Skocz do zawartości

Polerowane aluminium - czyszczenie i zabezpieczenie


qbejs

Rekomendowane odpowiedzi

Czy posiadanie felg z obręczą z gołego, polerowanego aluminium wyklucza stosowanie piany aktywnej (magifoam lub VP ph neutral) do mycia auta?

U mnie po myciu na obręczach wystąpiły białe wykwity, ciężkie do usunięcia.

Jak sobie z tym radzicie?

Następne pytanie: po polerce pastą polerską (ja stosuję Brasso-to coś podobnego do Mothers) a przed nałożeniem wosku czy sealanta na felgę oczyszczacie powierzchnię IPA czy lecicie "na żywca"?

(co mnie pokusiło, żeby na zimowe opony kupować czyste alu felgi! :? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy posiadanie felg z obręczą z gołego, polerowanego aluminium wyklucza stosowanie piany aktywnej (magifoam lub VP ph neutral) do mycia auta?

U mnie po myci

dokładnie tak,odpuść sobie te felgi i schowaj do piwnicy, piana to nic, zobaczysz co z nimi się dzieje jak soli dostaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadanie felg z obręczą z gołego, polerowanego aluminium wyklucza stosowanie piany aktywnej (magifoam lub VP ph neutral) do mycia auta?

U mnie po myciu na obręczach wystąpiły białe wykwity, ciężkie do usunięcia.

Jak sobie z tym radzicie?

Następne pytanie: po polerce pastą polerską (ja stosuję Brasso-to coś podobnego do Mothers) a przed nałożeniem wosku czy sealanta na felgę oczyszczacie powierzchnię IPA czy lecicie "na żywca"?

(co mnie pokusiło, żeby na zimowe opony kupować czyste alu felgi! :? )

 

 

Ani Magifoam ani VP pH Neutral ani VP pH Neutral Advanced nie powodują żadnych uszczerbków na polerowanym alu.

 

Inna sprawa to jazda na tym w zimie - nie polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyschnięta piana Magifoam u mnie zostawiła ślad na polerowanych rantach :thumbdown: zeszło po odświeżeniu rantów ;)

 

 

 

To fakt, nie powinno się pianować gorących felg - wtedy jest ryzyko zaschnięcia i pozostawienia zacieku.

 

Co do mycia polerowanego alu to mogę polecić:

 

- Car Pro Iron X

- R222 Gel Wheel Cleaner

- Sonus Rim Bright

- 4Nano Rim Cleaner +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rady.

Bedę musiał chyba rzeczywiście przełożyć opony zimowe na fabryczne felgi a te z polerowanego aluminium zostawić na lato.

R222 jest w planach na najblizszy zakup. Na zabezpieczenie-myślę o 4Nano.

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A ja mam takie pytanko: Jak radzicie sobie z myciem opon na felgach z polerowanym alu. Chodzi mi o użycie APC na oponie przed położeniem dressingu. Zasłaniacie w jakiś sposób felgę, czy kładziecie dressingu po umyciu samym szamponem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najlepiej czymś delikatnym do mycia felg, mydłem szarym w płynie albo nawet ludwikiem, są to środki o neutralnym ph i nie utleniają aluminium, od biedy szampon też może być,

co do opon to można je wyszorować dość twardą szczotką i będzie cacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Polerowany mam tylko rant

też mnie to ciekawi bo też tylko ranty mam polerowane ...

Które z pospolitych środków narobią zamieszania z polerowanym aluminium a które nie :idea:

Najbardziej mnie interesuje Prickbort, IronX i VP Bilberry ;)

 

Mi kiedyś piana Magifoam narobiła plam na rantach :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerowany mam tylko rant

też mnie to ciekawi bo też tylko ranty mam polerowane ...

Które z pospolitych środków narobią zamieszania z polerowanym aluminium a które nie :idea:

Najbardziej mnie interesuje Prickbort, IronX i VP Bilberry ;)

 

Mi kiedyś piana Magifoam narobiła plam na rantach :dontknow:

 

 

Prickbort matowi momentalnie.

 

Magifoam - zależnie od stężenia i długości oddziaływania na gołe aluminium. Sam używam i zwykle jest OK, ale nie ma 100% gwarancji że nic się nie stanie.

