie wyprowadzisz do końca zmatowienia, albo po prostu się przetniesz.

 

leszcz kupiłeś papierki 125mm i koreczek 30mm flexi?? Nie to że się czepiam, ale żebyś się nie zdziwił jak dojdzie paczka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

MX w takim razie te ryse na drzwiach przejechac papierkiem z koreczkiem

 

SCHOLL PŁATKI ŚCIERNE P5000 + SCHOLL PŁATKI ŚCIERNE P2500

 

czy lepiej

 

FLEXIPADS P2500 + FLEXIPADS P3000

 

Bede sie bral 1 raz za taka "impreze" wiec wolal bym spr czyms slabszym aby nic nie zniszczyć

 

Auto czeka korekta mechaniczna pastami Menzerna (FG 500 , IP2500 , FF 3000 ) wiec mysle ze koreczek + platki powinien dac rade tylko jakie platki wybrac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, od razu przepraszam, że podpinam się pod ten temat, ale am bardzo podobny problem, rysy, które muszę usunąć albo chociaż jako tako zamaskować. Opisałem całą sytuację dokładnie w innym poście, tutaj:

http://www.kosmetykaaut.pl/viewtopic.ph ... 50#p558350

Bardzo proszę o zerknięcie, może ktoś będzie w stanie coś poradzić takiemu żółtodziobowi jak ja (nigdy tego nie robiłem, chociaż już pół forum przeczytałem żeby się przygotować, więc podstawy teoretyczne niby mam :ad: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.