Skocz do zawartości

AutoFinesse Lather


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

auto-finesse-lather-shampooo-250.jpg

 

Dzięki uprzejmości EXCEDE miałem możłiwość przetestowania nowego szamponu debiutującej u nas firmy AutoFinesse. Po rewelacyjnym cleanerze, i bardzo optymistycznych recenzjach na DW oczekawiłem wiele po tym produkcie, i się nie zawiodłem :)

 

 

 

Opis dystrybutra :

 

Lather Car Shampoo to wysokoskoncentrowany szampon samochodowy, stworzony aby skutecznie usuwać brud i zanieczyszczenia drogowe. Jest przy tym delikatny dla wosków i sealantów, a ultra poślizg i obfita piana minimalizują ryzyko powstawania mikrouszkodzeń lakieru podczas mycia, kiedy najczęściej powstają tzw. swirle na lakierze. Rozcieńczaly do 1:2000 z wodą.

 

Zdjęcie próbki :

 

igp6412.jpg

 

Najpierw dwa słowa o samym szamponie. Konsystencja dość rzadka, łatwo się przelewał z butelczeki. Kolor jasny żółty, przepiękny zapach winogron ( coś w deseń Mountain Dew ;). Producent podaje stężenie 1:2000, ja używałem 20 ml na 15 litrowe wiadro, więc sporo więcej, ale przy mojej wodzie to konieczność.

 

igp6414.jpg

 

Auto przed myciem było dość brudne, myte tydzień temu , w międzyczasie zrobiło krótką trase w deszczu, pojeździło po lesie etc. Na dodatek mycie odbyło sie bez myjki.

 

igp6431.jpg

igp6433.jpg

igp6434.jpg

 

Myłem za pomocą Washpudla

 

igp6442.jpg

 

Szampon rozrabiałem w zimej wodzie, co zapewne miało wpływ na jakość piany :

 

igp6436.jpg

igp6440.jpg

 

Samo mycie to czysta przyjemność. W takim stężeniu szampon jest bardzo śliski, zbiera cały brud za jednym przejazdem gąbki. I do tego naprawdę nieźle się pieni, jak na twardą,zimną wode.

 

igp6443.jpg

igp6445.jpg

igp6447.jpg

igp6451.jpg

igp6455.jpg

igp6457.jpg

 

Tutaj widać że szampon miał co robić :

 

igp6460.jpg

 

Producent podaje że Lather nie zawiera środków wspomagajacych spływanie wody, ale i tak zostawił auto zaskakujaco suche. Dodam tylko że auto naprawdę długi czas nie widziało porządnego wosku etc, jedynie QD ostatnio.

 

igp6462.jpg

igp6463.jpg

igp6464.jpg

 

Podsumowując, mamy na rynku nowego, bardzo mocnego zawodnika. Jeśli miałbym porównywać to blisko mu do Born to be Mild, z tym że bardziej się pieni. Jak wykończe swoje aktualne szampony, to poważnie rozważe zakup :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, przepraszam za OT, ale czy nie boisz się, że nalejesz sobie wody w drzwi otworami na listwy? A w temacie - szampon faktycznie ładnie się pieni. Jest na mojej liście.

Drzwi mają na dole odpływy, które odprowadzają np wodę która dostanie się do drzwi w czasie deszczu. Jeżeli odpływy są drożne to po paru minutach wody w drzwiach nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Tylko zastanawiam sie czy to naprawdę bezpieczne. Evo użył łagodnego szamponu, ale gdyby pryskał aktywną pianą, to zabezpieczenia nie zmyje? Druga sprawa jest taka, że mimo drożnych odpływów wilgoć będzie tam jeszcze jakiś czas siedziała. Wydaje mi się, że mimo wszystko lepiej unikać takich sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby EVO przez dłuuuugi czas celował tylko w to 1 miejsce, pewnie mógłby zalać np silniczek otwierania szyb lub np centralke zamka. Sądząc po zdjęciach, do spłukania auta użył wody z węża ogrodowego i raczej nie upierał się na zalewaniu tego otworu ;) Oczywiście, że lepiej zabezpieczyć takie miejsca, ale nie popadajmy w paranoję, mycie z głową nie narobi szkód ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.