Skocz do zawartości

myjnia tekstylna


pavvell

Rekomendowane odpowiedzi

Myjnie bezdotykowe używają agresywnej chemii, rozpuszczającej wosk. A co robi chemia z myjni dotykowej?

Czasu na samodzielną zabawę w 2 wiadra mam mało. Szukam kompromisu, może zastosować cquartz lub APP Guard Car body i myć na "tekstylnej"?

Jakie są Wasze opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda myjnia automatyczna ( w tym tekstylna czyli paski) niszczy lakier w zastraszającym tempie.Wierz mi sam prowadziłem taką myjnie 12 lat.Jeśli nie masz czasu sam myć auta jak należy postaraj się zaprzyjaźnić z jakąś myjnią ręczną i zaproponować im używanie Twojej rękawicy mf Twojego szamponu i nowej wody w wiaderku.To jedyne rozwiązanie oprócz myjni bezdotykowych.

Żadne zabezpieczenie nie jest tak pancerne aby oprzeć się sile myjni automatycznej.

Jedno mycie gwarantuje konieczność korekty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O roku myję na "tekstylnej" niczym nie zabezpieczony i nie woskowany lakier. Nie zauważyłem strasznych zniszczeń (wcześniej, poprzedni samochód myłem czasem na żyłkowej automatycznej myjni i zmasakrowałem lakier). Chciałbym teraz jako tako wyczyścić i nawoskować samochód, ale nie stracić tej pracy gdy myjnia zmyje mi całe zabezpieczenie. Stąd moje pytanie czy chemia na dotykowej tekstylnej myjni zmywa wosk? Czy jest łagodniejsza od bezdotykowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavvell, Nie da się odpowiedzieć na Twoje pytanie jednoznacznie gdyż ile myjni tyle chemii i jedno jest pewne.Na pewno nie jest to chemia delikatna tak jak szampon do mycia ręcznego.To ma myć auto nie spłukane więc musi być mocne.

Jeśli nie widzisz zniszczeń po automacie ( nawet pasiastym) zmień forum albo zrób korektę jedź na myjnie i obejrzyj w dobrym świetle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porysowany lakier widzę, napisałem że "tekstylna" myjnia nie powoduje strasznych zniszczeń, tak jak żyłkowa.

Samochodu używam na co dzień do jazdy i parkowania w mieście - ze wszystkimi konsekwencjami. Kombinuję jakby tu zadbać o lakier i normalnie używać auto.

Jest coraz więcej preparatów typu: cquartz, APP Guard Car body, Sonax Zestaw do Nano Ochrony Lakieru - mających chronić lakier przez wiele miesięcy. To wszystko zmyje chemia na myjni?

 

Lakier na moim samochodzie nazywa się "szary hologram" :D Więc z hologramami nie muszę walczyć :) To grafitowy perłowy lakier, ale w pełnym słońcu mieni się na czerwono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cquartza Ci nie zmyje, ale będzie go rysować i efekt może byc tragiczny, ale wtedy można smiało jeździć na dezdotyyk i lać chemią ile wlezie. No i przed cquartzem obowiązkowa korekta.

 

A co do myjni tekstylnych, zrób zdjęcie lakieru pod halogenem i je wstaw, potem zrób po kilku wizytach na myjni i zrób kolejne, zobaczysz co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porysowany lakier widzę, napisałem że "tekstylna" myjnia nie powoduje strasznych zniszczeń, tak jak żyłkowa.

Samochodu używam na co dzień do jazdy i parkowania w mieście - ze wszystkimi konsekwencjami. Kombinuję jakby tu zadbać o lakier i normalnie używać auto.

Jest coraz więcej preparatów typu: cquartz, APP Guard Car body, Sonax Zestaw do Nano Ochrony Lakieru - mających chronić lakier przez wiele miesięcy. To wszystko zmyje chemia na myjni?

 

Lakier na moim samochodzie nazywa się "szary hologram" :D Więc z hologramami nie muszę walczyć :) To grafitowy perłowy lakier, ale w pełnym słońcu mieni się na czerwono.

chemia może nie ale po co nakładać cquartza jak na myjni zostanie porysowany, już lepiej po myciu sotosuj jakiś QD i wszytko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na myjni tekstylnej stosuje sie takie same srodki jaK NA MYJNI SZCZOTKOWEJ.CZYLI PO KOLEI 1AKTYWNA PIANA O PH 12 2 SZAMPON O PH W GRANICACH 9 3 WOSK POWINIEN BYC NEUTRALNY LUB LEKKO KWASOWY DO PH 5 I OSUSZACZ TAK JAK WOSK. ZALEZY TEZ CZY MYJNIA ROBI MYCIE WSTEPNE BO PRZEWAZNIE TE SRODKI SA NAJBARDZIEJ AGRESYWNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.