Jump to content

Plamy na masce nie do usunięcia.


Recommended Posts

Mój golf 4 jest koloru ciemny granat. Po sprowadzeniu nie umiałem - i chyba nadal pojęcia nei mam- jak dbać o lakier. Po umyciu i nie przetarciu lakieru nałożyłem wosk. Teraz pod słońce widać plamy po myjce. Kolega zrobił mi polerkę mleczkiem sonax do regeneracji. lakier odzyskał kolor nabrał wyrazistości ogólnie zadowolony jestem. Niestety plam tych polerka nie usunęła. Jakim preparatem - już po woskowaniu- próbować walczyć z tymi pozostałościami. Dodam że po polerce zamiast politury i wosku położyłem tylko wos.

Kupiłem dla siebie polerkę taką jak w marketach sprzedają (trzymana oburącz). Jakie 'kapelusz' muszę kupić aby maszynowo wcierać politurę i wosk? I czy wogóle mogę maszynowo wcierać politurę i wosk? Jakich preparatów - byle nie za drogich - używać aby nabłyszczyć auto?

Link to comment
Share on other sites

Plamy po wodzie najlepiej usuwa się tym z czego powstały - wodą. Więc mycie, usunięcie wosku jakąś chamską pianą lub IPA i mycie. Czasem jestem zmuszony do mycia na słońcu i siłą rzeczy narobi się waterspotów, przy następnym prawidłowym umyciu ślady znikają

Link to comment
Share on other sites

Witam

Pojechałem po pracy na myjke powiedziałem pracującemu tam kolesiowi o co biega. Zajął się autem. Zrobił turbo oprysk potem gąbką pojechał po masce potem spłukiwanie i jest lepiej.

Także dzięki za wskazówki nigdy nie używałem turbo oprysku sądząc że jest on dedykowany tylko do felg.

Link to comment
Share on other sites

Zrobił turbo oprysk potem gąbką pojechał po masce potem spłukiwanie i jest lepiej.
... nie wiem czy jest byc za co wdziecznym
nigdy nie używałem turbo oprysku sądząc że jest on dedykowany tylko do felg.
Mysle, ze dobrze myslales.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.