Jump to content

Fast Wax


Gówniash

Recommended Posts

Dziś korzystając z tego, że nie chce mi się jeszcze spać postanowiłem opisać produkt, który mam od bardzo dawna, a jest on pewnie nieznany szerszej publiczności.

 

Jak sama nazwa wskazuje wosk jest przede wszystkim łatwy w aplikacji i późniejszej polerce. Rzekł bym nawet bardzo łatwy. Ma postać płynną, przed użyciem nalezy go zamieszać (wstrząsnąć), gdyż jak stoi rozdziela się na 2 składniki. Kolor hmm ... podobny do Meguiars #16; zapach typowej chemii.

 

Nakładam go aplikatorem z mikrofibry - niewielka ilość na pad i jazda. Jest bardzo wydajny - paroma kropelkami można zrobić pół maski. Nałożenie nawet grubszej warstwy (bez sensu) nie sprawia potem problemów przy polerce.

 

Czas schnięcia również "fast" - przy obecnych temperaturach w okolicach 20 st wysycha w mniej niż 3 min (mierzone "na oko") - zaczynam od maski, zrobię bok i maskę mogę już bez problemu polerować.

 

Polerowanie - to najprzyjemniejsza część - nie znalazłem jeszcze nic innego, co by tak łatwo się polerowało. MF nie trzeba nawet dociskać, wystarczy "suwać" po powierzchni i wszystko schodzi. Nie ma mowy o jakiś pozostałościach. W porównaniu do tego ścieranie nawet cieniutkiej warstwy #16 to męka.

 

Kropelkowanie - nie mam jeszcze foci :P , ale zrobię przy najbliższej okazji - myciu :lol:

 

Trwałość. Nie jestem jakimś szczególnym entuzjastą sprawdzania czy po pół roku wosk się jeszcze "trzyma". Przy moim użytkowaniu i myciu co 2 tygodnie na bezdotyku (mało jeżdżę) wytrzymuje spokojnie 3 mycia - czyli 6 tygodni. Po tym czasie nakładam nową warstwę, a czasem i wcześniej - gdy mam jakiś zlot czy coś.

 

To by było na tyle. Fotki mogę jakieś wrzucić, choć lakier wygląda jak po innych woskach - głęboki połysk i jest bardzo śliski. Produkt mogę polecić osobom, które nie lubią męczyć się z nakładaniem, a przede wszystkim polerowaniem wosku.

 

Wosk można zakupić tutaj . To chyba jedyny dystrybutor tych produktów na Polskę. Cena myślę, że przystępna. Z 912 ml, zostało mi nieco mniej niż połowa po 3 latach użytkowania.

 

Jeśli macie jakieś pytania piszcie. Mogę udostępnić komuś próbkę do testów porównawczych.

Link to comment
Share on other sites

  • Dystrybutor
Wosk można zakupić tutaj . To chyba jedyny dystrybutor tych produktów na Polskę.

 

też posiadamy Prestę w ofercie ;) Niestety zostały tylko dwa produkty, bo jesteśmy przed dostawą ;)

 

Mała poprawka- stany magazynowe zostały uzupełnione :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Fota butelki poniżej:

fotkaprodbig-2w.com.pl-20071123113702.jpg

Nakładane aplikatorem z MF.

Przygotowanie standardowe - mycie, glinka, zmywacz i wosk. W paru miejscach użyte UC na małe babole.

Ogółem nie podniecam się za bardzo tym samochodem i jego lakierem, ponieważ użytkuje go na co dzień i stoi pod blokiem - po zimie będzie masakra zapewne :lol:

 

Co do trwałości ciekawa opcja. Po 6 tygodniach nie widać już prawie kropelkowania. Coś tam jest na poziomych elementach, na pionowych szczególnie na dołach nic. Nie mniej jednak jakaś część wosku musi zostawać, ponieważ lakier jest dalej bardzo śliski - po glince i zmywaczu jest już bardziej tępy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.