Jump to content

rdza i zaprawki


krzysztof

Recommended Posts

WITAM

wyszła mi rdza na nadkolach i progach, chciałbym to usunąć i zrobić zaprawki ,nie znam się zbytnio na malowaniu i nie wiem jak się robi przejście lakiernicze żeby nie było widać malowania . Może znacie jakieś linki z filmami jak się robi to przejście, bo szukałem i nic nie znalazłem

Link to comment
Share on other sites

na poczatku trzeba usunac lakier, wyciac miejsca zardzewiałe i kupic reperaturki lub cały prog, wyciac z niego potrzebne fragmenty i wspawac w prog na samochodzie. Potem zeszlifowac spawy, troche przyszpachlowac szpachla, wydrzec szpachle, zapodkładowac, wyszlifowac podkład i powtorzyc gruntowanie jesli zostały jakies dziurki, znowu wyszlifowac i potem dopiero lakierowanie baza przynajmniej dwa razy i potem bezbarwy. Jeśli tego nigdy nie robiłeś, to lepiej oddać komuś kto się na tym zna i przypilnować żeby zaspawał a nie zaszpachlował dziury po rdzy.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli tego nigdy nie robiłeś, to lepiej oddać komuś kto się na tym zna i przypilnować żeby zaspawał a nie zaszpachlował dziury po rdzy.

 

Zgadzam się z kolegą.

 

Nawet jeśli to tylko powierzchowna rdza która da się usunąć (teoretycznie) przez szlifowanie, to będę zdziwiony jeśli nie mając pojęcia o lakierowaniu zrobisz to w domowych warunkach tak żeby przejścia nie było widać 8-)

Link to comment
Share on other sites

rdza jest powierzchowna, nie ma dziur a co do malowania to nie chce dawać do lakiernika bo nie mam teraz za bardzo kasy , po za tym chciałbym się nauczyć takich zaprawek bo pewnie jeszcze nie raz w życiu będą takie zaprawki ( samochód ma 15 lat). Dlatego pytałem się o jakiś filmik żeby chociaż podpatrzeć jak to się robi

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.