Skocz do zawartości

Naviwax X2 Rain Shield


sq8shq

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki kolegom z Excede stałem się posiadaczem Naviwax X2 Rain Shield.

Z opisu producenta wynika, że jest to niewidzialna wycieraczka, jednak koledzy z Excede stwierdzili, ze patrząc na zapach wspomnianemu środkowi bliżej do sealantu niż do niewidzialnej wycieraczki. Ile w tym prawdy ciężko mi powiedzieć, gdyż nie używałem zbyt wielu sealantów do szyb (jedynie zestaw carlack, który nie przypadł mi do gustu), natomiast niewidzialnych wycieraczek miałem kilka i nie do końca widziałem różnice w działaniu tych najtańszych i tych droższych...

 

Cały "test" jest dość spontaniczny - nie szykowałem się wogóle do opisu tego produktu, nie wspominając że jakoś nigdy nie przywiązywałem specjalnej uwagi to tego typu produktów - nakładałem niewidzialne wycieraczki ale ani jedna mnie jakoś specjalnie nie zachwycała - wszystkie działały tak samo - odpychały wodę na tyle że w trasie można się było przemieszczać, po mieście już nie specjalnie a po deszczu na szybie zostawały paskudne water spoty.

 

Na stanie nie miałem jakiegokolwiek cleanera do szyb ani też cleanera, który nie byłby bardzo oleisty (na stanie był jedynie lusso, który w mojej ocenie do szyb nie do końca się nadaje...). Posiadałem tlenek ceru jednak nie chciało mi się aż tak bawić na obecnym etapie. W związku z powyższym do oczyszczenia szyb użyłem po prostu ipa w stężeniu 1:1

 

Przechodząc do samego X2:

 

Zdjęć środka nie będzie ponieważ otrzymałem go w nieoryginalnym opakowaniu, opis producenta też opuszczam bo można znaleźć w sieci.

 

wydajność

Nabyte opakowanie zawierało 30ml środka, na całe audi A6 avant (łącznie z szyberdachem zeszło mi jakieś 5-6ml środka i powiem, że wcale specjalnie nie oszczędzałem :) Czy 5-6ml na całe auto to dużo czy mało oceńcie sami, dla mnie patrząc na cenę 30ml jest to dobra wydajność (pewnie można zejść do mniejszego zużycia jeżeli człowiek się postara)

 

zapach

Powiem tak, środek śmierdzi niesamowicie chemicznie, w sumie nie wiem do czego można go porównać ale w momencie gdy przez przypadek zrobiłem głębszy wdech podczas aplikacji na szybę myślałem że będę wymiotował... Z tego wniosek, aby nie wdychać rozpylonego środka :) a nakładać najlepiej w dobrze wentylowanych pomieszczeniach - ja nakładałem na świeżym powietrzu i poza opisanym wypadkiem zapach mi nie przeszkadzał w aplikacji. Z drugiej strony zapach bardzo szybko się ulatnia i nie śmierdzi zbyt długo (jedynie w momencie rozpylenia)

 

aplikacja

X2 dostałem w małej buteleczce z atomizerem (bez instrukcji nakładania). Postanowiłem, że skoro środek ma atomizer to będę spryskiwał nim szybę a później rozprowadzał płatkiem kosmetycznym. Aplikacja była banalnie prosta a środek po chwili pozostawiał na szybie mgiełkę podobną do tej, którą zostawiają woski.

Ścieranie szło mi bardzo szybko i sprawnie, jednak nie można dopuścić do przeschnięcia produktu - celowo zostawiłem go na dłużej na jednej z bocznych szyb i spolerowanie graniczyło z cudem... Moja rada to polerować za chwilę po pojawieniu się mgiełki. Nie polecam nakładać na wszystkie szyby a później polerować bo może być już za późno.

 

działanie

Oceńcie sami, mimo że jakość filmików pozostawia wiele do życzenia... w moim odczuciu jest lepiej niż z niewidzialnymi

Duża zaletą jest fakt że syf wylatujący z pod kół innych osób spływa po szybie razem z wodą .

Kolejna sprawą, która mnie urzekła w X2 jest fakt, że po deszczu gdy całość wyschła na szybach nie zrobiły się water spoty - szyba pozostała czysta - niestety tego efektu nie dała mi ani jedna niewidzialna wycieraczka, tak samo zestaw do szyb carlack nie dawał takiego efektu.

 

Poniżej kilka filmików - przepraszam za jakość ale marny telefon... Niestety szyby to testu też nie specjalnie przygotowane - samochód obecnie służy do przewożenia różnorakich materiałów i zazwyczaj jest cały zapylony - tak było również teraz...

 

intensywnosc opadow oceniana od 0 do 10, gdzie 0 to brak opadu a 10 to zlewa ze nic nie widac...

 

Opad deszczu 6, predkosc w okolicach 60km/h

http://vimeo.com/28022328

 

Opad deszczu 2, predkość 0km/h

http://vimeo.com/28022392

 

Opad deszczu 6-7, prędkość 0km/h

http://vimeo.com/28022409

 

Musicie mi uwierzyć, że filmy nie oddają dokładnie tego co widać na żywo siedząc w samochodzie, niestety mój telefon ustawia ostrość gdzie popadnie i mało kiedy trafia w punkt.

 

P.S.

Sa tylko linki do filmow poniewaz forum olewa taki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budzetowych autolandu, moje auto oraz czegos czego nazwy nie pamietam... ale tez marketowe, z tych lepsiejszych carplan demon raincostam, rain-x, unique, diamondbrite rain screen.

Z powyzszych bezkonkurencyjny byl rain-x, jednak moje odczucie jest takie ze x2 poradzil sobie jeszcze lepiej.

Po przejazdce w deszczu, szczegolnie trasa za innymi samochodami mialem po powyzszych pozasychany syf na szybie + przy dluzszym opadzie woter spoty - szczegolnie widoczne i szybko powstajace na szyberdachu - przy x2 tego nie zauwazylem. Co nie zmienia faktu ze nie jestem w stanie odtorzyc idealnie tych samych warunkow dla kazdego preparatu a jakos nie lubie miec 15 roznych specyfikow jednoczesnie na szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys staralem sie polozyc 3 rozne niewidzialne wycieraczki na przednia szybe, jednak komfort jazdy i bezpieczenstwo spadlo dosc mocno, bo zamiast patrzec na droge obserwowalem, ktora lepiej dziala... az wyladowalem prawie w jakims rowie, do tego momentu jeden specyfik na przednia szyba - w ten sposob nawet jak obserwuje kropelki to nie musze skupiac sie na wybranych elementach szyby bo cala jest pokryta tym samym specyfikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.