Jump to content

4nano Automotive Lack Protect VS Megs #16


MyszaKr

Recommended Posts

Wczoraj trochę mi się nudziło, noo zrobiłem sobie mały Show&Shine Day :D Umyłem autko, dokładnie osuszyłem. Przeleciałem całość cleanerem DJ LP. No i przyszedł czas na wosk. Wachałem się między:

 

-> 4nano Automotive Lack Protect

 

4nano Automotvie Lack Protect to nowatorskie zabezpieczenie lakieru dla waszych ukochanych samochodów. Wszyscy doskonale wiemy na co narażony jest lakier w naszym samochodzie – szkodliwe promienie UV, deszcz, brud, zanieczyszczenia, drobne ryski i odpryski. Powoduję to, iż samochód wyraźnie traci swój pierwotny blask i urok, a lakier o który tak pieczołowicie dbamy i tak daleki jest od stanu o jakim byśmy marzyli. Dzięki 100% nanotechnologii wykorzystywanej w naszych produktach będziecie w stanie zapewnić swojemu lakierowi idealny wygląd. Nasze zabezpieczenie tworzy niewidzialną warstwę ochronną, działającą cały czas tak, aby chronić go przed wszystkimi szkodliwymi czynnikami środowiska. Dzięki temu lakier odzyskuję swój blask, brud oraz owady nie przywierają tak łatwo, a czyszczenie jest proste i szybkie. Zalety produktu 4nano Automotive Lack Protect : - nieustanna ochrona przed negatywnymi wpływami środowiska - zmniejszona liczba rysek - łatwe i szybkie mycie - zadbany i błyszczący lakier Trwałość : do 24 miesiecy w zależności od przebiegu i warunków użytkowania Pojemność: 50ml Wydajność: 1-2ml na metr kwadratowy

 

Powrót do produktów

 

-> Megs #16

 

Meguiar's Mirror Glaze #16 Paste Wax (311g) Czysty wosk samochodowy w paście

 

Meguiar's Professional Paste Wax jest tradycyjnym woskiem w paście, który daje doskonałą ochronę nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

 

• Specjalna mieszanka egzotycznych wosków

• Sformułowany do stosowania na wszystkich rodzajach włókna szklanego oraz powłokach lakierniczych

• Oryginalna, szybko schnąca formuła

 

 

Największa zawartość naturalnych wosków CARNAUBA z całej gamy produktów MEGUIARS .

 

 

 

 

---------------------------------------------------

 

 

Noo ale po chwili wpadłem na pomysł, za 5 min byłem gotowy przy samochodzie z aparatem, taśmą i oby dwoma środkami. Zrobimy mały test zwłaszcza że 4nano to świeży produkt na rynku i porównanie do kultowej #16 będzie dla dużej ilości osób ciekawym testem.

Na masce po stronie prawej ( od kierowcy ) położyłem #16, po lewej 4nano.

 

 

DSC03947.jpg

 

DSC03948.jpg

 

DSC03950.jpg

 

DSC03953.jpg

 

DSC03951.jpg

 

DSC03954.jpg

 

DSC03959.jpg

 

 

---------------------------------------------------

 

 

1. Konstynencja i nakładanie

 

#16 jest w formie pasty, którą bardzo łatwo nakłada się z dużej puszki na pada. Ma kolor niebieskawy, łatwo się rozporowadza i bez problemów widać gdzie została położona a gdzie jeszcze nie. 4Nano za to jest w formie mleczka, aplikacja bardzo przyjemna, tak jak instrukcja podpowiada możemy używać wilgotnego pada co powoduje że warstwa którą nakładamy jest naprawde min. W tym punkcie 4nano jest na prowadzeniu.

 

2. Ścieranie

 

Oby dwa środki jeżeli tylko zaczniemy ścierać w odpowiedniej chwili nie są bardzo kłopotliwe. Jednak kiedy #16 zostanie na dużej na lakierze trzeba się namachać. Z 4ano takiego kłopotu nie miałem.

 

3. Efekt na lakierze

 

Jak dla mnie tak samo, może min różnica jest ale trudno ją znaleźć - przyglądałem się pod różnymi kątami i z dobre 5min, może 4Nano daje efekt bardziej szklistej powierzchni. Ale to nie to się liczy bo te środki mają zabezpieczać, a nie robić show na lakierze.

