Jump to content

SONAX Pasta woskowa


Poirot

Recommended Posts

SONAX Pasta Woskowa

 

do przeprowadzenia testu kosmetyk dostarczył sklep AutoHity24

 

Opis producenta:

 

Pasta woskowa zapewnia wysokiej jakości ochronę dla nowych i lekko zniszczonych lakierów zwykłych i metalizowanych.

Czyści, poleruje i jednocześnie konserwuje.

Pozostawia wysoki połysk bez smug.

Zaleca się używać 2 razy w ciągu roku.

 

Test:

 

Środek zapakowany w metalową puszkę o pojemności 250 ml z plastykowym pierścieniem na spodzie puszki i pokrywką z tworzywa sztucznego, pod którą schowany jest gąbkowy aplikator.

 

mg9644.jpg

 

Do otwarcia potrzebny będzie twardy przedmiot tj. śrubokręt lub nóż gdyż metalowa pokrywka puszki siedzi dosyć ciasno i szczelnie.

 

mg9650l.jpg

 

Konsystencja bardzo gęsta. Zapach chemiczny, niczym nie zachwyca jak również nie jest denerwujący, ogólnie dosyć neutralny.

 

mg9651.jpg

 

Na aplikatorze producent nie oszczędził pieniędzy. Wymiar dobrze leżący w dłoni, odpowiednio wysoki, dzięki czemu pastę nakłada się bez problemów. Zółta gąbka o średniej twardości.

 

mg9647.jpg

mg9649.jpg

dsc00127oaw.jpg

 

Kosmetyk testowany na mocno porysowanym lakierze. Jest to typowy preparat All in One. Do zalet można zaliczyć bardzo łatwe nakładanie, optymalny czas schnięcia i łatwość polerowania. Środek wykazuje lekkie działanie czyszczące lakier ze śladów odchodów ptasich i tłustych plam. Doskonale maskuje drobne rysy i przywraca kolor. Po nałożeniu lakier staję się bardzo śliski, trudno uchwycić kropelkowanie. Woda spływa bardzo szybko prawie w całości. Nie pozostawia białych śladów na elementach plastykowych.

 

mg9458wm.jpg

mg9469wm.jpg

mg9473wm.jpg

mg9492wm.jpg

mg9483wm.jpg

mg9495wm.jpg

mg9499wm.jpg

mg9503wm.jpg

mg9529wm.jpg

mg9537wm.jpg

mg9539wm.jpg

 

Niestety są i wady. Z jakiego typu środkiem mamy do czynienia nie pozostawia wątpliwości użycie zmywacza silikonu. Cały blask znika po przemyciu zmywaczem silikonu. Powracają wszystkie rysy, które zostały wcześniej zamaskowane. Z efektu końcowego pozostaje niewielka część w postaci nieco odżywionego koloru lakieru.

 

mg9569wm.jpg

mg9546wm.jpg

mg9555wm.jpg

 

Podsumowanie:

 

Niewątpliwie jest to produkt skierowany dla większości użytkowników samochodów chcących poprawić wygląd swojego auta. Szybko się nakłada zapewniając jednocześnie dobre efekty wizualne. Wystarczy także na dosyć długo, dodatkowym atutem jest brak przeterminowania się środka do użycia. Czas zweryfikuje jak z trwałością na lakierze podczas codziennego użytkowania.

 

Filmy:

 

7 dni po nałożeniu na lakier

 

Link to comment
Share on other sites

Różnica ładna :shock: Dla takiego przeciętnego Kowalskiego to może być dobre rozwiązanie, bo fajny efekt uzyska po nałożeniu. Ciekawe jak z trwałością będzie czy nie zniknie po jednym myciu :o

Link to comment
Share on other sites

,,Cały blask znika po przemyciu zmywaczem silikonu. Powracają wszystkie rysy, które zostały wcześniej zamaskowane. Z efektu końcowego pozostaje niewielka część w postaci nieco odżywionego koloru lakieru"

Link to comment
Share on other sites

Easy-on, easy-off, mocny beading, lekkie sciemnienie koloru i zamaskowanie rys to efekt IMO przyprawiajacy niejednego "Kowalskiego" o WOW :kox: Mysle, ze kluczowa bedzie tu trwalosc działania, dlatego prosimy o czesty update!

Link to comment
Share on other sites

,,Cały blask znika po przemyciu zmywaczem silikonu. Powracają wszystkie rysy, które zostały wcześniej zamaskowane. Z efektu końcowego pozostaje niewielka część w postaci nieco odżywionego koloru lakieru"

 

CHyba nic w tym dziwnego :o

Link to comment
Share on other sites

Pucha starcza na dosc dlugo..

Niestety jesli chodzi o efekt to przy pierwszym myciu szamponem juz nie bedzie tak rozowo jak zaraz po aplikacji. Przy aplikacji trzeba odczekac az przeschnie inaczej ciezko ja rozpracowac. U mnie ta pasta wytrzymywala kolo miesiaca fajnych kropelek. Pozniej juz kladlem nowa warstwe. Jak na ta cene srodek jest calkiem ok, jednak sa lepsze.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.