Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie 2 pytania do specow :)

 

korzystal ktos z zymoli :

a) leather cleaner

b) leather conditioner

 

i odbiegajac od tych drozszych srodkow, jak sprawdzi sie w czyszczeniu ( tylko czyszczeniu nie mowimy o konserwacji na chwile ) ten srodek :

http://www.tenzi.sklep.pl/tenzi-leder-c ... p-220.html

 

wiem ze byla mowa, ale nie do konca rozwialo to moej watpliwosci czy kupowac czy nie.

Skora nie jest w zlym stanie, rzeklbym nawet bardzo dobrym, chce ja tylko odswiezyc ze tak to okresle :)

 

 

Zymol Leather Cleaner - środek czyszcząco-odżywiający, nie jest to cleaner do zapuszczonych tapicerek, raczej preparat do bardzo regularnego odświeżania tapicerki, doskonały w tej roli.

 

Zymol Leather Conditioner - jedna z lepszych odżywek do skóry, zdecydowanie polecam

 

Tenzi Leather Cleaner - dość niebezpieczny preparat, potrafi rozpuścić wykończenie skóry. Generalnie odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
muzycom, czyli do wyczyszczenia skóry w aucie z 2012 roku który stał pół roku w warsztacie blacharskim i jest zakurzony jak stara stodoła wystarczy "soft" czy trzeba ostrzej ją potraktować ? Chodzi mi o pH, żeby nie zniszczyć i żeby wyglądała na salonową. Skóra ma takie fabryczne dziurki jakby robione igłą (mercedes E, czarna skóra)

 

Generalnie na niezabrudzonej różnicy między Softem, a strongiem nie widać.

 

Jeśli tylko można to lepiej używać Softa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie 2 pytania do specow :)

 

korzystal ktos z zymoli :

a) leather cleaner

b) leather conditioner

 

i odbiegajac od tych drozszych srodkow, jak sprawdzi sie w czyszczeniu ( tylko czyszczeniu nie mowimy o konserwacji na chwile ) ten srodek :

http://www.tenzi.sklep.pl/tenzi-leder-c ... p-220.html

 

wiem ze byla mowa, ale nie do konca rozwialo to moej watpliwosci czy kupowac czy nie.

Skora nie jest w zlym stanie, rzeklbym nawet bardzo dobrym, chce ja tylko odswiezyc ze tak to okresle :)

 

 

Zymol Leather Cleaner - środek czyszcząco-odżywiający, nie jest to cleaner do zapuszczonych tapicerek, raczej preparat do bardzo regularnego odświeżania tapicerki, doskonały w tej roli.

 

Zymol Leather Conditioner - jedna z lepszych odżywek do skóry, zdecydowanie polecam

 

Tenzi Leather Cleaner - dość niebezpieczny preparat, potrafi rozpuścić wykończenie skóry. Generalnie odradzam.

 

podziekowal bardzo

 

aaaaaa cos do czyszczenia skory ( niedrogiego ) narazie mowa o samym czyszczeniu bez konserwacji , no i tak jak mowie bardziej chodzi o odswiezenie bo skora nie jest zapuszczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie 2 pytania do specow :)

 

korzystal ktos z zymoli :

a) leather cleaner

b) leather conditioner

 

i odbiegajac od tych drozszych srodkow, jak sprawdzi sie w czyszczeniu ( tylko czyszczeniu nie mowimy o konserwacji na chwile ) ten srodek :

http://www.tenzi.sklep.pl/tenzi-leder-c ... p-220.html

 

wiem ze byla mowa, ale nie do konca rozwialo to moej watpliwosci czy kupowac czy nie.

Skora nie jest w zlym stanie, rzeklbym nawet bardzo dobrym, chce ja tylko odswiezyc ze tak to okresle :)

 

 

Zymol Leather Cleaner - środek czyszcząco-odżywiający, nie jest to cleaner do zapuszczonych tapicerek, raczej preparat do bardzo regularnego odświeżania tapicerki, doskonały w tej roli.

