Skocz do zawartości

Opel Vectra A - Rauchgrau (140 96L)


ReaperDG

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się zorganizować miejscówkę na szorowanie przy okazji wypadu do Bielska :)

 

Zdjęcia sprzed pucowania w temacie: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=6178

 

0. Mycie felg Autoland Atack + szorowanie i spłukanie.

1. Szampon Shell na mycie wstępne,

2. płukanie + suszenie,

3. glinka z CG Pro Detailer (poszło z 50ml),

4. mycie CG Glossworkz,

5. płukanie + suszenie,

6. Megs UC żółtą stroną tri + polerka,

7. AG SRP czarną + polerka,

8. po dwóch godzinach FK Pink żółtą stroną tri + polerka

9. na koniec jeszcze CG Pro Detailer.

 

Całość (nie licząc przerwy na śniadanie i dwóch godzin pomiędzy pkt. 7 i 8) zajęła mi ok 10h.

 

 

Rezultaty:

 

zdjc499cie715.jpg zdjc499cie716.jpg zdjc499cie717.jpg

 

Pomimo iż brakło mi motywacji do konkretnego wcierania UC (strasznie męczące, ciężko było spolerować, pozostały okrągłe ryski) to jestem zadowolony. Glinka sprawiła, że auto zrobiło się gładziutkie, a SRP nadał mu niesamowitego blasku (w porównaniu do stanu poprzedniego i większości aut poruszających się na drogach). Zdjęcia robione kilka dni po całej operacji (auto spłukane wodą na bezdotykowej - sieciówka + zdemineralizowana z nabłyszczaczem, a po wysuszeniu CG PD).

 

Teraz kilka pytań:

1. ta przeklęta taśma do oklejania plastików... trzyma się ok może przez godzinę, później się sama z siebie odkleja - jest na to jakiś sposób?

2. piankowym aplikatorem zużyję mniej wosku niż gąbką tri? wypaćkałem chyba pół małej puszeczki, nie wiem czy to nie za dużo.

3. felgi - da radę coś uratować niewielkim nakładem?

 

Co do rys - mam nadzieję, że w sierpniu dorwę jakąś fajną maszynkę i porządnie przejadę całość UC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kilka pytań:

1. ta przeklęta taśma do oklejania plastików... trzyma się ok może przez godzinę, później się sama z siebie odkleja - jest na to jakiś sposób?

2. piankowym aplikatorem zużyję mniej wosku niż gąbką tri? wypaćkałem chyba pół małej puszeczki, nie wiem czy to nie za dużo.

3. felgi - da radę coś uratować niewielkim nakładem?

 

1, Napisz ku przestrodze innym, jaką kupiłeś.

2. Trochę poszalałeś z tym woskiem. To jest przewidziane na więcej woskowań ;)

3. Ściąnij, dokładnie umyj, wyglinkuj, UC, wosk

 

Długo sie przekonywałeś, warto było? :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma taka zwykła, malarska, żółta. Przyklejała się fajnie, w rękach można ją rozerwać, ale po chwili sama się doklejała.

 

Co do felg to bardziej mi chodziło o podrapane brzegi felgi, ale to chyba grubsza sprawa... Ile może kosztować renowacja felg?

 

Oj warto było Van :) Teraz zaczynam szukać jakiejś wolnoobrotówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.