Skocz do zawartości

Meguiars Ultimate Liquid Wax


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Na wstępie chcialem przeprosić all4auto za tak dużą zwłoke z testem, jednak nie do końca było to zależne ode mnie ( uszkodzenie auta ).

 

Opis produktu :

 

Nasz najbardziej zaawansowany hydrofobowy wosk! Ponownie podnieśliśmy poprzeczkę tym w 100% syntetycznym woskiem, który zapewnia wzmocnioną ochronę i zwiększoną siłę odbicia promieni światła oraz nie pozostawia białego osadu na elementach z tworzyw sztucznych. Technologia Meguiar's® ThinFilm umożliwia najprostsze nakładanie i polerowanie wosku ... nawet w pełnym słońcu! Usieciowane syntetyczne polimery tworzą najtrwalszą barierę ochronną, wzmacniają odbicie świata dla niesamowitej głębi i połysku jak lustro.

 

Kolejny produkt Megsa z lini Ultimate, po Compoundzie, Quick Waxie i Quick Detailerze. Cena dość spora, produkt musi być naprawdę niezły żeby się obronić.

 

Lakier przed położniem wosku został umyty, wyglinkowany i przetarty IPA.

 

igp6508.jpg

 

Kolor jak widać, konsystencja dość gęsta, podobna do NXT 2.0

 

igp6509.jpg

 

Aplikowałem za pomocą aplikatora BH, produkt jest bardzo wydajny i daje się łatwo rozprowadzać po lakierze.

 

igp6513.jpg

igp6514.jpg

 

Polerowałem po 20 minutach, bez problemu. Początkowo po spolerowaniu lakier nie jest specjalnie śliski, ale zmienia się to po godzinie-dwóch. Nie jest to może poziom Zaino, ale jest naprawdę nieźle. W kwestiach wizualnych się nie wypowiadam, wosk jak wosk ;) Ale daje kilka zdjęc po skończeniu pracy:

 

igp6518.jpg

igp6519.jpg

igp6521.jpg

igp6596.jpg

igp6598.jpg

igp6599v.jpg

igp6600.jpg

igp6602.jpg

 

Produkt wykazuje również pewne właściwości maskujące, podobne do NXT 2.0 Chciałem to uchwycić pod klamkami, ale nie wiem czy to widać na zdjęciu :

 

Przed

 

igp6528.jpg

 

Po

 

igp6529.jpg

 

Lakier miał trochę holosów od wycierania i glinki, wszystko to zostało ładnie przykryte.

 

Zdjęć kropelkowania póki co nie ma, dajmy szasne mu trochę poleżeć na lakierze, jutro będa ;)

 

Podsumowując, wosk jest całkiem fajny, łatwo i przyjemnie się go aplikuje i ściera, podejrzewam że ci co widzą takie rzeczy dostrzegą wet-looki/oblewanie szkłem i inne takie efekty. Nie jestem natomiast pewien czy wosk jest lepszy od NXT 2.0 na tyle, na ile wskazuje to cena. Jak dla mnie produkty są dość podobne w ogólnym porównaniu, przy jednak niższej cenie NXT 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dość dawno nie używałem NXT, ale Ultimate jest chyba łatwiejszy w użyciu, jutro porównam kropelki

 

A opony średnie, fajnie trzymają, ale dość głośnie, podobnie jak moje poprzednie Vredesteiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że w porównaniu do NXT nowy ultimate mniej łapie kurz, i jeszcze lepiej maskuje niedoskonałości, co mnie cieszy bo przy czarnym kolorze bez metaliku audi hologramy itp robią sie od szmatki, natomiast jeśli chodzi o nieprzyciąganie kurzu to moim faworytem jest Monster shine pride sealant, dostępny na mr cleaner, jego przyciąganie kurzu jest takie jak umytego surowego lakieru bez wosków itp. a cena 3 razy niższa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można by powiedzieć ,że jest ulepszonym nxt..?Moim zdaniem jeżeli tak jest to cena jest absurdalna biorąc pod uwagę to ,że z tego co piszecie jest trochę lepszy od nxt bądź podobny a konkurencja oferuje dużo lepsze produkty za mniejszą ceną jak Zaino czy nie wspominając o Duragloss'ie.

 

Gdzie do tej pory z tego co używałem sytuacja wyglądała tak:

Duragloss 105>Zaino Z2>Meg's NXT TW 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile sie utrzymuje bo mam go dopiero kilka dni, ale chyba i tak sie nie dowiem bo pewnie po 2 tygodniach sobie go znowu nałoże :) ja do tej pory testowałem woski carnaubowe, miałem dodo BV, SN i powiem Wam efekt był fajny, ale bardziej podoba mi się ta szklistośc sealantu. Specyfika mojego lakieru też bardziej skłania mnie do wosku który ma właściwości lekko maskujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Od początku listopada mam zaaplikowany ten wosk i do tej pory trzyma (nie tak jak nowy, ale nie jest źle). :) Mam go z zestawu Meg'sa New Car więc dużo jakoś na nim nie straciłem ;) (zużycie buteleczki 175 ml bardzo małe). Jeżdżę głównie w mieście i akurat tym samochodem teraz stosunkowo mało (ok. 10-30 km dziennie w mieście, czasem jakaś trasa do 50 km), myję raz w tygodniu, kilka razy był pianowany VP Neutral PH. W ogóle nie łapie kurzu (przynajmniej takiego rzucającego się w oczy). Nie spodziewałem się, że będzie tak długo w takiej formie. :) Zobaczymy czy wytrzyma do marca (jak nie to się pożegnamy :D).

 

Tutaj mamy kropelki po nocnym lekkim deszczu (zdjęcia robione w tym samym czasie). Sorry za jakość, ale akurat aparat odmówił współpracy więc został mi tylko telefon :dontknow:. Na pierwszym zdjęciu jest tygodniowy ULW (cleaner AF Rejuvenate) na klapie bagażnika. Specjalnie na ten kawałek lakieru nałożyłem świeży wosk.

nokia5800310.jpg

 

Na drugim (ten sam deszcz- ok. 2 miesięczny garażowany ULW (cleaner: :kox: poeksperymentowałem- użyłem resztki czerwonego mleczka Sonax-u: tzw. Regeneratora lakieru. :lol: ). Efekty na dachu:

nokia5800311.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.