Skocz do zawartości

Punto I 1995r.


nesta1313

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pod ręce nowicjusza takiego jakim niewątpliwie mogę się nazwać poszło Punto mojego taty. Głównym celem było pozbycie się swirlsów i chciałem też powalczyć z głębszymi rysami ale... to w dalszej części rozprawki ;). A więc co zostało użyte:

 

-Pady ABW niebieski i pomarańczowy

-School S17 + SO2

-Taśma 3m

-Bump do zderzaków

-Płyn do mycia szyb od mamy ;)

-Plak do opon

-Einhell 1100

-Glinka Bilt Hamber

-halogen

-wosk 'autoland'

 

A więc wszystko zaczęło się od umycia auta na myjni bezdotykowej gdyż nie mam innej możliwości. Następnie oklejłem całe auto jak najdokladniej potrafilem i przystąpiłem do polerki. Stan lakieru w bardzo kiepskim stanie. Auto było nieprofesjonalnie polakierowane, na karoserii zdarzaja się purchle, a także odpadniety lakier. S17+ pomaranczowy bez problemu sobie radził ze swirlsami. Podczas polerki przyszło mi do głowy kilka pytań na które mam nadzieję uzyskać odpowiedź:

 

-Czytałem trochę o sile docisku polerki do karoserii ale nadal mam z tym problem (przynajmniej tak mi się wydaje). Nie do końca wiem jak mocno dociskać polerkę, czy tak aż mnie ręka zaczyna boleć od dociskania czy tak abym komfortowo pracował ale pad dosyć mocno dolegał do karoserii ? Ciężko mi to zdefiniować.

 

-Zamieszczam również filmik. Przejeżdżając padem po danym elemencie powinienem robić to płynnym ruchem tak jak na początku filmiku, czy może bardziej skupiać się na każdym fragmencie jak w dalszej częsci filmiku?

 

-Karoseria była lakierowana, staralem sie usunac glebsze rysy ale cos nie wychodzilo. Probowalem roznym kombinacji: pomaranczowy pad + S17, pomaranczowy pad + SO2, niebieski pad + S17, niebieski pad + SO2 i w zasadzie nie bylo zadnego efektu. Czy powinienem pokatować dane element dłużej ? Bo w sumie robiac wyzej opisane kombinacje zrobilem 4 przeloty po elemencie? A może pasty lub pady byly za malo agresywne ?

 

Dobra to juz nie zanudzam i zamieszczam fotki, licze na jakas konstruktywna krytyke i odpowiedzi na pytanka :)

 

hpim9489.jpg

 

hpim9491.jpg

 

hpim9493.jpg

 

hpim9494.jpg

 

hpim9495.jpg

 

hpim9496.jpg

 

hpim9498.jpg

 

hpim9499.jpg

 

hpim9501.jpg

 

hpim9503.jpg

 

hpim9528.jpg

 

hpim9531.jpg

 

hpim9533.jpg

 

hpim9535.jpg

 

hpim9539.jpg

 

hpim9553.jpg

 

hpim9563.jpg

 

hpim9580.jpg

 

hpim9556t.jpg

 

I tutaj filmik, wrzucam link bo nie wiem jak zrobic zeby miniaturke pokazac.

 

 

 

Dzieki za uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli o punto chodzi to najlepiej walić do mnie :E siedzę w tym modelu już od ... ładnych kilkunastu lat :E dokładnie od 97 roku :)

 

ps. poza tym widzę,że jesteś ze Słupska ... zerknij w moje topiki o moim punto to możemy pogadać bo mieszkam zaraz obok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.