 

---------------------------------------------------

 

Autko został nie ruszane przez 12h, rano wstałem i widzę mały deszczyk, po godzinie wyskoczyłem z aparatem żeby zobaczyć kropelki. Po tym okresie również trudno stwierdzić różnice, i opady które były również trudno nazwać deszczem.

 

4Nano:

DSC04009.jpg

 

#16:

DSC04012.jpg

 

 

---------------------------------------------------

 

 

No ale dla mnie liczy się trwałości, zapowiada się deszczowy koniec lipca, więc będą kropelki a potem mycie...

 

 

Start czas !

 

 

 

BONUS:

Ktoś mi powiedział że jak będe tak co chwilę głaskać ten samochód to będzie bardziej zielony od trawy, ale chyba go jeszcze widać:

 

DSC03981.jpg

Link to comment
Share on other sites

Noo pewnie że będe :ad:

Tymczasem, jako że mamy wakacje, typowo polskie wakacje to spadł już pierwszy większy deszcz, kilka fotek kropelek które chyba wyglądaja tak samo, woda ładnie ucieka.

 

 

-> Razem:

 

DSC04016.jpg

 

----------------------------------------------

 

-> 4nano:

 

DSC04024.jpg

 

DSC04026.jpg

 

---------------------------------------------------

 

-> #16:

 

DSC04019.jpg

 

DSC04027.jpg

Link to comment
Share on other sites

"Mysz", dziekujemy za relacje, zapowieda sie ciekawie ;):good:

 

Acz kolwiek tutaj musze sie wtracic :)

 

Jednak kiedy #16 zostanie na dużej na lakierze trzeba się namachać. Z 4ano takiego kłopotu nie miałem.

 

LP zostawiony za zbyt dlugo, w szczegolnosci w przypadku zbyt grubej warstwy jest nie zbyt przyjemny do spolerowania ;) Dlatego tez polecamy klasc LP panel po panelu, a jak nalozy sie zbyt grubo lepiej jest spolerowac go nie wyschnietego, a nizeli calkiem bialy film. LP powinien schodzic pod na prawde lekkim i delikatnym polerowaniem, nazwalbym to "muskaniem fibra" ;P

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się że fakt podania w instrukcji sposobu z wilgotnym aplikatorem ułatwia położenie min warstwy. No i oczywiście robię panel po panelu. Już raz położyłem sobie wosk na cały aucie, pamiętam że to był zły pomysł. To była właśnie ta #16.

Link to comment
Share on other sites

Już widać że te dwa środki inaczej odprowadzają wode, w przypadku #16 woda spływa szybko ale zostawia dużo kropelek. 4nano powoli zbiera wodę, ale według mnie dokładniej.

 

Jutro będzie film. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Film z testów wosku:

 

 

Według mnie oby dwa środki odpychaja wodę w podobny sposób, przebieg od nałożenia 600km. 4nano chyba delikatnie szybciej pozbywa się wody, ale to min różnica

Link to comment
Share on other sites

Hmmm będe robić korektę, ale to chwilowo maski nie będe ruszać żeby zobaczyć co bedzie po miesiącu....Aha ten tydzień, to cały czas deszcz, stanie bilsko drzew i cały czas pod chmurką. To też ważne. No i nie używam QD.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jako że będzie korekta lakieru, to postanowiłem sprawdzić jak produkty radzą sobie z tanimi środkami czystości, Po umyciu czymś z tesco za 5 PLN 4 nano widać że jest bardziej odporny od #16 - krople są bardziej okrągłe. Jeszcze raz umyjemy i zobaczymy jak będzie.

 

Dorwę się apartu to zrobie zdjęcia - teraz jestem w innej lokalizacji a aprat w innej.

Link to comment
Share on other sites

Generalnie po dwóch myciach było widać dużą różnicę, 4nano o wiele lepiej wytrzymał. #16 znikła totalnie. Szkoda że nie zrobiłem zdjecia, ale ja i aparat byliśmy w innej lokalizacji :lol:. Teraz już jest zrobiona korekta lakieru i siedzi coś innego.

 

4nano zostawiam sobie na zimę. Przyda się na 100%

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.