Skocz do zawartości

Ford Mondeo 2008 Panther Black


automobile

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Pod koniec czerwca (czyli miesiąc temu) w końcu udało się znaleźć czas, miejsce i środki do tego aby polepszyć stan lakieru mojego auta, którym jest wspomniany w temacie Ford Mondeo kombi w kolorze czarny metallic ("Panther Black"). Auto zostało przeze mnie sprowadzone na początku roku z Niemiec, w kwietniu przeszło przez salon S-Plus'a (malowanie obu błotników z tyłu i częściowo zderzaka przedniego, wyciąganie 2 wgniotek na drzwiach kierowcy). Lakier na całym aucie był dowodem na powszechne stosowanie myjni automatycznych przez naszych zachodnich sąsiadów, co można będzie zobaczyć na zdjęciach poniżej.

Przejdźmy do opisu środków i relacji z pracy.

 

Mycie:

- Gloria FM10 i piana VP Orange Pre-wash

- Concept Tar and Glue

- szampon Meguiar's Gold Class

- glinka BH Auto Clay Soft

- IPA

- fibry: rękawica Smartwax Wash Mitt, ręczniki Fluffy Dryer do osuszania, Monster Shine Big Blue do polerowania

Zdjęć z tego etapu nie ma, kolejność pracy: opłukanie, piana aktywna z Glorii, opłukanie, mycie z szamponem na 2 wiadra, tar&glue, opłukanie, glinkowanie, mycie z szamponem na 2 wiadra, opłukanie, wysuszenie, IPA, wysuszenie

 

Korekta:

- Kestrel DAS-6

- Meguiar's Ultimate Compound (UC), Meguiar's 205

- pady ABW (twardy płaski niebieski, średni profilowany pomarańczowy)

- Meguiar's Quick Detailer

- żółta taśma do oklejania 3M

 

Po wjeździe do "garażu" auto wyglądało tak (przed oklejeniem):

przed1.th.jpg

 

przed2.th.jpg

 

przed3.th.jpg

 

przed4.th.jpg

 

przed5.th.jpg

 

Wrzuciłem tylko 5 zdjęć z "inspekcji", mimo iż mam ich więcej ale są... nędzne. Widać jednak że kolistych zarysowań całe mnóstwo, a i podłużne się znalazły.

 

Do ręki polerka, na polerce czasem pad średni, a czasem twardy, a na padzie wspomniany UC (czasem psikane też QD na pada). Chciałbym zaznaczyć że pracowałem z polerką pierwszy raz w życiu, więc trochę zajęła mi adaptacja do pracy z nią (nawet mimo obeznania z teorią i filmikami).

Rezultaty:

po1qn.th.jpg

Wydaje się że jest "bajka", ale przy bliższym spojrzeniu widać że ideału jednak nie ma:

po2x.th.jpg

Mnie jednak taki stan zadowala :)

po3z.th.jpg

 

Małe 50/50 (bez ograniczania taśmą):

5050v.th.jpg

 

"Fortepian" na słupku C, na nim efekt okazał się spektakularny:

Przed:

fortepian1.th.jpg

Po 1 przejeździe:

fortepian2.th.jpg

Po drugim przejeździe:

fortepian3.th.jpg

 

Na auto poszło IPA oraz Meguiar's Cleaner Wax (takie AIO), potem auto wyjechało na świeże powietrze gdzie zostały zrobione podsumowujące zdjęcia:

blask1.th.jpg

 

blask4.th.jpg

 

blask3.th.jpg

 

blaskf1.th.jpg

 

blaskf2.th.jpg

 

blask2.th.jpg

 

Relacja nie jest zbyt obszerna, bo bardziej niż na zrobieniu dobrych zdjęć zależało mi na owocnej pracy nad autem, która trwała 2 dni (czystej pracy około 17h) :P

Co się udało osiągnąć za pomocą UC? Przede wszystkim pozbyć kolistych zarysowań i większości drobnych rysek. Udało mi się też ukryć pewną ryskę na masce (nie ma jej na zdjęciach). Generalnie efekt jaki został osiągnięty nie był zaskoczeniem, auto zyskało tak na blasku, że aż nie można oderwać od niego wzroku :D

 

Kilka dni później dopieściłem też koła - po oczyszczeniu na felgi poszedł Finish Kare 1000P Hi-Temp, a na opony Meguiar's Endurance - czego rzecz jasna nie widać na zdjęciach które przedstawiają auto tylko po samej korekcie.

 

Za pomoc dziękuję użytkownikom: witles (w pracy nad autem) i red (wsparcie merytoryczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek dobra robota auto wygląda bardzo dobrze. Obejrzałem Twoją relację ze szczególną uwagą ponieważ od roku sam jestem posiadaczem tego autka tyle, że w wersji 5-cio drzwiowej. Jakbyś miał jakieś pytania odnosnie użytkowania śmiało pisz na PW. :good:

ps. też jestem po wykonaniu pierwszej samodzielnej polerki. Po nałożeniu CQuartza furka wygląda super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słupki tak samo jak lakier robiłem Megs'em Ultimate Compound na małym padzie obroty polerki 2-3, a potem 5.

Nie mam do czego porównać tego jak się pracowało z lakierem (pierwsza polerka). W którymś temacie pisali że lakier Ford'a jest miękki, czyli chyba nietrudno z nim pracować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszło przez salon S-Plus'a (malowanie obu błotników z tyłu i częściowo zderzaka przedniego, wyciąganie 2 wgniotek na drzwiach kierowcy)

 

Powiedz mi kolego ile placiłes za malowanie u nich????

ja mam do pomalowania oba zderzaki w sumie i sie zastanawiam gdzie dac. Ilewzieli i czy dobrze pomalowali???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że trafiłem ta Twoją relację. Niebawem będę robiła małą korektę w moim Mondeo i teraz wiem, że te plastikowe słupki również można przejechać UC (także mam DAS-6). Fajnie Ci to wyszło. Super robota. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.