Skocz do zawartości

Test Zestawu Past VICTORIA AudiA4 2002r. oraz AudiA4 1995r.


Dareek79

Rekomendowane odpowiedzi

A. Pacjent: Audi A4 z 2002 r. z przebiegiem około 250 tkm. Na pierwszy rzut oka bardzo zadbany błyszczący (według właściciela ;)

 

Na początek wrażenia z testu środków Victoria

1. Maszyna polerska EuroTec ; Pad 3M żółty i niebieski karbowany oraz pomarańczowy ABW

 

2. Wszelkie porównania dokonałem do środków Megs-a z serii Mirror Glaze z którymi mam doczynienia.

 

3. Na początek poszło mleczko 103 plus pomarańczowy pad ABW- w porównaniu z Diamond Cut 2.0 ( 85) jest dużo mniej agresywna przez co daje się lepiej wyprowadzać w miejscach gdzie jest to wymagane, daje się tym samym łatwiej kontrolować - szczególnie jest to ważne dla początkujących. Jedynie co zauważyłem to wymaga lekkiego zwilżania wodą - Ocena - Remis

 

4. Następnie po przetarciu mikrofibrą na "tapetę" poszło mleczko 105 plus żółty pad 3M- idealnie wyrównała swirle powstałe w wyniku użycia 103- w działaniu praktycznie identyczna jak Dual/Action Cleaner/Polish choć także wymaga zwilżenia wodą. Ocena - Remis

 

5. celem wykończenia powierzchni użyłem politury 104 oraz niebieskiego pada 3M ;pasta 104 odpowiada Swirl Free Polish Megs-a (82) ale w tym przypadku daje dużo lepsze efekty Victoria, ponieważ moim zadaniem niezwykle trudno będzie początkującemu doprowadzić do powstania hologramów widocznych pod słońce. Nie jest to niestety takie proste w przypadku 82-ki Megs'a. Ocena- przewaga Victorii

 

Podsumowując:

Na Plus:

1. Bardzo dobry zestaw dla początkujących- łatwość aplikacji oraz kontroli nad ilością "spolerowanego" lakieru

2. Nie wymaga specjalnego zestawu padów i można stosować w niedostępnych miejscach (wnęki klamek) np. ręcznie za pomocą aplikatura.

3. Praktycznie niemożliwe powstanie końcowych hologramów nawet dla początkującego oraz bardzo dobra kontrola prowadzenia polerki.

4. Bardzo dobra wydajność- nie trzeba używać zbyt wiele poszczególnych past

5. Łatwość usuwania np. z uszczelek gumowych w przypadku nieumiejętnego oklejenia pojazdu przed zabiegiem

Na minus:

1. Wymaga zwilżenia wodą co dla wielu może być sporą wadą z powodu " bałaganu" jaki panuje podczas użycia.

 

Przepraszam za jakość zdjęć niestety jestem słabym fotografem.

przedcy.th.jpg

przed2.th.jpg

przed3.th.jpg

przedbotnikprzed.th.jpg

przeddachprzed.th.jpg

przedklapatyprzed.th.jpg

przedklapatyprzed2.th.jpg

 

50:50 ( nieudolnie sfotografowane)

 

klapa5050.th.jpg

botnikporwn5050.th.jpg

 

w trakcie

po103.th.jpg

po103b.th.jpg

 

efekty końcowe:

po2ia.th.jpg

po1w.th.jpg

po3g.th.jpg

poprzdpo.th.jpg

pobok2.th.jpg

pobokpo.th.jpg

popolerce3.th.jpg

podrzwipo.th.jpg

poklapapo3.th.jpg

poklapapo4.th.jpg

popolerce2.th.jpg

popolerce6.th.jpg

popolerce5.th.jpg

popolerce.th.jpg

poklapatypo.th.jpg

popolerce4.th.jpg

poty.th.jpg

kropelki.th.jpg

 

 

 

B. Audi A4 z 1995 r. w kolorze zielony met. - lakier zdemolowany - widać na foto - miałem wrażenie że myty szczotką drucianą- zero połysku- wcześniej nieudolne próby zabawy kolegi z fareclą G3 :wallbash:

przed:

przed1.th.jpg

przed2.th.jpg

przed3.th.jpg

przed4.th.jpg

przed6.th.jpg

 

 

po:

po7b.th.jpg

po8a.th.jpg

po9a.th.jpg

po11k.th.jpg

po12g.th.jpg

po13u.th.jpg

po14.th.jpg

po15.th.jpg

po16.th.jpg

po17.th.jpg

po18.th.jpg

po19.th.jpg

po20.th.jpg

 

w dzień:

po22t.th.jpg

po21.th.jpg

 

w przypadku zielonego - ciąg dalszy nastąpi ;)

 

Bardzo dziękuję firmie MX Nowicki za możliwość przetestowania zestawu - polecam się na przyszłość :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Dziękujemy bardzo Darku :good:

 

Zastanawiam się co z tym zwilżaniem. Na początku miałem problem ze 103 i też lubiłem dać mgiełkę wody, ale im więcej razy jej używałem tym lepiej to wychodziło i w tej chwili jadę całkowicie na sucho. 105 zawsze na sucho ponieważ jest średnio agresywna i tłusta. Może to kwestia ilości pasty na padzie, nie wiem ile dawałeś?

 

Do 103 polecam gąbkę Urbana Pro Square. Czyli najbardziej agresywna z gąbek tej firmy. Do takiego twardego lakieru audi, czy VW jest rewelacyjna. Ostatnio zrobiłem maskę w audi w takiej kombinacji i szło bardzo fajnie. Zresztą taka krótka relacja jest u nas na blogu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.