 

Zymol Leather Conditioner - jedna z lepszych odżywek do skóry, zdecydowanie polecam

 

Tenzi Leather Cleaner - dość niebezpieczny preparat, potrafi rozpuścić wykończenie skóry. Generalnie odradzam.

 

podziekowal bardzo

 

aaaaaa cos do czyszczenia skory ( niedrogiego ) narazie mowa o samym czyszczeniu bez konserwacji , no i tak jak mowie bardziej chodzi o odswiezenie bo skora nie jest zapuszczona

 

 

Zawsze po czyszczeniu trzeba zaaplikować odżywkę/zabezpieczenie, tego nie przeskoczysz, jeśli chcesz utrzymać tapicerkę w dobrej kondycji.

 

Polecam Ci Furniture Clinic Leather Care Kit lub Colourlock zestaw do skór w wersji soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad cleanerami: AG Leather cleaner i AngelWax Heaven for leather oraz balsamem Sonus leather conditioner i Zymol leather conditioner

Planowałem kupić coś z Colourlock czy też Gliptone, ale one są jakieś małe (będę też używał tego do kanapy na chacie).

Skóra w aucie czarna, kanapa w domu jasna.

Co będzie najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popo, Jeżeli Ci to coś pomoże to mogę napisać kilka słów od Sonusie, bo z wypisanych przez Cb tylko to używałem.

 

Jak dla mnie bardzo fajna odżywka. Delikatny zapch pieprzu. Kolor to białe mleczko. Jest bardzo wydajny. Efekt jaki daje to może nie połysk, ale satyna. Ewidentinie widać gdzie leży. Skóra po nim, jest miła w dotyku, nie klei się, nie ma mazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zawsze po czyszczeniu trzeba zaaplikować odżywkę/zabezpieczenie, tego nie przeskoczysz, jeśli chcesz utrzymać tapicerkę w dobrej kondycji.

 

Polecam Ci Furniture Clinic Leather Care Kit lub Colourlock zestaw do skór w wersji soft.

 

tak oczywiscie, chodzilo mi ze odzywke aktualnie mam , docelowo sciagne sobie zymola :)

 

dzieki za podpowiedz przejrze te preparaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie ogarniający temat bardziej niż ja, mam pytanie odnośnie czyszczenia jasnej skóry, kupiłem niedawno samochód, z zewnątrz lalunia, ale skóra mogła by być ładniejsza.

Od dwóch tygodni czytam, oglądam, i jestem bardziej ciemny niż byłem - za dużo tego wszystkiego, nie ogarniam tych wszystkich środków, firm itp,

Stąd moje pytanie: czym doprowadzić taką skórę aby przejrzała na oczy. Nie mam pęknięć ale skóra straciła swój blask, chcę ją odświeżyć aby ładnie współgrała z resztą. Jednym słowem muszę ją wyczyścić. W dwóch miejscach mam takie brzydkie ciemne plamy, na boczku drzwi i na siedzisku kierowcy i teraz nie wiem czy to wytarcie czy uklepany bród. Miejsca są gładkie, nie spękane i nie chropowate. Zdjęcia tych miejsc dodam w weekend. Tapicerka wygląda tak Wnętrze samochodu

Proszę o konkretne nazwy środków, cena nie gra roli ale i bez przesady - mam rodzinę do wykarmienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa tapicerka. Zanim zaczniesz czyścić wstaw zdjęcia tych zaplamień.

 

zanim zacznę czyścić muszę wiedzieć czym - stąd moje pytanie czego użyć, zdjęcia wstawię jutro z rana ;)

 

[ Dodano: 17 Sierpień 2013, 09:15 ]

zdjęcia

Boczek drzwi

Boczek drzwi

 

 

Siedzisko 1

Siedzisko 2

Siedzisko 3

Siedzisko 4

Siedzisko 5

 

Czekam na dalsze info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ciekawe skóry.Ja za dużo nie pomogę bo czyściłem w życiu ledwo 2 komplety ale ostatnio użyłem http://detailershop.pl/pl/p/Chemical-Gu ... 473-ml/821 i jestem zadowolony z efektu.Na komplet siedzeń zużyłem ok 250ml

 

 

Fotka z czyszczenia Chemicals

2ac519ae6a2fc34f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa tapicerka. Zanim zaczniesz czyścić wstaw zdjęcia tych zaplamień.

