Skocz do zawartości

Menzerna power lock


Liptonosz

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra ale to co nie wierzycie w ten produkt ? Te prace które widziałem na DW były robione przez speców, wiadomo że mi amatorowi daleko do ich umiejętności i doświadczenia ale mimo wszystko myślę że warto przetestować ten produkt. Pasty polerskie Menzerna bardziej mi przypadły do gustu niż 3M, więc sympatię do firmy mam. Produkt chyba nie wymaga żadnego cleanera tylko wali się go od razu po finiszującej paście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
ale to co nie wierzycie w ten produkt ?

 

Nie o to chodzi. Po prostu żadnego LSP nie ocenia się po zdjęciach, że daje "super extra wet look" czy inne "lustrzane odbicie", bo jestem w stanie zrobić zajechanemu 10 letniemu lakierowi takie zdjęcie, że będzie wyglądał jakby miał na sobie wosk za xx tyś zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem prywatnie Menzerna Power Lock i pozbyłem się go z mojej kolekcji. Na mnie wrażenia nie zrobił. Choć to dobry produkt, to zdecydowanie wolę sealanty Duragloss.

 

Także będę miał niedługo w ofercie Menzerna SW, więc naocznie zweryfikuję czy to na pewno ten sam produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear Mr.

 

Thank you for your request.

 

No, this product is only sold from our partner in USA and this is different from our sealing Wax SW Protect.

 

I hope this could help you.

 

I wish you a nice week-end!

 

Best Regards.

 

m e n z e r n a

polishing compounds

 

Sales Assistance

 

 

Taką odpowiedź dostałem od producenta na zapytanie czy SW to to samo co power lock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką odpowiedź dostałem od producenta na zapytanie czy SW to to samo co power lock

 

Swego czasu pytając zaufanego menzernowego źródła uzyskałem odpowiedź, że SW to jest to samo co, tyle że ma "ulepszony" skład.

:idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Power Lock już do mnie jedzie, można go zamówić w UK. Jak go nakładać? Maszynowo, padem, ile odczekać pomiędzy kolejnymi wartswami i pytanie kluczowe czy wystarczy jak zamiast jakiegoś cleanera użyję Menzerna 85RD?

 

Bez urazy , ale naprawdę nie bardzo cię rozumiem , zamiast kupić coś sprawdzonego i polecanego na forum , pakujesz się w wielką niewiadomą i od razu prosisz jak to " ugryść" . Dziwne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yacek_b: :) Bez urazy ale dziwne jest dla mnie Twoje zdziwienie... Proszę o poradę bo jest to jedyne miejsce gdzie można o takie rzeczy kogokolwiek zapytać. Power Lock nie jest wielką niewiadomą bo na zagranicznych forach produkt ten jest bardzo chwalony. Nie udało mi się natomiast znaleźć żadnego info odnośnie aplikacji, ale może tu wspólnymi siłami coś uda się wykombinować.

 

Bobas : dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Liptonosz jak Ci się pracuje z Power Lock? temat ucichł już dawno a na pewno wiele razy już pasty użyłeś. Też jestem zainteresowany pasą tylko nikt więcej o niej nie piszę. Warto ją sprowadzać czy wystarczy kupić sobie SW w PL?

Z Menzerna Power Lock pracuje się bardzo dobrze. Nakłada i ściera się wzorowo. Nie przysycha, nie ma problemów z dotarciem. Jest to wydajny produkt. Efekt daje super, ale nie utrzymuje się długo (jest to trwały produkt, ale połysk krótko się utrzymuje). Ogólnie dobry produkt, ale nieco za drogi, bo są inne sealanty sporo tańsze i lepsze. Ale jeżeli byłoby zapotrzebowanie, to mogę go do oferty wprowadzić.

 

I nie jest to to samo co SW. Menzerna SW opiera się na płynnej carnaubie, a Menzerna Power Lock jest w 100% syntetykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menzerna SW opiera się na płynnej carnaubie, a Menzerna Power Lock jest w 100% syntetykiem

 

Sebastian, a słyszałeś kiedyś o Synthetic Carnauba?

Jak masz czas i ochotę podrąż temat, może okazać się, że te produkty są bardzo podobne. (trzeba byłoby dorwać kogoś z technologów od Menzerny - NIE z marketingu)

 

Z tego co mi wiadomo różnice istnieją, ale są minimalne. Podobnie jak w reszcie past Menzerny i ich RE.

 

W używaniu wielkich nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, a słyszałeś kiedyś o Synthetic Carnauba?

Jak masz czas i ochotę podrąż temat, może okazać się, że te produkty są bardzo podobne. (trzeba byłoby dorwać kogoś z technologów od Menzerny - NIE z marketingu)

 

Z tego co mi wiadomo różnice istnieją, ale są minimalne. Podobnie jak w reszcie past Menzerny i ich RE.

 

W używaniu wielkich nie zauważyłem.

Jacku, z całym szacunkiem, ale jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy tymi produktami, to jest to mocno dziwne. Te produkty są ZDECYDOWANIE różne. Ty chyba w ręku nie miałeś Power Lock, bo inaczej byś od razu dostrzegł różnicę, czy to w stosowaniu, w trwałości, w nakładaniu, etc. Nie potrzeba tutaj nikogo z technologów. Wystarczą wrażenia organoleptyczne :)

 

Menzerna Power Lock NIE ZAWIERA żadnego rodzaju carnauby... To są zupełnie odmienne produkty. Szokujesz mnie...

 

Uwagę o synthetic carnauba pominę, bo chyba pomyliłeś adresata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę w takim razie kupić ponownie te produkty i sprawdzić, czy dopadła mnie demencja starcza, czy może inne licho.

 

Nie pomyliłem adresata - syntetyczna carnauba - to właśnie ta płynna carnauba we wspomnianej SW. No popraw mnie jeśli się mylę... :idea:

 

Domniemam, iż obie formuły są 100% syntetyczne.

Różnic w stosowaniu nie zauważyłem. Obydwie łatwo i prosto.

W look'u różnic nie było. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje Ci nic innego niż ponowny zakup, bo naprawdę musiała dopaść Cię demencja :)

 

Zauważyłeś chociaż różnice w konsystencji?

 

W moim odczuciu Menzerna Power Lock jest bardzo podobna do Wolfgang 3.0. Różnią się jedynie kolorem. Nie wiem tylko czy Wolfgang 3.0 to jest produkt bliźniaczy do Menzerna Power Lock czy do Menzerna FMJ.

 

Może Ty porównywałeś z Menzerna Color Lock? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.