Skocz do zawartości

Klejące się wygłuszenie bagażnika...


barnie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały kłopot, otóż w moim Civic-u EG3, seryjne wygłuszenie bagażnika zrobiło się strasznie "plastyczne", szczególnie na końcówkach schodzących w dół komory dojazdówki, lepi się tym bardziej teraz, gdy na dworze gorąco :( dobrze widać to na fotkach niżej:

 

12030856.th.jpg 69771017.th.jpg 26391890h.th.jpg 34205915.th.jpg

 

Co można z tym zrobić?

- próbować czymś usunąć - czym?

- nanieść coś, co utwardziło by te "plastyczne" końcówki?

- jeżeli już uda mi się usunąć, to co można by przykleić, jakoś zamocować w miejsce tego fabryczne wygłuszenia?

 

Dodam, że ta "plastyczność" i rozklejanie wzięły się prawdopodobnie z tego, że ktoś coś kiedyś rozlał w bagażniku i musiało wejść w reakcję z wygłuszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się lepi usunąłbym Tar and Glue removerem (Valetpro). Sam nim usuwałem małe kropki od tych mat. Kwestia, czy cała mata jest taka klejąca, czy tylko te końcówki.

 

Żeby usunąć maty to ludzie polecają zimny lód. I do tego zrywanie szpachelką, ale tym pewnie można porysować lakier.. A zamiast tych mat przykleić nowe maty wygłuszające. Na allegro jest tego sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleją się praktycznie tylko same "ranty" tego wygłuszenia, reszta jest ok, po za pojedynczymi miejscami. Wolałbym unikną porysowania lakieru, dlatego wydaje mi się, że zamiast zrywać całość, lepiej było by właśnie zabezpieczyć tylko te miejsca, w których wygłuszenie się klei... A jeżeli już nie obeszło by się bez zdzierania wszystkiego to pomyślałem, że może opalarka była by dobrą opcją do tego szpachelka i jakieś nitro do oczyszczania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.