Skocz do zawartości

Czyszczenie woskiem w sprayu


grzes123

Rekomendowane odpowiedzi

Czy tak można?!

 

Mam pytanie, ostatnio mamy deszczowe dni. Zrobiłem w przerwie między-deszczowej samochód na bóstwo, i... po jednym krótkim wyjeździe już nie był taki ładny :-( Pomyślałem więc, że może przejadę go MF z woskiem Maguairs w sprayu. I tak też zrobiłem. Dopiero potem pomyślałem; czy w ten sposób nie niszczę sobie lakieru? Czy nie jest tak, że być może jest pokryty drobinkami piasku i mimo spryskania woskiem oraz używania delikatnej i specjalnej szmatki lakier się rysuje?

Jakie jest wasze zdanie? jak sobie radzicie z takimi drobnymi zabrudzeniami? - czy zawsze od razu trzeba jechać na myjnię?

 

Dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzes123, wosk w sprayu powinien byc nakladany po umyciu auta - na czysty lakier.

Natomiast lakier lekko przykurzony, ale bez piachu i wiekszych zabrudzen moze byc odswierzony przy pomocay Quick Detailera + mozliwie miesista MF.

 

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jednak zrąbałem sprawę. Co prawda na szczęście to przede wszystki były brudne krople wody ale dołem przy nadkolach był piach :wallbash:

- chciałem dobrze; ale cóż dopiero się uczę... Dzięki za porady.

W sumie takich rad często brakuje, szczególnie tym, którzy nie są profesjonalistami lecz hobbystami. Dostrzegam to po pytaniach, które rodzą się w mojej głowie ale też po tym, jakie pytania zadają inni użytkowni forum. Wiele tematów jest bardzo rozrzuconych, odpowiedzi odbiegają od tematów, co powoduje, że trzeba mnóstwo czasu poświęcić na studiowanie forum, żeby wyciągnąć z niego te niuanse, które powodują, że potem nasze samochody lśnią :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.