Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Elegancko wyszło :) mógłbyś napisać czym szorowałeś i farbowałeś ?

 

- zestaw czyszczący z ledercentrum ze szczoteczką

- benzyna do skór

- rozpuszczalnik GLD do skór

- pas szlifierski

- farba tonująca (dobrana na podstawie przesłanego zagłówka )

trochę samozaparcia i trzy dni roboty ze wszystkimi fotelami, poźniej zabezpieczone środkiem z zestawu czyszczącego, na koniec satysfakcja gwarantowana :)

 

ta skóra ma 13 lat i nigdy nie była pielęgnowana

 

Tak jeszcze na marginesie żeby poprawić Ci humor znalazłem zdjęcie fotela pasażera przed obróbką, który był w dużo lepszym stanie niż widzisz wyżej kierowcy , więc jak sam widzisz warto :)

 

skora_zps4d80da07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zestaw z Furniture Clinic. Moja tapicerka ma 14 lat i jak na swój wiek wygląda świetnie. Byłem przekonany że poprzedni produkt od Meguiarsa odpowiednio ją doczyścił i zakonserwował. Niestety myliłem się. Po cleanerze od Furniture Clinic gąbka była czarna.

Fotele pięknie się doczyściły. Puściły nawet pozostałości po zachniętym Meguiarsie który nie wsiąknął we wszystkie miejsca w fotelach. Sądzę że jakąś dobrą szczoteczką do czyszczenia efekt byłby jeszcze lepszy.

Po czyszczeniu samym clenerem znowu było czuć w aucie piękny zapach skóry jak prosto z fabryki.

Krem też ładnie nawilża i co najważniejsze fotele są matowe, a nie błyszczące.

Naprawdę polecam ten zestawik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko do doświadczonych oraz do kolegi muzykom.

Czy takie uszkodzenia skóry łącznie z rozdarciem jak na foto uda się uratować Waszymi zestawami czy tylko tapicer. Jeżeli tak to proszę o dobór środków na dwa fotele + kierownica, tutaj lub na PW.

pozdrawiam

foto1

foto2

foto3

 

przejrzałem ofertę Lederzentrum oraz Kliniki skóry - (przeczytałem parę tematów, obejrzałem kilka filmów) - i po załadowaniu do koszyków wszystkiego co mi potrzeba do renowacji w obydwu sklepach wyszła mi różnica 120 zł na korzyść Kliniki Skóry. Czy jakość tych produktów jest porównywalna do Lederzentrum, bo najwięcej jednak piszę się o nich, czy jednak dołożyć te 120 zł. Nie znam tych produktów więc proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli po umyciu, natłuszczeniu skóry aby zabezpieczyć ją przed wycieraniem należy uzyć preparatu na bazie polimeru? Chodzi tu o srodki na bazie silikonu?

Silikon – syntetyczne polimery krzemoorganiczne o strukturze siloksanów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Zestawem dla klienta indywidualnego plastiku nie zafarbujesz. :(

 

Jeśli byłby to element gdzieś na nieużywanej powierzchni to bym powiedział: próbuj

 

W wypadku normalnej kierownicy nie jest to dobry pomysł. Generalnie wątpię czy cokolwiek da trwała naprawę w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klienta indywidualnego?

To są zestawy dla osoby z ulicy i hurtownika? W sensie "gąbka" a pistolet?

Mam do zrobienia środki foteli w fieście (środki są błękitne jak auto, zewnętrzna strona szara).

Wytarł się błękit, już myślałem o zamówieniu farby do barwienia jak na kierownicę, ale prawdę mówiąc ten utrwalacz jest raczej kiepski i wolałbym coś konkretnego na pistolet (mam lakiernię i kilka różnych pistoletów z różnymi dyszami, coś by się dobrało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie jak się zabrać do czyszczenia i konserwacji skór wentylowanych w mercedesie SLK z 2008r?

Nigdy nie czyściłem skór wentylowanych i nie chcę niczego popsuć a jak się "spiszę" powiedział właściciel to podeśle mi jeszcze kilka skór do odświeżenia.

Najgorsze że nie widziałem auta i zobaczę je dopiero w nast tygodniu jak pojadę czyścić.

Na co się przygotować i co zabrać żeby nie dać ciała?

Jakie środki polecicie?

Mam na stanie mydło glicerynowe AVEL i balsam AVEL oraz EFFAX ale to chyba nie zda egzaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do kolegi muzykom , na zdjęciu poniżej (przepraszam za jakość ale nie miałem aparatu) w tym małym rogu jest coś jak szczypnięta (jeśli można to tak nazwać) skórka, czy można do załatwić zestawem tonującym , wcześniej oczywiście delikatnie przeszlifować itd, czy to raczej nic nie da ?

 

1_zps4f90a605.jpg

 

2_zps0f62c523.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże jako odżywki zastosowałem GT11 – super zapach i matowość

a jaki to konkretnie zapach tego GT11 ?? Czy pod tym wzgledem (zapachu) odzywka od AG wypada gorzej ??

Zapytam jeszcze czy w prawie nowym aucie mozna spokojnie zastosowac produkty tych firm?? Chodzi mi dokladnie o cleanery. Skore mam jasna i nie wyglada ona na zabrudzona ale i tak chcialbym ja przeczyscic zanim naloze jakas odzywke. Nie beda te cleanery za mocne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trochę wolnego czasu w sobotę i można było coś podziałać przy skórkach. Do umycia zastosowałem zakupiony pierwszy raz AngelWax Heaven For Leather określany jako AIO do skór. W moim przypadku posłużył jako cleaner przy współpracy ze szczoteczką Colourlock, a na wykończenie poszła odżywka Gliptona.

 

13946674143_1ff443df8f_n.jpg

 

13923515101_9ff49a3faa_n.jpg

 

Kilka słów:

Produktem pracowało mi się bardzo przyjemnie. Zgodnie z instrukcją wystarczy spryskać czyszczoną powierzchnię, poszczotkować do wytworzenia piany oraz wytrzeć mikrofibrą. Zapach jak dla mnie nie drażniący, tak jakby lekko pod nutę gliptonową, a więc zapachy skóry przy pracy na skórze i wszystko gra :) Z mojej strony polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem dzisiaj, że w jakiś sposób guma do żucia przykleiła się do tylnego siedzenia. :( Niestety nie wiem jak się jej pozbyć. To co się dało zostało usunięte, ale resztki zostały i się dość mocno trzymają. Widziałem sposób z podgrzaniem suszarką do włosów, a następnie użycie taśmy klejącej do zebrania resztek gumy, próbował ktoś takiego sposobu? :o Może macie jakiś sprawdzony sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.