Skocz do zawartości

4 Nano - Spray&Wipe


Adrianeo

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu miałem możliwość przeprowadzenia testu produktu firmy 4 Nano. Quick Detailer bo o nim będzie mowa ma bardzo delikatny zapach (prosto z butelki) w czasie pracy w ogóle nie wyczuwalny. Środek jest bardzo wydajny, oraz bardzo łatwo się z nim pracuje za pomocą MF. Produkt nakładałem na maskę samochodu na której był wcześniej położony wosk Prima Epic( nie wiem dlaczego ale bardzo słabo odpycha on wodę możliwe iż źle go nałożyłem). Moja ocena względem tego produktu w 10 stopniowej skali to będzie mocne 8+. Środek poprawił na testowanej połowie odpychanie wody wygładził lakier( stał się on bardziej śliski oczywiście przed położeniem wosku była przeprowadzona dekontaminacja) oraz lakier uzyskał większy efekt lustra (choć po samym wosku też już był bardzo duży ten efekt). Poniżej prezentuję parę zdjęć oraz filmów z przeprowadzonego testu.

 

Lakier bez QD

 

img2032qq.jpg

 

Lakier z QD

 

img2031jb.jpg

 

No i maska

 

img2026gw.jpg

 

 

Tutaj działanie samego wosku (jak mówiłem bardzo słabe )

 

 

Tutaj jedno połowa z nałożonym już QD

 

 

Dziękuje za możliwość przeprowadzenia testu firmie 4Nano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej!

 

Udało mi się przetestować QD ze stajni 4Nano :D

 

Fotek niestety narazie nie będzie, bo aparat pojechał na wczasy :)

 

Co do samego produktu:

- zapach lekko chemiczny, ale nie przeszkadza...

- konsystencja wodnista, ale w sumie taka powinna być :)

 

Produkt dostarczony w małej buteleczce z atomizerem który zupełnie nie nadawał się do zastosowania (pryskał bardzo punktowo..). Po zmianie butelki na taką w której atomizer lekko pianuje dozowany środek praca z tym QD przebiegła świetnie :)

 

Środek bardzo wydajny, bardzo łatwy w wypracowaniu MF z zarówno krótkim a także dłuższym włosiem.

Bardzo łatwo usunął np. zaschnięte ślady po wodzie, jakieś małe robale ze zderzaka..

Świetnie nabłyszcza, dobrze się rozprowadza..

 

Dla mnie BOMBA.

Nie wiem czy jest już dostępny w sprzedaży, a jeśli będzie to biorę go na 100% (oczywiście jeśli cena będzie do przełknięcia ;) )

 

 

pozdr.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Miałem okazję niedawno sprawdzić działanie 4nano Spray & Wipe.

Obiektem testowym był laptop z obudową z aluminium oraz lakier samochodowy oczywiście :)

Kilka spostrzeżeń ode mnie na jego temat:

 

 

- kolor i konsystencja jak na filmie,

- całkiem przyjemny zapach: coś a'la "chemiczna cytryna", kompletnie nie drażniący, przyjemny dla nosa,

- łatwa aplikacja: produkt szybko się rozprowadza i równie szybko odparowuje,

- bardzo dobrze radzi sobie z zanieczyszczeniami (samochód myłem niestety w słońcu i pozostało wiele "waterspotów"),

- nie brudzi plastików i gumy (na gumie poradził sobie z plamami po twardej wodzie),

- daje się zauważyć "podbicie" koloru/jego przyciemnienie,

- zdecydowanie poprawia śliskość lakieru,

- bardzo dobra wydajność: nie wiem ile dokładnie mililitrów produktu zużyłem ale mam 500ml butelkę i poziom płynu po teście zatrzymał się ~0,5cm powyżej etykiety.

 

Na aucie leży ponad 5-cio miesięczny Body Wrap. Kropelkowanie w miejscu gdzie aplikowałem S&W jest delikatnie lepsze, tzn. krople są nieco bardziej okrągłe :)

W zasadzie nie wiem do czego mogę się przyczepić. Dobry produkt, którego będę nadal z chęcią używał :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tydzień temu po raz pierwszy zastosowałem 4nano S&W. Dziś szybka akcja z bezdotykiem, bo czasu mało i jestem pod dużym wrażeniem działania QD od 4nano!! :good:

Auto było dość mocno zakurzone i oblepione pyłkami drzew. Myślałem, że będzie konieczność mycia wiaderkiem ale cały brud, łącznie z całą padliną na przednim zderzaku i masce zszedł przy myciu wysokim ciśnieniem. Do tego 4nano S&W bardzo ładnie poprawił kropelkowanie Colliego który leży na aucie od prawie dwóch miesięcy.

Panowie z 4nano Wasze S&W dostaje ode mnie 8+ w 10 stopniowej skali :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, u mnie leży Body Wrap nakładany na początku listopada 2011. Na dachu to już go raczej nie było, przynajmniej po myciu była tam zawsze tafla wody. Po S&W sheeting i beading jest zdecydowanie widoczny. "Trwałość: do 3 miesięcy" - coś w tym jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.