Skocz do zawartości

FESTOOL MPA 5000 spostrzezenia


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc chcialem podzielic sie swoimi uwagami na temat tej pasty polerskiej bo do tej pory nigdzie na forum na jej temat informacji nie czytalem . Wczoraj robilem korekcje swojego Bmw e38 wlasnie bazujac na tej pascie . Ogolnie rewelacja , bardzo ladnie wspolpracuje z twardym lakierem bmw . Najlepsze jest to ze dobrze wypracowana pasta nie zostawia zadnych hologramow . Juz po kilku przejazdach polerka widac roznice .

 

Dodam tylko ze swoje bmw polerowalem juz wieloma pastami ( tak sie ucze troche na nim ) i jak do tej pory Festool najlepiej radzi sobie z lakierem na BMW . Oczywiscie w polaczeniu z twardymi padami .

 

A mam juz doswiadczenie z UC i 3M bo takie pasty tez posiadam .

 

Aha dodam tylko ze jedyny minus tej pasty to straszne pylenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzeję temat dla potomnych - moje spostrzeżenia są troszkę inne niż autora tematu.

 

Pasta leży u mnie już jakiś czas - postanowiłem ją nieco potestować w końcu na moim "dupowozie" - Punto I grafitowy metalic.

 

Korekta auta robiona różnymi kombinacjami past (głównie Menzerna FG400, Menzerna FG500, 3M). No i teraz postanowiłem spróbować Festool'a MPA 5000.

 

Niestety fotek nie mam (może przy okazji kolejnej jakiejś pracy) ale - na moje tnie wyraźnie gorzej niż 3M, wykańcza gorzej niż Menzerna SF4000.

Mimo, że to pasta "one step" dość droga - nie zastąpi nawet dwustopniowej korekty.

 

Pasta bardzo gęsta, mimo to dobrze i dość długo się wypracowuje (twarde pady ABW).

Nie pyli mocniej niż 3M czy Menzerna FG500.

festool_mpa5000.png.bdfb87bb36969746d06fc62532008826.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To jest moja pierwsza pasta. I po początkowym zachwycie nad nią (udało mi się pięknie w pierwszym podejściu wyprowadzić spojler na klapie) przyszedł czas na gorycz... Zabrałem się za maskę. Troche look poprawiło ale nawet swirli nie usuwa z niej :/ Lakierowana wcześniej była i może jest twardszy lakier niż ori i ogólnie masakra... Jako one step bardzo średnio sobie radzi. Może ktoś inny ma lepsze wrażenia z jej stosowania ? Jakimi padami pracowaliście z nią ? JA próbowałem żółtą i białą LC CCS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.