Skocz do zawartości

Materiał pod dywanikiem - jak dojść do ładu?


qwertymind

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Pewnego dnia postawiłem nieszczelny kubek na dywaniku pasażera, co poskutkowało wylaniem się owego płynu nie tylko na dywanik, lecz i na materiał pod nim. Zbagatelizowałem sprawę i wyczyściłem tylko dywanik (jest gumowy). Po pewnym czasie przykry zapach dał się we znaki, więc postanowiłem lepiej zabrać się za mycie. Bardzo dokładnie umyłem dywanik, do mycia materiału użyłem proszku do prania i twardej szczoteczki. Na koniec wszystko z grubsza wysuszyłem. Jak możecie się domyślać, zapach nie zniknął, więc postanowiłem po raz kolejny podejść do czyszczenia materiału. Tym razem pod ogień poszedł Vanish do dywanów i tapicerek. Rozcieńczyłem go w dwukrotnie większych proporcjach niż zalecał producent, wtarłem w materiał, wyszczotkowałem i wciągnąłem co nieco odkurzaczem. Potem z grubsza wysuszyłem i posypałem ryżem (ponoć dobrze wchłania wilgoć). Zapach znowu powrócił... Jak się za to zabrać? Wyjąć cały materiał i wsadzić go do pralki? Czekam na Wasze propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jeśli masz wilgoć w/pod wygłuszeniem, to kolejne mycie nic tu nie pomoże. Demontuj tapicerke i porządnie wysusz na słońcu, ale jeśli zdążyła sie wdać w to pleśń, to może być cieżko z pozbyciem się zapachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietety nie jest laczona, odkrecasz fotele, kanape, tunel srodkowy, listwy przyprogowe i delikatnie demontujesz, w kilku miejscach wykladzina bedzie zlapana lekko klejem tapicerskim do podlogi, w tym miejscu demontuj powoli. Po zdemontowaniu wyprac i wysuszyc, na koniec zaimpregnowac, zalozyc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qwertymind, qwertymind, Proponuje wziasc auto do myjni i niech wypiora maszyna karcher, nastepnie jesli bedzie sloneczna pogoda to zostawic auto otwarte do wyschniecia, lub w garazu uzyc np farelki czy innego grzejnka z nadmuchem. dobrze by bylo zeby fachowiec dobrze wyciagnal wilgoc po praniu. Na koniec wez recznik z microfibra i cala powierznie przetrzyj, cos jeszcze sie wchlonie tam gdzie ssawka nie dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.