Skocz do zawartości

Karcher RM 31 ASF


tasek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

wziąłem się dziś za mycie silnika w moim i żony autku. zasłoniłem alternator, komputer, sterownik od gazu, rozrobiłem RM 31 asf 1:3 z wodą i za pomocą atomizera naniosłem na silnik. po chwili preparat zapienił się i zrobiła sie delikatna piana. wziąłem karchera i porządnie spłukałem. efekt silnik jak z salonu. tak wyżarło aluminium ze wyglada jak posrebrzone. zbiorniczki od płynów i żółte nakrętki krystaliczne!

ale chodzi mi o coś innego. zadziwiony efektem trysnałem rm 31 po felgach i spłukałem myjką. efekt idealny!!! bezdotykowo puściło cały syf z klocków. kołpaki żony również jak nowe. zastanawiam się czy ten środek nadaje się tak właściwie do felg???

działa super ale boje się czy nie odbije sie to negatywnie na aluminium lakierowanym i żony kołpakach? W sklepie mieli również rm 81 ale sprzedawca powiedział że do silnika 31 będzie lepszy.

czym się różni alkaiczny środek od zasadowego?

 

RM 31

Opis

Alkaliczny środek czyszczący, do stosowania z wysokociśnieniowymi urządzeniami myjącymi, w myciu zasadniczym. Przeznaczony do warsztatów i zakładów przemysłowych. Wysoka wydajność czyszczenia we wszystkich zakresach temperatur. Usuwa większość uporczywych zanieczyszczeń, jak np: olej, tłuszcz, sadza, żywica dymowa.

 

Właściwości:

 

- alkaliczny

 

- ph: 13,5 (koncentrat)

 

 

RM 81 ASF 10l (Aktywny środek myjący, zasadowy, koncentrat)

Koncentrat aktywnego środka czyszczącego do wysokociśnieniowego mycia, łagodny dla materiałów, usuwa mocne zabrudzenia olejowe, tłuszczowe i mineralne. Do mycia pojazdów, plandek i silników.

 

Właściwości:

• uniwersalny środek do mycia ciśnieniowego

• płynny, alkaliczny

• usuwa oleje, smary, oraz zabrudzenia mineralne

• skuteczny we wszystkich zakresach temperatury

• łatwa separacja oleju od roztworu w procesie recyrkulacji

• nie zawiera węglowodorów

• nie zawiera fosforanów

• wartość pH 12 - dla koncentratu

• zółty płyn o świeżym zapachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

produkt ma pH 13,5 czyli bardzo mocno zasadowe, przy tak małym rozcieńczeniu, nie ma się co dziwić, że łatwo i sprawnie poszło ;) Jednak nie używałbym aż tak mocnej chemii zbyt często gdyż może to doprowadzać do matowienia lakieru i nie wpływa korzystnie na elementy plastikowe i gumowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.