 

zanim zacznę czyścić muszę wiedzieć czym - stąd moje pytanie czego użyć, zdjęcia wstawię jutro z rana ;)

 

[ Dodano: 17 Sierpień 2013, 09:15 ]

zdjęcia

Boczek drzwi

Boczek drzwi

 

 

Siedzisko 1

Siedzisko 2

Siedzisko 3

Siedzisko 4

Siedzisko 5

 

Czekam na dalsze info ;)

 

 

 

Ojojojojoj, niestety, samo czyszczenie nie wystarczy :(

 

W wielu miejscach nie ma już wykończenia na skórze, więc czeka Cię renowacja. Dobrze by było zacząć od gruntownego czyszczenia, wtedy będzie wyraźnie widać co dokładnie trzeba zrobić.

 

[ Dodano: 17 Sierpień 2013, 23:51 ]

Rzeczywiście ciekawe skóry.Ja za dużo nie pomogę bo czyściłem w życiu ledwo 2 komplety ale ostatnio użyłem http://detailershop.pl/pl/p/Chemical-Gu ... 473-ml/821 i jestem zadowolony z efektu.Na komplet siedzeń zużyłem ok 250ml

 

 

Fotka z czyszczenia Chemicals

Obrazek

 

 

Fajny efekt, wyraźny, było co czyścić !

 

250ml zużyłeś na komplet, tzn przednie fotele i tylną kanapę, czy na sam przód ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...a co sądzicie i wiecie o preparatach firmy sonax ??

Ja używam pianki do skóry Sonax XTREME NanoPro już drugą puszkę. Mam beżową skórę którą co parę tygodni/miesięcy muszę czyścić głównie z farbowania jeansów. Sonax spisuje się w tym przypadku znakomicie. Używam do tego ściereczki z mikrofazy Sonaxa (416.100) która bez problemu wyciąga brud z porów skóry. Wystarczy psiknąć, przetrzeć kilka razy i fotel wygląda jak nowy - parę minut i gotowe.

- Zapach ma coś jak krem Nivea,

- wykończenie pozostawia matowe,

- brak śliskości foteli

- dobrze czyści (ale nie wiem jak na zapuszczonych fotelach by się sprawdziła bo moje są dość regularnie czyszczone).

Ogólnie doprowadza do stanu fabrycznie nowych foteli - nie tuninguje poprzez większy połysk czy przyciemnienie skóry.

 

Po pierwszej puszcze Sonaxa spróbowałem Leather Cleanera z Duraglossa ale pomimo prawie 2 wyższej ceny to gorzej czyścił, kolor skóry przyciemnił (zastanawiałem się nawet czy przyciemnia czy rozciera brud po skórze i temu się wydaje ciemniejsza) i śmierdział jak zdechłe zwierze (może to ten tłuszcz z norek co w opisie produktu jest ;) ).

Tak że wróciłem do Sonaxa bo jest lepszy i tańszy. Z ciekawostek powiem że na drugiej puszcze (na pierwszej nie było) jest napisane że oprócz wosku pszczelego itp jest także wosk Carnauba - czyli jakieś zabezpieczenie też jest :)

 

Jeszcze spróbowałem ale tylko 1 raz środków które dostałem do mebli Kler. Nazywają się Soft Clean i VP Protector więc podejrzewam że to polecany często Colourlock :)

Zdziwiłem się trochę że po aplikacji skóra stała się jaśniejsza - tzn.beżowa skóra w aucie zrobiła się jakby biaława trochę a skóra foteli w domu (ciemno brązowe) też się rozjaśniła. Dla mnie to akurat trochę wada.

