Skocz do zawartości

Gtechniq G3


cubstone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj otrzymałem przesyłkę z produktem G3 firmy Gtechniq. Na celowniku miałem kabinę prysznicową.

Do oczyszczenia powierzchni użyłem AG Car Glass Polish. Sprawdził się dobrze, jednak kabina jest strasznie "przeżarta" od chemii bądź od samej twardej wody. W górnej części nie było problemów, ale od połowy cały czas czułem lekko chropowaty osad. Myślę, że tutaj tylko eksperymenty z glinką mogą pomóc, jednak nie posiadam takowej na stanie :/

Praca z G3 była stosunkowo łatwa, jednak jest to moja pierwsza styczność z tym produktem i nie wiem za bardzo jak cały proces powinien przebiegać. W moim przypadku G3 nakładałem wacikami dodanymi do zestawu lekko je dociskając i wykonując koliste ruchy. "Zrobienie" całej kabiny zajęło mi jakieś 10-15 minut. Odczekałem kolejne 15 minut i starłem zaschniętą warstwę. Całość prezentowała się następująco:

 

ssa45241.jpg

 

ssa45242.jpg

 

ssa45243.jpg

 

ssa45244.jpg

 

ssa45245.jpg

 

Po dwóch godzinach wróciłem na miejsce zbrodni i sprawdziłem działanie G3:

 

 

W sumie jestem zadowolony, bo jest dużo lepiej niż przed zabiegiem. Jednak spodziewałem się, że jeszcze lepszego działania. Być może jest to kwestia lekko chropowatej powierzchni kabiny, być może lepiej będzie nałożyć drugą warstwę, nie wiem. Tutaj zwracam się z pytaniem do Mike'a z Gtechniq jak to powinno wyglądać?

Zobaczymy jak z trwałością, dam znać za jakiś czas.

Tymczasem dziękuję za uwagę i zapraszam do dyskusji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jak na moje oko to wszystko jest ok, małe krople zawsze będa zostawać po takim oprysku, gdyś lał ciągłym strumieniem wody to nic by nie zostało.

 

A, i ciut za szybko polałeś szybe wodą, trzeba bylo poczekać dłużej po aplikacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwracam się z pytaniem do Mike'a z Gtechniq jak to powinno wyglądać?

 

Tak jak zrobiłeś. Po 15 min od aplikacji wytrzeć osad, papierowym ręcznikiem (mikrofibra może zebrać jeszcze nie do końca związane cząsteczki G3 i efekt będzie słabszy). Przez 2 godziny od aplikacji unikać kontaktu z wodą, po 24 godzina proces wiązania dobiega końca.

 

Im lepiej przygotowana powierzchnia, czysta i równa pod G3 tym lepsza trwałość i efekt. To co widzę na filmie wygląda dobrze, ale mam wrażenie że, miejscami spływające krople zwalniają - oznacza nie dotarty do końca G3 lub gorsze przygotowanie powierzchni pod G3.

 

Na mojej kabinie pokrytej G3 zostaje mniej kropel ale to raczej kwestia jednolitego strumienia wody. Jeżeli masz możliwość zmiany strumienia to taki polecam na koniec do spłukania szyby, zostanie o wiele mniej kropel.

 

Tak jak napisał EVO :good: im bardziej rozpraszający oprysk tym więcej małych kropel zostanie, spłyną pod bardziej ciągłym, jednolitym strumieniem lub zostaną zostawiając mini osad który zniknie przy kolejnej kąpieli lub przetarty ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj nałożyłem kolejną warstwę G3. Teraz jestem w 100% zadowolony z efektu :good:

Powierzchnię kabiny przygotowałem kolejno:

- aktywna piana Cilit Bang do kabin prysznicowych,

- płyn do szyb Clin,

- IPA,

Następnie nałożenie warstwy G3, odczekanie 20 minut i wytarcie do sucha. Po ośmiu godzinach przetestowałem produkt. Przepraszam za okropną jakość, kręcone kalkulatorem. Na szczęści efekt widoczny gołym okiem, nie trzeba się nadto wpatrywać ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzisiaj nałożyłem kolejną warstwę G3. Teraz jestem w 100% zadowolony z efektu :good:

Powierzchnię kabiny przygotowałem kolejno:

- aktywna piana Cilit Bang do kabin prysznicowych,

- płyn do szyb Clin,

- IPA,

Następnie nałożenie warstwy G3, odczekanie 20 minut i wytarcie do sucha. Po ośmiu godzinach przetestowałem produkt. Przepraszam za okropną jakość, kręcone kalkulatorem. Na szczęści efekt widoczny gołym okiem, nie trzeba się nadto wpatrywać ;)

 

 

:good:

Dobre przygotowanie powierzchni to podstawa i kombinacja która zastosowałeś sprawdziła sie bardzo dobrze. Dodam tylko że dostępny jest G4 służący do przygotowania powierzchni.

 

Jak wrażenia z posiadania powłoki Gtechniq G3 na kabinie prysznicowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Checio, Właśnie wróciłem z garażu i m.in. zaaplikowałem G1 w autku. W sumie dziwnie mi się z nim pracowało, ale to może wina średniego przygotowania powierzchni lub zbyt długiego okresu między nałożeniem a starciem. Wydajność niezła, bo jeszcze trochę zostawiłem sobie na inny samochód. Na razie wyjeżdżam na weekend do szkoły do Wawy, więc w poniedziałek odpiszę, gdybyś miał jakieś pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus jaki do tej pory zauważyłem to uciążliwe smugi widoczne pod słońce. Resztki wypocone przez noc usunąłem płynem i wycieraczkami, deszczu na razie brak. Jak wrócę z trasy, ewentualnie po myciu i zabawach z wodą powiem coś więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Takie szybkie pytanko: Czy można na G1 nałożyć G3?

 

Moja diabelska :evil: teoria jest taka, że chodzi mi po głowie połączenie trwałości G1 ze skutecznością G3. Jeżdżę dużo i nawet jak mi się G3 osłabi, powiedzmy po 10 000km (co dla mnie jest czasami po 1 - 2 miesiącach) to zawsze będzie jeszcze działał G1.

 

 

Ktoś już może testował takie połączenie czy nie ma to większego sensu? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tym kładzeniem G3/G5 na G1?

 

To nie ma sensu. Użytkowałem i G1 i G3 na różnych samochodach- G1 nawet w mieście daje radę ;) (czasami trzeba ruszyć wycieraczkami, ale jest lepiej niż bez nawet przy małych prędkościach). G3 lepiej odpycha kropelki (jak jest nowe na przedniej szybie- potem słabnie wraz z pracą wycieraczek, której się nie uniknie w mieście 8-)), ale jakiejś ogromnej różnicy nie ma. G1 po kilku miesiącach w ogóle nie zdradzało śladów zmęczenia (brak różnicy między obszarem pracy wycieraczki a pozostałym na przedniej szybie). Moja rada- na przednią szybę (i tam gdzie pracują wycieraczki) nakładać G1 i ma się spokój na dłuuuugi czas :).

 

Pomijam tu aspekt wiązania się G3 z szybą, tam, gdzie wcześniej był położony G1 :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.