Skocz do zawartości

Menzerna FG500 + papier wodny


Poirot

Rekomendowane odpowiedzi

Wg opisu Menzerna FG500 ma usuwać ślady po papierze 1200, z ciekawości przejechałem lakier papierem 2000 i było trochę roboty żeby pozbyć się śladów. Po papierze 2500, twarda gąbką + FG500 i też trzeba było zastosować mocny docisk żeby pojawiły się zadowalające efekty.

 

Ile przejazdów może przewidywać producent, żeby pozbyć się śladów po papierze 1200??

 

Z mniejszymi gradacjami (<2000) papieru ktoś próbował jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poirot, dociskaj mocniej i kręc wyżej, robiąc wiecej przejazdów i kontroluj temperature panelu jak chcesz bawić się z mocniejszymi gradacjami.

 

btw. Kto normalny poleruje i katuje po papierze 1200 - od tego powinno się zacząć ;)

 

Napisz może jak pracujesz - obroty, docisk i ilość przejazdów - powrózymy więcej... i najważniejsze, jaki to samochód i jaki lakier... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię sprawdzać to co pisze producent.

 

Żadna to na razie robota nie jest, tylko sprawdzanie możliwości. Ktoś kiedyś malował chyba pędzlem kawałek klapy bagażnika dlatego też zadziałałem papierem. Ostatecznie wyszło na gładko ale całej klapy nie chce mi się tak robić bo stracę kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się troszkę zawiodłem na Menzernie FG 500 + Papier 3M 2500 , pomimo futra i mocnego pada i 3 przejazdów nadal coś zostało , przy kombinacje Megsa 101 i futra po jednej sesji było lustro , widocznie taka natura tej pasty , ale świetnie nadaje się do zwykłej korekty bez udziału papieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że trochę wprawy w wyprowadzaniu lakieru po papierze nabyłem. Szczególnie dużo głębokich rys wycinaliśmy ostatnio na twardych lakierach Audi. I zawsze Menzerna dawała radę. Różnica między Menzerna Fast Gloss 500 i porównywanym tutaj 3M Fast Cut+ (nie wiem jak z Meguiar's - nie używam) polega między innymi na tym, ze Menzerna nie wypełnia tak potwornie jak FC+ i dlatego może się wydawać, że 3M szybciej/łatwiej usuwa zmatowienia. FC+ pod tym względem jest bardzo zwodniczy i trzeba używać dużo IPA, żeby zobaczyć faktyczny stan zmatowień.

 

Poza tym. Zamiast próbować wyciągnąć polerką zmatowienia po papierze 1000/1200 lepiej poprzecznie usuwać głębszy szlif drobniejszą gradacją i wykańczać maszyną i pastą dopiero po 2500/3000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem dzisiaj kombinację papier 2500 + FG500 na innym lakierze. Poszło bardzo szybko i bez problemów. Nawet z bardzo twardą gąbką kilka przejazdów samą Menzerną FG500 daje efekt, który przeciętnego użytkownika wprowadzi w stan osłupienia i szoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.