Skocz do zawartości

Problem natury organizacyjnej


M!hau

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem, tak jak w temacie, dotyczy odpowiedniego rozplanowania prac.

Ze względów technicznych (miejsce, czas) o samochód mogę zadbać jedynie w niektóre weekendy - jako działkowicz :-] Jako że bywam tam rzadko staram się każdy taki pobyt wykorzystać.

Zależy mi głównie na zabezpieczeniu auta na zimę (odp. przygotowanie lakieru + Colli 476) Moja wrodzona niecierpliwość nakazuje mi jednak dokonać pierwszych prac już teraz ale do zimy jeszcze daleko więc proces trzeba będzie powtórzyć wraz z ostatnim ciepłym weekendem.

I tutaj mam wątpliwości:

1. Poczekać do ostatniego ciepłego weekendu nie robiąc nic i wtedy dokonać stosownych zabiegów (gra na czas :D )?, czy może:

2. Zrobić to wyszystko teraz i powtórzyc wraz z ostanim ciepłym weekendem? - Jeśli tak to co z woskiem? Usunać cleanerem i położyć nową warstwę, czy po prostu dołożyć na pozostałości starej warstwy?

Dodam, że teraz auto jest brudne i niczym nie zabezpieczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zimy nawoskujesz jeszcze kilka razy, toz to sama przyjemnosc :ad: Dobrze wymyja auto, oczysc lakier, nawoskuj i ciesz sie efektem a gwarantuje Ci ze zabieg powtorzysz jeszcze przed zima. Zreszta oczyszczony i nawoskowany lakier jest duzo latwiej przygotowac anizeli ufajdany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już nawoskujesz, to myjesz auto normalnie, osuszasz + jakiś QD. Jeżeli zauważysz po jakimś czasie, że wosku nie ma albo osłabły jego właściwości to na nowo nakładasz warstwę, pod oczywiście wcześniej przygotowany lakier. Możesz sobie nawet teraz rozplanować woskowanie - sierpień/wrzesień/listopad i gwarantuje, że będziesz miał lepiej przygotowane auto, aniżeli po jednym woskowaniu przed samą "zimą" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.