Jump to content

AutoFinesse Glisten


Evo

Recommended Posts

  • Administrator

auto-finesse-glisten-detailing-spray-250.jpg

 

Niestety, potwierdza się reguła że każda firma ma swojej ofercie czarna owce, i w przypadku AF moim zdaniem jest to właśnie ich quick detailer - Glisten. Wszystkie inne ich produkty które miałem okazje testować były naprawdę super, tutaj jest niestety co najwyżej przeciętnie moim zdaniem.

 

 

 

igp6384.jpg

igp6385.jpg

 

Produkt ma średnio przyjemny zapach, mi to przypomina trochę benzyne. Jest dość mocno oleisty, rzecz rzadko spotykana wśród QD. Jeśli ktoś używał Dodo Red Mista to wie o czym mówie.

 

Na lakierze :

 

igp6386.jpg

 

Glisten wymaga dokładnego dotarcia, nie odparowuje tak jak inne QD.

 

igp6388.jpg

 

Jeśli się do tego nie przyłożymy, zostaną smugi na lakierze.

 

Mogłoby się wydawać że w parze z duża oleistością idzie duża śliskość. Niestety, pod tym wzgledem też jest średnio, szczególnie w porównaniu z konkurencją.

 

Skoro na lakierze działa średnio, postanowiłem sprawdzić jak sobie radzi z kurzem,zaciekami itp. Przy myciu specjalnie pominąłem progi i wnęki, żeby mieć na czym testować.

 

igp6562.jpg

igp6566.jpg

igp6567.jpg

 

Psikamy :

 

igp6570.jpg

 

No i jest nieźle, ładnie wszystko doczyścił, zero zacieków etc.

 

igp6572.jpg

igp6573.jpg

igp6574.jpg

igp6575.jpg

 

Jest tylko jedno ale...to samo potrafi konkurencja której używa się przyjemniej i łatwiej.

 

Podsumowując, nie kupiłbym tego QD, moim zdaniem AF powinno dopracować ten produkt. Choć i tutaj są podzielone zdania, bo znam opinie osób ( nie sprzedawców ) które są zachwycone tym QD i zupełnie nie rozumieją moich "zarzutów".

Link to comment
Share on other sites

  • Dystrybutor

Dzięki za test :) Glisten to dość specyficzny QD, wymaga więcej pracy niż przy innych tego typu środkach, z racji tego, że jest oparty na olejkach, a nie na wodzie. Przez to trzeba po przetarciu elementu wytrzeć go dodatkowo suchą stroną lub drugą mikrofibrą. Z początku również nie przypadł mi do gustu, ale z perspektywy czasu muszę przyznać, że go nawet polubiłem :)

 

Rada dla początkujących detailerów, którzy będą chcieli przetestować Glistena: ważne, żeby nie przedawkować środka, 1-3 "strzały" na element są wystarczające ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.