Jump to content

Materiał pod dywanikiem - jak dojść do ładu?


qwertymind

Recommended Posts

Witajcie!

Pewnego dnia postawiłem nieszczelny kubek na dywaniku pasażera, co poskutkowało wylaniem się owego płynu nie tylko na dywanik, lecz i na materiał pod nim. Zbagatelizowałem sprawę i wyczyściłem tylko dywanik (jest gumowy). Po pewnym czasie przykry zapach dał się we znaki, więc postanowiłem lepiej zabrać się za mycie. Bardzo dokładnie umyłem dywanik, do mycia materiału użyłem proszku do prania i twardej szczoteczki. Na koniec wszystko z grubsza wysuszyłem. Jak możecie się domyślać, zapach nie zniknął, więc postanowiłem po raz kolejny podejść do czyszczenia materiału. Tym razem pod ogień poszedł Vanish do dywanów i tapicerek. Rozcieńczyłem go w dwukrotnie większych proporcjach niż zalecał producent, wtarłem w materiał, wyszczotkowałem i wciągnąłem co nieco odkurzaczem. Potem z grubsza wysuszyłem i posypałem ryżem (ponoć dobrze wchłania wilgoć). Zapach znowu powrócił... Jak się za to zabrać? Wyjąć cały materiał i wsadzić go do pralki? Czekam na Wasze propozycje.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Jeśli masz wilgoć w/pod wygłuszeniem, to kolejne mycie nic tu nie pomoże. Demontuj tapicerke i porządnie wysusz na słońcu, ale jeśli zdążyła sie wdać w to pleśń, to może być cieżko z pozbyciem się zapachu.

Link to comment
Share on other sites

Nietety nie jest laczona, odkrecasz fotele, kanape, tunel srodkowy, listwy przyprogowe i delikatnie demontujesz, w kilku miejscach wykladzina bedzie zlapana lekko klejem tapicerskim do podlogi, w tym miejscu demontuj powoli. Po zdemontowaniu wyprac i wysuszyc, na koniec zaimpregnowac, zalozyc :D

Link to comment
Share on other sites

qwertymind, qwertymind, Proponuje wziasc auto do myjni i niech wypiora maszyna karcher, nastepnie jesli bedzie sloneczna pogoda to zostawic auto otwarte do wyschniecia, lub w garazu uzyc np farelki czy innego grzejnka z nadmuchem. dobrze by bylo zeby fachowiec dobrze wyciagnal wilgoc po praniu. Na koniec wez recznik z microfibra i cala powierznie przetrzyj, cos jeszcze sie wchlonie tam gdzie ssawka nie dojdzie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.