Jump to content

Wypolerowanie grilla z plastiku?


Recommended Posts

Cześć,

 

Mam mały problem, dzisiaj podczas zmiany płynu w układzie sprzęgła oraz hamulcowego u mnie w aucie trochę płynu kapnęło mi na grill, który jest w przedniej auta. Grill jest wykonany z błyszczącego plastiku, wygląda jakby był lakierowany. Dokładnie taki jak na poniższej fotce:

 

http://jarusnet.pl/2011/08/26/grill-typ ... vic-96-98/

 

No i teraz mam problem, bo w momencie gdy kapnął mi płyn hamulcowy na górną część grilla to 1.5 cm odcinek grilla zrobił się biały, widać, że wypaliło kawałek tego elementu. Próbowałem benzyną ekstrakcyjną za czyścić ten element oraz pastą K2 Tempo i nic, zero rezultatu. Mam więc do Was teraz pytanie. Jak mogę sobie z tym poradzić, może podejść z papierem wodnym do tematu? Tylko jaka gradacja i jak to zrobić, żeby wyszło tak jak należy?

 

aaayg.jpg

 

Czy jedynym ratunkiem to lakierowanie grilla na czarny połysk?

 

Proszę o rady :(

Link to comment
Share on other sites

s3b, Podejrzewam że tam jest cienki lakier. Płynu hamulcowego używa się w modelarstwie właśnie do usuwania farby.

 

Obawiam się że ratuje Cię tylko malowanie/ zaprawka

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za rady. Czyli tak jak myślałem, że ten element był oryginalnie biały jako odlew i potem był lakierowany. Trochę lipa, bo przyznam szczerze nie wiem jak go polakierować, żeby ładnie to wyszło, a demontować tego grilla ze zderzaka nie będę, bo musiałbym zdjąć cały zderzak, a niestety auto stoi pod blokiem to nie będzie stało bez zderzaka, będę musiał pomalować to na aucie. Tylko teraz pytanie jakim lakierem to prysnąć, zwykłym sprayem np. Motipem w połysku?

Link to comment
Share on other sites

A jeśli miałbym to zmatowić przed malowaniem to jaka gradacja papieru? Pytam, bo nie malowałem nigdy plastikowych elementów w aucie?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.