Jump to content

Menzerna FG500 + papier wodny


Recommended Posts

Wg opisu Menzerna FG500 ma usuwać ślady po papierze 1200, z ciekawości przejechałem lakier papierem 2000 i było trochę roboty żeby pozbyć się śladów. Po papierze 2500, twarda gąbką + FG500 i też trzeba było zastosować mocny docisk żeby pojawiły się zadowalające efekty.

 

Ile przejazdów może przewidywać producent, żeby pozbyć się śladów po papierze 1200??

 

Z mniejszymi gradacjami (<2000) papieru ktoś próbował jak to wygląda?

Link to comment
Share on other sites

SJake, przeczytaj całość a nie komentowanie części wyrwanej z kontekstu.

 

Tak jak napisałem wcześniej, w jednym i drugim przypadku wymagało to długiej pracy i mocnego docisku, czyli efekty słabe.

Link to comment
Share on other sites

Poirot, dociskaj mocniej i kręc wyżej, robiąc wiecej przejazdów i kontroluj temperature panelu jak chcesz bawić się z mocniejszymi gradacjami.

 

btw. Kto normalny poleruje i katuje po papierze 1200 - od tego powinno się zacząć ;)

 

Napisz może jak pracujesz - obroty, docisk i ilość przejazdów - powrózymy więcej... i najważniejsze, jaki to samochód i jaki lakier... ;)

Link to comment
Share on other sites

Lubię sprawdzać to co pisze producent.

 

Żadna to na razie robota nie jest, tylko sprawdzanie możliwości. Ktoś kiedyś malował chyba pędzlem kawałek klapy bagażnika dlatego też zadziałałem papierem. Ostatecznie wyszło na gładko ale całej klapy nie chce mi się tak robić bo stracę kilka dni.

Link to comment
Share on other sites

Też się troszkę zawiodłem na Menzernie FG 500 + Papier 3M 2500 , pomimo futra i mocnego pada i 3 przejazdów nadal coś zostało , przy kombinacje Megsa 101 i futra po jednej sesji było lustro , widocznie taka natura tej pasty , ale świetnie nadaje się do zwykłej korekty bez udziału papieru

Link to comment
Share on other sites

Przyznam, że trochę wprawy w wyprowadzaniu lakieru po papierze nabyłem. Szczególnie dużo głębokich rys wycinaliśmy ostatnio na twardych lakierach Audi. I zawsze Menzerna dawała radę. Różnica między Menzerna Fast Gloss 500 i porównywanym tutaj 3M Fast Cut+ (nie wiem jak z Meguiar's - nie używam) polega między innymi na tym, ze Menzerna nie wypełnia tak potwornie jak FC+ i dlatego może się wydawać, że 3M szybciej/łatwiej usuwa zmatowienia. FC+ pod tym względem jest bardzo zwodniczy i trzeba używać dużo IPA, żeby zobaczyć faktyczny stan zmatowień.

 

Poza tym. Zamiast próbować wyciągnąć polerką zmatowienia po papierze 1000/1200 lepiej poprzecznie usuwać głębszy szlif drobniejszą gradacją i wykańczać maszyną i pastą dopiero po 2500/3000.

Link to comment
Share on other sites

Testowałem dzisiaj kombinację papier 2500 + FG500 na innym lakierze. Poszło bardzo szybko i bez problemów. Nawet z bardzo twardą gąbką kilka przejazdów samą Menzerną FG500 daje efekt, który przeciętnego użytkownika wprowadzi w stan osłupienia i szoku.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.