Jump to content

Czyszczenie woskiem w sprayu


grzes123

Recommended Posts

Czy tak można?!

 

Mam pytanie, ostatnio mamy deszczowe dni. Zrobiłem w przerwie między-deszczowej samochód na bóstwo, i... po jednym krótkim wyjeździe już nie był taki ładny :-( Pomyślałem więc, że może przejadę go MF z woskiem Maguairs w sprayu. I tak też zrobiłem. Dopiero potem pomyślałem; czy w ten sposób nie niszczę sobie lakieru? Czy nie jest tak, że być może jest pokryty drobinkami piasku i mimo spryskania woskiem oraz używania delikatnej i specjalnej szmatki lakier się rysuje?

Jakie jest wasze zdanie? jak sobie radzicie z takimi drobnymi zabrudzeniami? - czy zawsze od razu trzeba jechać na myjnię?

 

Dzięki :-)

Link to comment
Share on other sites

W taki sposób możesz porysować lakier. Jak masz zakurzone auto a jest zabezpieczone woskiem, sealentem iitp. To wystarczy podjechać na bezdotykową i opłukać go wodą destylowaną

Link to comment
Share on other sites

grzes123, wosk w sprayu powinien byc nakladany po umyciu auta - na czysty lakier.

Natomiast lakier lekko przykurzony, ale bez piachu i wiekszych zabrudzen moze byc odswierzony przy pomocay Quick Detailera + mozliwie miesista MF.

 

:good:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki. Jednak zrąbałem sprawę. Co prawda na szczęście to przede wszystki były brudne krople wody ale dołem przy nadkolach był piach :wallbash:

- chciałem dobrze; ale cóż dopiero się uczę... Dzięki za porady.

W sumie takich rad często brakuje, szczególnie tym, którzy nie są profesjonalistami lecz hobbystami. Dostrzegam to po pytaniach, które rodzą się w mojej głowie ale też po tym, jakie pytania zadają inni użytkowni forum. Wiele tematów jest bardzo rozrzuconych, odpowiedzi odbiegają od tematów, co powoduje, że trzeba mnóstwo czasu poświęcić na studiowanie forum, żeby wyciągnąć z niego te niuanse, które powodują, że potem nasze samochody lśnią :-]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.