Jump to content

Klejące się wygłuszenie bagażnika...


Recommended Posts

Mam mały kłopot, otóż w moim Civic-u EG3, seryjne wygłuszenie bagażnika zrobiło się strasznie "plastyczne", szczególnie na końcówkach schodzących w dół komory dojazdówki, lepi się tym bardziej teraz, gdy na dworze gorąco :( dobrze widać to na fotkach niżej:

 

12030856.th.jpg 69771017.th.jpg 26391890h.th.jpg 34205915.th.jpg

 

Co można z tym zrobić?

- próbować czymś usunąć - czym?

- nanieść coś, co utwardziło by te "plastyczne" końcówki?

- jeżeli już uda mi się usunąć, to co można by przykleić, jakoś zamocować w miejsce tego fabryczne wygłuszenia?

 

Dodam, że ta "plastyczność" i rozklejanie wzięły się prawdopodobnie z tego, że ktoś coś kiedyś rozlał w bagażniku i musiało wejść w reakcję z wygłuszeniem.

Link to comment
Share on other sites

To co się lepi usunąłbym Tar and Glue removerem (Valetpro). Sam nim usuwałem małe kropki od tych mat. Kwestia, czy cała mata jest taka klejąca, czy tylko te końcówki.

 

Żeby usunąć maty to ludzie polecają zimny lód. I do tego zrywanie szpachelką, ale tym pewnie można porysować lakier.. A zamiast tych mat przykleić nowe maty wygłuszające. Na allegro jest tego sporo.

Link to comment
Share on other sites

Kleją się praktycznie tylko same "ranty" tego wygłuszenia, reszta jest ok, po za pojedynczymi miejscami. Wolałbym unikną porysowania lakieru, dlatego wydaje mi się, że zamiast zrywać całość, lepiej było by właśnie zabezpieczyć tylko te miejsca, w których wygłuszenie się klei... A jeżeli już nie obeszło by się bez zdzierania wszystkiego to pomyślałem, że może opalarka była by dobrą opcją do tego szpachelka i jakieś nitro do oczyszczania?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.