Drugą wadą było to że skóra przez kilka dni po aplikacji było strasznie śliska - tyłek się ślizgał na każdym zakręcie a kierownica skórzana uciekała z rąk. Na szczęście po jakimś czasie się to uspokoiło. Na plus (i to duży) tych środków powiem że skóra zrobiła się twarda i sprężysta - jakby naprawdę odżyła po ich zastosowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Czekam na dalsze info ;)

 

No właśnie tak jak pisałem nietypowa tapicerka :)

 

Jak na moje oko masz semianilinę. Wskazuje na to typ uszkodzeń i te ciemne zaplamienia, do tego naturalna struktura lica.

 

Plus jest taki, że to bardzo dobra i droga skóra. Minus, że bardzo delikatna i niełatwo się o nią dba.

 

Sprawdź najpierw jak bardzo jest zamknięta.

 

 

Przeprowadź test zarówno na skórze z perforacją jak i tej gładkiej. Zobaczymy czy można to bezpiecznie czyścić. Jeśli wchłania wodę w miejscu nieuszkodzonym to będzie trzeba się gimnastykować.

 

Generalnie samemu nie polecam tego malować.

 

Alex_m nie używaj środków do mebli na tapicerce samochodowej, bo nikt nie przewidział, że będziesz jeździł na meblach. Tam po prostu inne priorytety są i trzeba natłuszczać :)

 

Jeśli powstały białe mazy nałożyłeś za dużo środka. Skóra bardzo słabo wchłania natłuszczacze. Jeśli zapolerowałeś to co zostało na powierzchni to rzeczywiście zrobiło się lodowisko:) Podobny efekt (biały nalot) też powstaje jak jest za ciepło przy aplikacji. (Leder Protector) Przetrzeć lekko zwilżoną szmatką i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzycom chyba chodziło Ci o mnie a nie o Alex_m ;)

A więc jeśli chodzi o ten zestaw Kler`a... to po:

1.Wnioskuje z Twojej wypowiedzi, że te środki z Kler to są kompletnie inne środki niż Colourlock a zbieżność nazw jest kompletnie przypadkowa, czy tak ? ;)

2.Nie mówiłem nic o białych MAZACH. Skóra cała zrobiła się trochę jaśniejsza bez żadnych plam jaśniejszych/ciemniejszych.

3.Środka na pewno nie użyłem za dużo a wręcz przeciwnie bo jest 100ml i 200 ml i starałem się zużyć jak najmniej - używałem wręcz po kropelce.

4.Skóra była dość czysta a mimo tego i tak całą przejechałem tym Soft Cleanem więc raczej wiele brudu nie zapolerowałem. Nawet na nie używanych fragmentach było ślisko. A śliskość taka dziwna - sucha a nie tłusta. Coś jakby wysmarować fotele zwykłym woskiem samochodowym i dać mu wyschnąć a nie jakimś olejkiem. Tak prawdę mówiąc to tłustości żadnej w tych preparatach nie odczułem - ani przy aplikacji (to takie bardzo wodniste mleczko) ani po wyschnięciu.

5.Aplikowałem w garażu przy maksymalnie 25 stopniach C, ale nie było też żadnego białego nalotu.

 

PS.To była jednorazowa próba tych środków Klera bo słyszałem opinie że to to samo co Colourlock i chciałem sprawdzić jak to działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jak używa cię cleaner'a gliptone to spłukujecie go później?

Na etykiecie jest napisane: przetrzeć wilgotna szmatką, nałożyć cleaner, po 5min wyszorować szczotka, następnie przetrzeć sucha fibrą, (dalej aplikować conditioner).

Ale jak się robi wg instrukcji to skóra się klei jak po cukrze, ja zbierałem cleaner wilgotna fibrą, ale jak wy to robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Piotrek ! dokładnie chciałem odnieść się do twojej wypowiedzi.

