Jump to content

Duragloss Leather Conditioner nie do skóry??


Recommended Posts

Witajcie.

Znajomy zafundował sobie zestaw Duragloss do pielęgnacji skóry (Odżywka #221 + szampon #441) ja w swoim aucie mam tylko kierownicę w skórze więc na niej własnoręcznie sobie wypróbuję jak działają te środki.

Mam pytanie takie:Powierzchnię wykończoną miękkim tworzywem w cętki (kropki) widoczną na zdjęciu nad srebrnym plastikiem do tej pory traktuję PB NL. Tak na marginesie - To jest winyl.Prawda?? Bo przyznaję, że do tej pory wszystko nazywałem plastik:), a zastanawiam się co się stanie, lub może stać jeśli nasmaruję to odżywką do skóry? PB NL jest jak najbardziej OK, ale chciałbym sobie trochę (przynajmniej na chwilę) odmienić zapach w aucie właśnie na taki "skórzany" i stąd pomysł by nałożyć Duragloss Leather Conditioner, bo producent zapewnia, że sa w nim jakieś dodatkowe aromaty ukryte ;). Wiem, że DG ma środek zarówno do winylu i skóry, ale na razie nie przewiduję zakupów, a jedynie chciałbym zrobić taką próbę. Ktoś z was robił takie eksperymenty? Gdzieś z boku zrobic mały teścik czy w ogóle odradzacie taka kombinację? A druga rzecz: Jesli jest to wykonalne, to jakie może być zużycie na takiej powierzchni, bo niechciałbym zużyć mu jakiejś wielkiej ilości tego środka?

 

p1110283y.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nic się nie stanie, mogą być ew. problemy z wchłonięciem produkt, ale wszytko można dotrzeć za pomocą fibry po przeschnięciu.. Na pewno nie uszkodzisz powierzchni. Środek duraglosa do skóry jest bardzo wydajny, przy skórze wystarczy mała kropla na element 30/30 cm. Tutaj może wyjść odrobinę więcej z racji struktury materiału.

Link to comment
Share on other sites

fc384356a659d246med.jpg

Tak więc preparat do skóry nie będzie niczym nowym dla Twojej deski.

Co do ukrytych zapachów- faktycznie dobrze je ukryli :D Tak poważnie to zapomnij o tym że poczujesz zapach skór wewnątrz auta po potraktowaniu jakiegoś małego kawałka (kierownica itd.)

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za odp.

Jak pisałem, do NL nie mam zastrzeżeń ... A co do zapachu skóry, własnie dlatego myślałem żeby całą deskę natrzeć żeby mieć namiastkę luksusu ;), bo zdaję sobie sprawę, że sama kierownica to tyle co nic :) ... sprawdzę jak skutecznie te zapachy są ukryte, , a że na ocenę czeka też próbka VP Argus to najwyżej zrobię sobie małe porównania.

W sumie wydawać kasę na produkt do skóry, praktycznie nie mając skóry w aucie, a mając PB NL, który do skóry się tez nadaje, to taki średnio rozsądny pomysł :)

Sprawa zamknięta :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odżywka ma naprawdę miły zapach i o ile na fotelach daje świetny efekt, o tyle na kierownicę średnio polecam. Możliwe, że to wina wysłużonej już 12-letniej kierownicy, ale po wyczyszczeniu DG Leather Shampoo i nałożeniu Leather Conditioner zrobiła się mało przyjemna w trzymaniu, taka troche kleista. Spróbuj najpierw nałożyć na część, którą rzadko trzymasz i zobacz czy efekt Ci odpowiada :)

Link to comment
Share on other sites

JM63 spróbuj jeszcze raz wyczyścić kierownicę. Ja kiedyś miałem tak że po czyszczeniu także kierownica była taka kleista (rownież była to troche wysłużona kierownica) ale po 2 czyszczeniu nie było problemu. Może być tak że pierwsze np tylko rozpuścilo brud zaległy na kierownicy a wiadomo że jest go dam nie mało (pot itd)

Link to comment
Share on other sites

W sumie było mocniej stężone apc + Pędzel i gąbka później Leather shampoo ze szczotką z końskiego włosia, więc brudu (i pewnie tłuszczu) za dużo nie powinno zostać. Może trochę przesadzam, ale przed jazdą przeważnie przecieram ręce chusteczkami nawilżonymi :oops:

Ale Arturoo, miał rację- po ponownym przetarciu wróciło do normy :)

muzycom, Czym (najlepiej ogólnodostępnym) odłuśćić? Bo domyślam się, że nie jest to Ludwik 8-)

Link to comment
Share on other sites

  • Dystrybutor

Benzyną ekstrakcyjną.

 

Tylko że w sprzedaży występują różne jakości tego specyfiku.

 

Poszukaj lakierniczą, albo zamów colourlock.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.