Jump to content

Usunięcie zarysowanego plastiku lusterka?


Recommended Posts

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie lusterek zewnętrznych. Kupiłem kilka dni temu komplet oryginalnych lusterek do mojego samochodu, bo z autem jak kupiłem to były jakieś tuningowe w których widoczność była zerowa. Wczoraj otrzymałem paczkę i mimo zapewnień sprzedającego z Allegro lusterka miały być w stanie perfekcyjnym, a są do najwyżej w stanie dobrym. Jedno lusterko jest w miarę przyzwoite, ale posiada na tylnej części jakieś drobne ryski, natomiast drugie ma na brzegu grube głębokie przetarcie, podejrzewam, że jest to przetarcie o jakiś mur, albo beton przy wjeżdżaniu do garażu. Szerokość około 1.5 cm, wysokość tak samo, czuć to pod paznokciem. No i przyznam szczerze nie wiem co z tym zrobić, a drażni mnie to jak cholera. Zastanawiałem się czy jakimś drobnym papierem ściernym nie spolerować tych rys, a potem na koniec przelecieć lusterka wodnym i na końcu jakaś pasta polerska? Dodam, że lusterka nie są lakierowane, jest to goły czarny plastik.

 

Identyczne jak tutaj:

http://www.czescijaponskie.pl/userdata/ ... 23894d.jpg

 

Bardzo proszę o jakieś rady, żeby pozbyć się tych rys nie uszkadzając lusterka?

 

 

Będę wdzięczny.

 

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Znaczy sie wszystko jest do zrobienia, najgorszym elementem jest ta zasrana ramka na dole z przodu, tak poza tym na reszte spokojnie da folie naciagnac ;) Tylko nie rob sam, wez kogos do pomocy, ja sie samemu z 1 szt. meczylem chyba 3h ;/ a kape trzeba sciaganac...

Link to comment
Share on other sites

Zapodaj jeszcze opalarką to może te rysy zniwelujesz do minimum i nie będzie sie w oczy rzucać. Popatrz na youtubie jak inni sie bawia własnie opalarką na plastikach i jakie są tego efekty...

Link to comment
Share on other sites

Spróbuję z tą opalarką, tylko przyznam szczerze boję się, żeby nie przesadzić. A myślicie, że papierem ściernym nie idzie tego wygładzić jakoś? Rysy są dość głębokie.

 

ps. Szukałem na YT filmików z opalarką i nie znalazłem niczego konkretnego. Może ktoś zarzucić link?

Link to comment
Share on other sites

  • Moderator

Opalarką to można poczernić plastik a nie głębokie rysy zniwelować.

 

Spróbuj to papierem poszlifować, jak już rysy będą małe to można zadziałać opalarką bo plastik pewnie straci na czerni po szlifowaniu. ;)

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj to papierem poszlifować

 

Tym sposobem da sie na pewno usunąc ale nie tylko rysy ale i chropowata strukture tworzywa. Wiem, że wtym wypadku albo rybki albo akwarium ale na pierwszy ogień zapodałbym opalare...jesli nic nie zdziała i efekt bedzie mizerny poszedlbym o krok dalej.

Link to comment
Share on other sites

A jakim według Was papierem ściernym spróbować spolerować te rysy?

 

Potem może wypadałoby przelecieć całe lusterko papierkiem wodnym i na koniec jakąś pastą na błysk polecieć? Co myślicie? Proszę o jakieś rady?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Najlepszym wyjściem będzie zakup lakieru strukturalnego do plastików jeżeli nie są zupełnie gładkie. Jeżeli są to papier + grunt+ podkład + lakier. Co do lakierów specjalne do plastików to firma APP ma je w ofercie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.