 

Bilberry - matowi, nawet rozcieńczony 1:5

 

Moim zdaniem mycie polerowanego alu powinno się przeprowadzać Iron'ami - one nie tylko doskonale myją felgi, ale są też 100% bezpieczne (sam używałem Car Pro IronX, GYEON Q²Iron, Auto Finesse Iron Out i 4Nano Rim Cleaner+ - zawsze bez zarzutu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odświeżę temat. Tradycyjnie polerowane ranty felg.

 

1.Czy mogę stosować do regularnego mycia SG Monstera lub ew. EF cleanera, w odpowiednim rozcieńczeniu? W testach forumowicze napisali, że nie ww. środki nie matowią. Iron w postaci prixa będzie również grany.

2. Samo zabezpieczenie. Powłoki nie będzie. Czy FK Hi-temp będzie trzymał się polerowanego alu?

3. Raz na jakiś czas to przetarcia lepiej stosować autosola czy mag&aluminium mothersa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy mogę stosować do regularnego mycia SG Monstera lub ew. EF cleanera, w odpowiednim rozcieńczeniu? W testach forumowicze napisali, że nie ww. środki nie matowią. Iron w postaci prixa będzie również grany.

Do regularnego mycia wystarczy szampon którego używasz do karoserii + deironizer

 

3. Raz na jakiś czas to przetarcia lepiej stosować autosola czy mag&aluminium mothersa?

Miałem jakieś kilkanaście tego typu past, jedne lepsze, drugie gorsze i Mothers leży gdzieś tam w kącie bardzo sporadycznie używany, a Autosolu idzie tubką za tubką... choć Mother zostawi trochę mniej mikrorysek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info jest dla mojego kolegi, który chciał żeby pomóc jemu w dbaniu o polerowane ranty. Osobiście nie mam dużego doświadczego z polerowanym alu.

 

Do regularnego mycia wystarczy szampon którego używasz do karoserii + deironizer

Ale on nie zawsze będzie mógł usunąć większe zabrudzenie. Koła będą raczej myte na bezdotyku. Więc podjazd, odczekanie na ostygnięcie felg, psiknięcie (+ew. pędzelek), spłukanie i koniec ;)

 

Autosolu idzie tubką za tubką... choć Mother zostawi trochę mniej mikrorysek

Wnioskuję, że Mothers jest delikatniejszy i lepiej wykończy - Autosol odwrotnie?

 

Co do zabezpieczenia, to może zamiast FK to 4nano Rim Protect? Tester chyba starczy na same ranty, może dwie warstwy i coś na ramiona :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecili byście do usunięcia smoły i kleju z felg gdzie polerowane są przody? Wiadomo najwięcej tego w środku, ale coś tam zawsze zleci na przód i szukam czegoś takiego co usunie smołe ale też nie uszkodzi polerki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie, podbijam pytanie:

Czym zabezpieczyć polerowane ranty w felgach? #16 podobno powoduje przymglenie polerki, a jak jest z FK 1000 Hi Temp?

 

Czy lepiej coś innego się sprawdzi?

Poradzi ktoś, coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Po kilku tygodniach wpajania wiedzy z forum postanowiłem zabrać się porządnie za auto.

Czytałem m.in. ten wątek, ponieważ byłem zainteresowany czy Prickbort matowi polerowane felgi (moje to MAK Spin Superdark).

Dzwoniłem zresztą do dystrybutora i mówił, że mają dwa auta demonstracyjne z polerowanymi felgami i nie zauważyli, żeby coś się działo.

Przed zastosowaniem u siebie sprawdziłem zgodnie z sugestią patyczkiem do uszu na małej powierzchni. Wynik - bez zarzutu. Finalnie felgi całe, smolisty syf usunięty.

Może komuś przyda się takie info :)

Ps. Później Magifoam (oczywiście zmyta przed przyschnięciem) i felgi nadal całe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dalej nikt nie wypowiedział się na temat zabezpieczenia tak konkretnie bez owijania w bawełnę wielu użytkowników tego forum po prostu nabija posty nie wnosząc nic ciekawego do tematu :zly: przez co szukanie tak naprawdę konkretnej odpowiedzi jest cholernie trudne no nic pytanko do Was czy da rade :

- 4nano rim protect

- Gyeon q2 rim

- Tenzi r1 rim z tym ze ten tenzi nie dość ze jest go tylko 50 ml to jest najdroższy i nie wiem czy mi starczy na moje 20''

https://zapodaj.net/94f17b9eeaffc.jpg.html

Czy któryś z Was używał tych produktów i ile wytrzymują żeby nie latać do sklepu ściągach kol i co chwile je robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.