Skocz do zawartości

Pranie tapicerki - Kraków


brachson

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi polecić miejsce gdzie sensownie wypiorę tapicerkę w Krakowie. Efekt nie musi być powalający ale wolałbym nie poprawiać po kimś dlatego chętnie z polecenia.

 

Fajnie by też było gdybym nie musiał brać pełnej usługi (przód, tył, podsufitka, bagażnik) bo na tym mi nie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją tapicerkę piorę sam, ale na wiosnę robiłem podchody w Profi na Balickiej pod kupno Puzzi 8/1 i facet podpowiedział, że może warto rozważyć opcję wypożyczenia. Dostajesz Puzzi (chyba 200, a co najmniej 100) na 24 godz. za (nie pamietam dokładnie) 50-60 zł + kupno jakiegoś małego opakowania RM760 (niech kosztuje drugie 50-60zł) i możesz oprócz auta dywany i inne dobra w domu przeprać:) Największe oblężenie mają na wiosnę i przed św. Bozego Narodzenia, więc teraz nie powinno być problemu z kolejką do wypożyczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją tapicerkę piorę sam, ale na wiosnę robiłem podchody w Profi na Balickiej pod kupno Puzzi 8/1 i facet podpowiedział, że może warto rozważyć opcję wypożyczenia. Dostajesz Puzzi (chyba 200, a co najmniej 100) na 24 godz. za (nie pamietam dokładnie) 50-60 zł + kupno jakiegoś małego opakowania RM760 (niech kosztuje drugie 50-60zł) i możesz oprócz auta dywany i inne dobra w domu przeprać:) Największe oblężenie mają na wiosnę i przed św. Bozego Narodzenia, więc teraz nie powinno być problemu z kolejką do wypożyczenia.

brico depot za wynajecie puzzi 100 biorą 40zł (nie wiem czy jest kaucja ,ale mysle ze na pewno)

co prania tapicerki-pierwszy raz moze nie wyjsc ale mysle ze przy 5 autku dojdziesz do wprawy(tylko licz sie z tym ze poprawka u fachowca bedzie cie wiecej kosztować)

co do mozliwosci przeprania ,,innych dóbr,,-samo rm760 ci na pewno nie starczy,nie mówić juz ze dywany a tapicerka to dwie rózne bajki(pare telefonów w miesiacu od kobitek odbieram z prośba o pomoc bo uwiezyła reklamie np vanishu i spaprała dywanik)-ale do odwaznych świat nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypożyczysz odkurzacz i zrobisz pranko "zgodnie ze sztuką" to będzie malina :) Kupujesz trochę presprayu, do tego preparat do ekstrakcji, wypożyczasz odkurzacz i lecisz. Ja korzystam z zestawu Prochem s789 + Karcher rm760 i jestem baaaaaaaardzo zadowolony z tego połączenia. Wyprałem multum aut przeróżną chemią (najczęściej tą budżetową) i naprawdę nie ma porównania. Teraz nawet nie tykam się w pracy do tapicerek, bo praca tym, co jest u mnie na myjce to jest KATORGA! Jak raz wyprałem takim połączeniem to nigdy więcej nie chcę inaczej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie namawiam nikogo na siłę i nie robie się fachowcem. Po prostu przytaczam to, co słyszałem, a każdy mierzy siły na zamiary i sam decyduje czy się na to porwać czy nie. Tym bardziej, że choćby to forum daje wiele cennych wskazówek i jednoczesnie wskazuje zagrożenia. Przez lata używałem odkurzacza piorącego i jakoś było. Jakoś, czyli jakość na pewno w porównaniu z fachowcem nieporównywalna ;) , ale moim okiem różnica była widoczna i na własne potrzeby wystarczająca. Z vanisha do prania nie korzystałem, a tym płynem, którego używalem nie udało mi się zepsuć tak dywanów, jak i tapicerki.Więc, np ja nie balłbym się opcji wypożyczenia, a np bardziej zgłębił temat co do RM760, jak pogodzić tapicerke i dywany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popsuć można raczej jak nie zrobisz próby trwałości barwnika :) Cała reszta zacieków itp powstaje poprzez przemoczenie tapicerki albo niedokładne wypranie. Po wyschnięciu syf wybija na wierzch i powstają komedie. Również przy suszeniu na szybko może głęboko wbity brud wyjść razem z parującą wilgocią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeżeli chodzi o tapicerki samochodowe to chętnie pomogę kolegom z okolic Krakowa Zajmuje się tym od kilku lat. Podchodzę do tematu z pasją, ponieważ mocno interesuję się motoryzacją. :)

Czyszczę częściowo także nie ma problemu jak ktoś chce wyprać np. tylną kanapę czy fotele.

Chętnie bym się pochwalił zdjęciami, albo podał link do galerii na mojej stronie, ale nie wiem czy "julian" mi nie da klapsa za to... :idea: yysz :roll:

 

Zapraszam na PW lub telefon do mnie w razie czego: 506 507 171 - Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.