Skocz do zawartości

Polerka halogenów


Forest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie do Was czy da radę spolerować szkiełka halogenów? Zainstalowałem sobie dzienne LED, ale stare szkiełka musiały zostać jednak są one pokaleczone od kamyszków.

 

Załączam fotkę. Lampa jest czysta, jak widać są to mikroskopijne odpryski, ale jest ich bardzo dużo i nie estetycznie to wygląda. Polerować czy nowe szkiełka ?

 

 

img6368crop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak abstrahując:jesteś zadowolony z tych świateł bo tez mam na nie chrapkę ;) mógłbyś wrzucić foto? Oczyścicie w dzień.

Jestem zadowolony bardzo. Świecą bardzo mocno, że aż rażą! Światełka pochodzą od Skody Fabii RS i co ciekawe pasuję do Golfa (GTI i GT) Plug&Play, tylko szkiełko i uchwyty zostają ;) Z tego co wiem, pasują też światełka do Seata Ibizy, VW Tiguana, niewiem jak z Altea, ale jakby Ci pasowało to wal do mnie na PW, polece Ci sprzedawce tych światełek który ma je w super cenie a to jest Hella a nie jakieś chińskie badziewie. ;)

 

Tak to wygląda.

 

img6319m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papiery sicierne, zacznij od 400 jak bedzie za malo to zejdaz nizej.... potem 600 800, 1000 az do 2000 lub nawet 2500 na mokro a pozniej w zaleznosci jakie masz pasty.. fajna jest techniczna do akrylu i tworzyw sztucznych ale automaxem za 3 zl tez to ogarniesz.. zieloneym korkiem tez.... na koniec jakis twardy wosk i bedzie super.... niektorzy maluja bezbarwnym na koniec... tyle zee bezbarwny polerowanej powierzchni sie nie trzyma za dobrze i pojakims czasie zaczyna zlazic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miHoo79, Z całym szacunkiem ale Ty chyba w życiu tego nie robiłeś...

zacząć od papieru 400 to trzeba by było wyprowadzać te halogeny cały tydzień! To zbyt ostra gradacja. Spokojnie wystarczy na początek 1000.Moze trochę dłużej trzeba się pobawić ale nie ma potem problemu żeby powierzchnie wyprowadzić.

1000,1500,2000 i pasta ,może być taka jak do obróbki lakieru. Wszelkie wynalazki do polerowania plastików są zbędne.

No i jeśli polakierować bezbarwnym to tylko na powierzchnię zmatowaną .Po 2000 można to zrobić. W każdym razie nie polecam tego sposobu. Lakier zawiera rozpuszczalnik który rozpuszcza tworzywo i odparowując powoduje "pajęczynki"na powierzchni.

miHoo79, widziałeś kiedyś żeby lakierować wypolerowane auto?? Proces jest ten sam.Powierzchnie trzeba zmatować żeby polakierować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miHoo79, Z całym szacunkiem ale Ty chyba w życiu tego nie robiłeś...

zacząć od papieru 400 to trzeba by było wyprowadzać te halogeny cały tydzień! To zbyt ostra gradacja. Spokojnie wystarczy na początek 1000.Moze trochę dłużej trzeba się pobawić ale nie ma potem problemu żeby powierzchnie wyprowadzić.

1000,1500,2000 i pasta ,może być taka jak do obróbki lakieru. Wszelkie wynalazki do polerowania plastików są zbędne.

No i jeśli polakierować bezbarwnym to tylko na powierzchnię zmatowaną .Po 2000 można to zrobić. W każdym razie nie polecam tego sposobu. Lakier zawiera rozpuszczalnik który rozpuszcza tworzywo i odparowując powoduje "pajęczynki"na powierzchni.

miHoo79, widziałeś kiedyś żeby lakierować wypolerowane auto?? Proces jest ten sam.Powierzchnie trzeba zmatować żeby polakierować.

 

A widziales kiedys opryski po kamieniach? no sorry ale za kazdym razem sie czepiasz jak cos napisze... z calym szacunkiem ale odpryskow po kamieniach to Ty w zyciu nie robiles bo najpierw je trzeba usunac duza gradacja bo sa to czasem ubytki nawet w granicach 0,5 mm wiec papierem 1000 to mozesz zimy doczekac....

A okladzeniu lakieru nie wspomnialem dlatego, że to robie, tylko dlatego zeby tego nie robic, bo nigdy w zyciu nie pryskalem lamp klarem a tu takie pomysly byly wrzucane...

czytaj ze zrozumieniem a potem komentuj..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miHoo79, Z całym szacunkiem ale Ty chyba w życiu tego nie robiłeś...

zacząć od papieru 400 to trzeba by było wyprowadzać te halogeny cały tydzień! To zbyt ostra gradacja. Spokojnie wystarczy na początek 1000.Moze trochę dłużej trzeba się pobawić ale nie ma potem problemu żeby powierzchnie wyprowadzić.

1000,1500,2000 i pasta ,może być taka jak do obróbki lakieru. Wszelkie wynalazki do polerowania plastików są zbędne.

No i jeśli polakierować bezbarwnym to tylko na powierzchnię zmatowaną .Po 2000 można to zrobić. W każdym razie nie polecam tego sposobu. Lakier zawiera rozpuszczalnik który rozpuszcza tworzywo i odparowując powoduje "pajęczynki"na powierzchni.

miHoo79, widziałeś kiedyś żeby lakierować wypolerowane auto?? Proces jest ten sam.Powierzchnie trzeba zmatować żeby polakierować.

 

 

W dużej mierze się z Tobą zgadzam, ale jeśli lampa ma już parę lat, to zwykle papier 400 to absolutne minimum... Pamiętam że robiłem kiedyś lampy papierem 120 ! Wszystko jest kwestią tego jak głębokie są ubytki/mikropęknięcia poliwęglanu/rysy/zmatowienia od słońca. I wcale nie zajmuje to tak wiele czasu, dziś robiłem dwa duuuuuże reflektory 400tką (i paroma innymi gradacjami ;)) - myślę że ze 3 godziny to absolutny max z demontażem i montażem. Co do techniki to też nie używam żadnych specjalistycznych preparatów - 3M zielony i zółty korek w 100% wystarczają.

 

W kwestii malowania klarem - jestem przeciwnikiem, nie wychodzi to za fajnie, ale... Część reflektorów fabrycznie jest nim pokryta, prawdopodobnie w celu ochrony przed promieniowaniem UV.

 

W pewnej firmie która zajmuje się komercyjnie polerowaniem reflektorów podpowiedziano mi że pryskają je czymś co zabezpiecza je przed promieniowaniem UV ? Ktoś wie o co może chodzić ? Nakładają to pistoletem. Ja używam 303 Aerospace Protectant, albo wosku Colli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.