Skocz do zawartości

Zaciek na tapicerce


scarab

Rekomendowane odpowiedzi

Jak poradzić sobie z takim zaciekiem na tapicerce fotela?

eec18299c80e3095m.jpg

Nie wiem jak powstał (robota poprzedniego właściciela), sądzę że w wyniku nieumiejętnego czyszczenia/prania. Próbowałem usunąć go za pomocą APC Megsa -bezskutecznie, nawet w stężeniu na uporczywe plamy. Jak można go się pozbyć? Niestety nie mam odkurzacza piorącego :( Bardzo proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tego używać? Gdzie dostane małe ilości?

RM 760 rozrabiasz z ciepła wodą wtedy najlepiej się rozpuszcza i albo odkurzaczem piorącym albo atomizerem i szczotką podziałaj , wytrzyj mikrofibrą i gotowe, co do małych próbek to są czasami na allegro chyba w 100 gramowych woreczkach , w sklepach np castorama dostaniesz 800g za coś koło 43 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scarab, jesteś z Jaworzna? Gorsze zacieki sie usuwało ;)

tak :)

 

Jak tego używać? Gdzie dostane małe ilości?

RM 760 rozrabiasz z ciepła wodą wtedy najlepiej się rozpuszcza i albo odkurzaczem piorącym albo atomizerem i szczotką podziałaj , wytrzyj mikrofibrą i gotowe, co do małych próbek to są czasami na allegro chyba w 100 gramowych woreczkach , w sklepach np castorama dostaniesz 800g za coś koło 43 zł

U mnie też szansa że sobie poradzi z zaciekiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też szansa że sobie poradzi z zaciekiem?

Mimo że środek ma różne opinie to powiem ci że ani razu mnie nie zawiódł jeśli plama nie odpuszcza za 1 razem idę po szczotę i wypracowuje zabrudzenie ręcznie , niekoniecznie musisz brać RM 760 są różne inne płynne produkty równie skuteczne i to w małych 100 ml opakowaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też szansa że sobie poradzi z zaciekiem?

Mimo że środek ma różne opinie to powiem ci że ani razu mnie nie zawiódł jeśli plama nie odpuszcza za 1 razem idę po szczotę i wypracowuje zabrudzenie ręcznie , niekoniecznie musisz brać RM 760 są różne inne płynne produkty równie skuteczne i to w małych 100 ml opakowaniach

 

I da radę jeśli APC Megsa w stężeniu 1:4 sobie nie poradził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien dać radę ale pod warunkiem pełnej ekstrakcji czyli nanosisz odczekujesz i odkurzasz to jest najlepsza metoda , całkiem prawdopodobne że ten zaciek powstał z niewypłukania silnej chemii, o ile kombinacja RM 760 poprzedzona szczotkowaniem nie pomoże przy odessaniu odkurzaczem to zostaje odplamiacz RM 769 , jakbyś był przejazdem we wrocku to moglibyśmy powalczyć z tym tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Powalczyłem odkurzaczem piorącym i RM760, zaciek zrobił się trochę mniejszy ale nadal jeszcze trochę go widać :o Będę musiał wykonać więc drugie podejście. Powinienem najpierw spsikać fotel RM760, następnie przejechać go szczotką, a później odkurzyć natryskując jeszcze jednocześnie RM760? Trochę obawiam się szczotkowania żeby nie zmechacić tapicerki :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrób RM 760 w trochę mocniejszej wersji żeby skutecznie zadziałał , jeśli obawiasz się o zmechacenie tapicerki wybierz szczotkę która jest łagodna dla wewnętrznej strony dłoni i do dzieła , czasami RM 760 zostawia ślady przy wyższych stężeniach - jeśli tak się stanie wypłucz materiał czystą wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega w aucie też miał podobny problem z plamą na fotelu pasażera, była trochę mniejsza ale również trudna do usunięcia i nie wiadomo po jakim "świństwie" zrobiona

w jego przypadku pomogło Duragloss Fabric & Carpet Cleaner #451

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.