Skocz do zawartości

Trudne początki :)


yetiqq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W dniu wczorajszym zacząłem swoja przygodę z auto detailingiem, zaopatrzyłem się w potrzebny sprzęt (tak mi się przynajmniej wydaję :)) i przystąpiłem do dzieła. Chodziło mi głównie o odświeżenie "profesjonalne" lakieru w swoim 'pasku' ;)

Wszystko niby wyszło nie najgorzej, użyłem pasty 3M z zielonym korkiem i 6 stopniowej polerki elektrycznej. Lakier według mnie wyszedł super, problem mam tylko z jedną rzeczą na całym samochodzie wyszły tz. 'hologramy' (a przynajmniej tak mi się wydaję :) - takie koliste ślady na lakierze widoczne szczególnie pod słonce - w cieniu praktycznie nic nie widać) i teraz moje pytanie:

Czy da się je usunąć, jeśli tak to jak?

oraz

Jak polerować żeby nie powstały (o ile się tak da, a zakładam że tak :))

 

Jestem z góry wdzięczny za odpowiedz

pzdr

yetiQQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie koliste ślady na lakierze widoczne szczególnie pod słonce

raczej swirle, wstaw zdjęcia.

 

Czy da się je usunąć, jeśli tak to jak?

Da się, polerując.

 

Jak polerować żeby nie powstały

Trzeba polerować, żeby je usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie koliste ślady na lakierze widoczne szczególnie pod słonce

raczej swirle, wstaw zdjęcia.

 

A jaka jest różnica? Wstawię jutro bo dzisiaj nie mam już jak zrobić

 

niebieski korek z 3m lub sf4000 da radę

 

Które lepsze? Czy bez różnicy? Polerować tym tak samo jak zielonym?

 

W polerce właśnie o to chodzi, żeby ich nie było... IPA przemywałeś, jeżeli nie to jeszcze więcej tego masz?

 

Taki właśnie zamiar był, żeby lakier był wolny od rys, jak bym chciał z rysami dałbym pierwszemu lepszemu lakiernikowi ;p

IPA - nie miałem pojęcia o istnieniu czegoś takiego, zamówię, przemyje.

 

W między czasie przyszło mi do głowy jeszcze parę pytań.

1. Po skończonym polerowaniu cały samochód spłukałem wodą pod ciśnieniem (no powiedzmy, mój domowy karcher raczej wielkiego nie wytwarza) żeby cały ten był opadł z auta, wytarłem wodę irchą i przetarłem mikrofibrą. I wydaje mi się że po tym jakby przybyło rys, czy mogły powstać od fibry (oczywiście wypranej - w jakimś płynie do prania, nie proszku)? Używałem jej wcześniej parę razy też do auta, deski czy cuś.

2. W niektórych miejscach są jeszcze widoczne rysy, które były takie "większe" ale nie do podkładu czy coś tylko raczej w bezbarwnym, czy jest sens starać się je spolerować czy lepiej sobie darować (wolałbym nie przetrzeć lakieru)

3. Czym polerować ręcznie? Chodzi mi o miejsca np. pod klamkami. Polerką nie wejdę tam na sto procent a chciałbym usunąć rysy od paznokci etc. Jakąś specjalną pastą i fibrą?

 

Z góry dzięki za kolejne odp, jak również za poprzednie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytarłem wodę irchą

 

Obstawiam że to tym ustrojstwem narobiłes sobie te rysy...

 

czy jest sens starać się je spolerować czy lepiej sobie darować

 

Sens jest zawsze tylko kwestia checi i zapotrzebowania. Głoebsze rysy traktujesz papierem wodnym

 

Czym polerować ręcznie

 

UC z megsa. ogólnie kolegp wszystko masz ładnie wyjasnione na forum. Posiwec kilka dni na czytanie i sam wszystko zrozumiesz a pewie kwestie Ci sie ladnie wyjasnia:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie wnikam co mówią inni na temat UF, mówię na podstawe własnych doświadczeń z UF że jak najbardziej nadaje się do finishu i nie wypełnia. Przy okazji polecam ostatni temat Dave KG na temat Ultrafiny na forum DW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam najpierw trochę poczytać forum a później zadawać pytania bo sądząc po poziomie tych które już padłu nawet nie przejrzałeś forum.

 

Prawda i nieprawda zarazem, troche poczytalem, nie zabralem sie za to od tak a nuz sie uda, ale zgadzam sie nie wszystko.

 

ogólnie kolegp wszystko masz ładnie wyjasnione na forum. Posiwec kilka dni na czytanie i sam wszystko zrozumiesz a pewie kwestie Ci sie ladnie wyjasnia:-]

 

Skoncze pisac i zaczynam :)

 

"profesjonalni" detailerzy co pytają sie co to chorogram a co swirl ehh

 

Nigdzie nie pisałem nic o swoim profesjonalizmie. Zacząłem się 'bawić' w detailing ale na własne potrzeby i wybacz, ale nie mam pojęcia czym się różni jedno od drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

le nie mam pojęcia czym się różni jedno od drugiego.

 

Holo to takie "księżyce" najczęsciej pozostawiane po polerce przy nieumiejetnym wykonczeniu. Ładnie widać je w słońcu...opisać sie ich nie da raczej słowami.

Swirle to sa rysy zbierane na lakierze przez cały czas eskploataowania/mycia na szczotkach itp...Widziśz je jako drobne ryski po zakręcne w kólka....ogólnie ma je 99% aut uzywanych i nie tylko, które nie były poddane korekcie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jaka jest różnica? Wstawię jutro bo dzisiaj nie mam już jak zrobić

 

niebieski korek z 3m lub sf4000 da radę

 

Które lepsze? Czy bez różnicy? Polerować tym tak samo jak zielonym?

 

 

mi osobiści i tym i tym się dobrze robi ale lepiej i szybciej wykańcza sf4000 a można kupić w 250ml za chyba 40 zł a na pewno na auto wystarczy i zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikam co mówią inni na temat UF, mówię na podstawe własnych doświadczeń z UF że jak najbardziej nadaje się do finishu i nie wypełnia. Przy okazji polecam ostatni temat Dave KG na temat Ultrafiny na forum DW.

 

Musze sie zgodzic z Evo, ultrafina jak najbardziej usuwa drobne ryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, takie mikro ryski "od szmaty" i hologramy (kurcze, to też ryski :D ) jak najbardziej, ale jest też mega-giga wypełniaczem, baaardzo chętnie stosowanym przez lakiernikow do "wyjazdu za brame" przez klienta....kiedyś sie przekonalem na własnej skórze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.