 

 

A więc jeśli chodzi o ten zestaw Kler`a... to po:

1.Wnioskuje z Twojej wypowiedzi, że te środki z Kler to są kompletnie inne środki niż Colourlock a zbieżność nazw jest kompletnie przypadkowa, czy tak ? ;)

 

Producent jest ten sam środki mogą być zupełnie różne. Szczególnie jeśli chodzi o meble gdzie nieco inne problemy występują. Zbieżność nazw występuje w przypadku kilku firm jeszcze nie koniecznie związanych z Lederzentrum :)

 

2.Skóra cała zrobiła się trochę jaśniejsza bez żadnych plam jaśniejszych/ciemniejszych.

 

Nigdy nie spotkałem się z takim przypadkiem. Rozmawiałem tez z Niemcami i nikt nigdy nie zwrócił na to uwagi. Jest to testowane i jedna z cech naszych produktów jest właśnie transparentność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie,

 

chcę się zabrać za czyszczenie skór w aucie. Pacjent to e60 530d 2008r. Mam do wyczyszczenia czarne, perforowane skóry. Chciałbym do tego celu użyć zestawu Colourlock

 

I w związku z tym mam kilka pytań:

1. W zestawie Colourlock jest napisane, że nie nadaję się do skór anilinowych. A na forum muzycom piszę już, że można. Jak rozróżnić czy mam skórę anilinową?

2. Czy takim jednym zestawem wyczyszczę skóry (fotele, boczki, deska, kanapa) w e60?

 

Skóry, były czyszczone przed zakupem, ale nieumiejętnie, gdyż odżywka/cleaner zostały zaschnięte w perforacji. Jeżdżę już z tą zaschniętą odżywką ok. 6m-cy, czy ten zestaw poradzi sobie z takim zabrudzeniem?

 

Ew. jeśli już ktoś czyścił skóry w BMW czy może polecić jakiś sprawdzony środek.

 

pzdr,

frut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

chcę się zabrać za czyszczenie skór w aucie. Pacjent to e60 530d 2008r. Mam do wyczyszczenia czarne, perforowane skóry. Chciałbym do tego celu użyć zestawu Colourlock

 

I w związku z tym mam kilka pytań:

1. W zestawie Colourlock jest napisane, że nie nadaję się do skór anilinowych. A na forum muzycom piszę już, że można. Jak rozróżnić czy mam skórę anilinową?

2. Czy takim jednym zestawem wyczyszczę skóry (fotele, boczki, deska, kanapa) w e60?

 

Skóry, były czyszczone przed zakupem, ale nieumiejętnie, gdyż odżywka/cleaner zostały zaschnięte w perforacji. Jeżdżę już z tą zaschniętą odżywką ok. 6m-cy, czy ten zestaw poradzi sobie z takim zabrudzeniem?

 

Ew. jeśli już ktoś czyścił skóry w BMW czy może polecić jakiś sprawdzony środek.

 

pzdr,

frut.

 

Wyczyścisz i jeszcze Ci zostanie :) to nie jest zestawik na raz, ja zrobilem nim o 6 sredniej wielkosci aut. wszystko jest kwestią zabrudzenia :) i czy lubisz "na bogato"

 

Jeżeli są zapuszczone kup zestaw ze strong cleaner :) nie zawiedziesz się gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
. A na forum muzycom piszę już, że można. Jak rozróżnić czy mam skórę anilinową?

 

Zapewne jej nie masz. Szansa, ze trafisz anilinę w samochodzie jest nikła. Zrób test wody:

 

 

Jeśli się nie wchłania masz skórę gładką powierzchniowo zamkniętą.

 

Jeśli masz skórę anilinową, bądź mocno otwartą semianilinę to generalnie masz problem. We własnym zakresie nie polecam nikomu tego czyścić.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzycom, dzięki za informacje. Poszperałem trochę w Internecie i rzeczywiście szansa na to, że skóra w tym konkretnym aucie to anilina/semianilina, jest bardzo mała.

 

I pojawiło się jeszcze jedno pytanie. Czy wosk Elephant Ledre Preserver to odpowiednik Leder Versiegelung z zestawu Colourlock?

 

pzdr,

frut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.