Skocz do zawartości

Fast Wax


Gówniash

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś korzystając z tego, że nie chce mi się jeszcze spać postanowiłem opisać produkt, który mam od bardzo dawna, a jest on pewnie nieznany szerszej publiczności.

 

Jak sama nazwa wskazuje wosk jest przede wszystkim łatwy w aplikacji i późniejszej polerce. Rzekł bym nawet bardzo łatwy. Ma postać płynną, przed użyciem nalezy go zamieszać (wstrząsnąć), gdyż jak stoi rozdziela się na 2 składniki. Kolor hmm ... podobny do Meguiars #16; zapach typowej chemii.

 

Nakładam go aplikatorem z mikrofibry - niewielka ilość na pad i jazda. Jest bardzo wydajny - paroma kropelkami można zrobić pół maski. Nałożenie nawet grubszej warstwy (bez sensu) nie sprawia potem problemów przy polerce.

 

Czas schnięcia również "fast" - przy obecnych temperaturach w okolicach 20 st wysycha w mniej niż 3 min (mierzone "na oko") - zaczynam od maski, zrobię bok i maskę mogę już bez problemu polerować.

 

Polerowanie - to najprzyjemniejsza część - nie znalazłem jeszcze nic innego, co by tak łatwo się polerowało. MF nie trzeba nawet dociskać, wystarczy "suwać" po powierzchni i wszystko schodzi. Nie ma mowy o jakiś pozostałościach. W porównaniu do tego ścieranie nawet cieniutkiej warstwy #16 to męka.

 

Kropelkowanie - nie mam jeszcze foci :P , ale zrobię przy najbliższej okazji - myciu :lol:

 

Trwałość. Nie jestem jakimś szczególnym entuzjastą sprawdzania czy po pół roku wosk się jeszcze "trzyma". Przy moim użytkowaniu i myciu co 2 tygodnie na bezdotyku (mało jeżdżę) wytrzymuje spokojnie 3 mycia - czyli 6 tygodni. Po tym czasie nakładam nową warstwę, a czasem i wcześniej - gdy mam jakiś zlot czy coś.

 

To by było na tyle. Fotki mogę jakieś wrzucić, choć lakier wygląda jak po innych woskach - głęboki połysk i jest bardzo śliski. Produkt mogę polecić osobom, które nie lubią męczyć się z nakładaniem, a przede wszystkim polerowaniem wosku.

 

Wosk można zakupić tutaj . To chyba jedyny dystrybutor tych produktów na Polskę. Cena myślę, że przystępna. Z 912 ml, zostało mi nieco mniej niż połowa po 3 latach użytkowania.

 

Jeśli macie jakieś pytania piszcie. Mogę udostępnić komuś próbkę do testów porównawczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Wosk można zakupić tutaj . To chyba jedyny dystrybutor tych produktów na Polskę.

 

też posiadamy Prestę w ofercie ;) Niestety zostały tylko dwa produkty, bo jesteśmy przed dostawą ;)

 

Mała poprawka- stany magazynowe zostały uzupełnione :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Fota butelki poniżej:

fotkaprodbig-2w.com.pl-20071123113702.jpg

Nakładane aplikatorem z MF.

Przygotowanie standardowe - mycie, glinka, zmywacz i wosk. W paru miejscach użyte UC na małe babole.

Ogółem nie podniecam się za bardzo tym samochodem i jego lakierem, ponieważ użytkuje go na co dzień i stoi pod blokiem - po zimie będzie masakra zapewne :lol:

 

Co do trwałości ciekawa opcja. Po 6 tygodniach nie widać już prawie kropelkowania. Coś tam jest na poziomych elementach, na pionowych szczególnie na dołach nic. Nie mniej jednak jakaś część wosku musi zostawać, ponieważ lakier jest dalej bardzo śliski - po glince i zmywaczu jest już bardziej tępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.