Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

bono-e30 pokaz mi gdzie PRODUCENT pisze o takim stosowaniu?

 

Chyba nie ciężko wpaść na to ze na białej fibrze najbardziej widać brud, bez względu na to z jakiego koloru skóry pochodzi.

 

 

Z tą fibrą to już ironicznie napisałem ze względu na to że i tak nie działa i tak ;)

 

A Producent umieścił na tylnej cześci butelki (o ile mozna nazwac tylną) naklejkę z procedurą jaką trzeba przeprowadzic.

 

Sfotografowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ,

 

Mam do wyczyszczenia skórzaną tapicerkę w 4 letnim aucie z przebiegiem 50.000 km, skóra czarna. Tapicerka nie jest zniszczona ani wytarta ale posiada dość sporo zabrudzeń po kosmetykach (autem jeździła kobieta).

 

Kupiłem zestaw Colorlock z cleanerem w wersji strong i zastanawiam się czy warto dokupić jeszcze Leder Protector?

 

Pielęgnacja wyglądałaby następująco :

1 dzień Czyszczenie tapicerki za pomocą Cleanera strong

2 dzień Leder versiegelung

3 dzień Leder Protector

 

Czy taki zabieg jest prawidłowy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Witam!

 

Pielęgnacja wyglądałaby następująco :

1 dzień Czyszczenie tapicerki za pomocą Cleanera strong

Odczekasz 2-3 godziny, aż tapicerka wyschnie i można nakładać Leder versiegelung.

2 dzień Leder Protector

 

Leder Versiegelung zabezpieczy powierzchni przed wycieraniem tworzą powłokę.

 

Leder protector jako typowy środek konserwujący (odżywka).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedz !

 

Mam jeszcze jedno pytanie. W dwóch miejscach skóra jest delikatnie przetarta - zamówiłem juz farbe i rozpuszczalnik gld. W którym

Miejscu wpasowac farbowanie i gld? Przed czyszczeniem cleanerem czy dopiero po?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzycom mam takie pytanie. Na początku tego watku napisałes gdzieś że:

 

"Jeśli chodzi o same szare mydło, nie zaszkodzi ono skórze, odpowiednio stosowane. Ma neutralne dla skóry PH i nie jest mocnym środkiem. Problem w tym, że nie za bardzo szare mydło chce się pienić, i przy czyszczeniu zwykle musimy użyć więcej wody, która przy odparowaniu wysusza skórę. Jeśli nie mamy pod ręką środka przeznaczonego do skór, użycie szarego mydła nie jest błędem jeśli pamięta się o nie przemaczaniu skóry. "

 

Chodzi mi o tą wodę...piszesz że woda przyczynia się do wysuszania skóry a kilka stron dalej cyklicznie powtarzasz że wasze środki do czyszczenia skór są zbudowanie na bazie wody właśnie. Rozumiem zamysł bo większość firm korzysta z takeigo rozwiązania ale jak to się dzieje że wasze rozwiązania nie wysuszają skór. z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Forumowicze, jak to jest możliwe, że od wody z mydłem szarym ( ze zwykłym też ) schodzi 'farba' ze skóry? Dodam, że zabieg czyszczenia przeprowadzałem na jasnoszarej skórzanej tapicerce BMW e39. Generalnie załatwiłem obydwa fotele przednie w ten sposób i teraz muszę je jakoś uratować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze, jak to jest możliwe, że od wody z mydłem szarym ( ze zwykłym też ) schodzi 'farba' ze skóry? Dodam, że zabieg czyszczenia przeprowadzałem na jasnoszarej skórzanej tapicerce BMW e39. Generalnie załatwiłem obydwa fotele przednie w ten sposób i teraz muszę je jakoś uratować :D

 

 

Prawdopodobnie dlatego, że szare mydło z wodą służy do mycia skóry, ale żywej.

 

Martwa, powleczona warstwami wykończeniowymi wymaga innego traktowania, i użycie szarego mydła z wodą to błąd.

 

Przez tę "oszczędność" musisz teraz przeprowadzić renowację swoich foteli :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że ludzie już różnymi cudami myli skórę ( czyt. Vinet ), wyczytałem na jakimś forum o pielęgnacji skóry, że szare mydło ma neutralne PH i nie powinno wyrządzić skórze krzywdy - widocznie jest to pseudo forum o tejże tematyce ;) Cóż, przynajmniej dowiedziałem się gdzie popełniłem błąd... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Bo szare mydło ma PH często większe niż Strong Cleaner... 9,5 - 11 według producenta.

 

Skóra ma ph 4 - 4,5. Neutralny dla skóry jest Soft Clean, który ma PH koło 5,5.

 

Natomiast po jednym takim czyszczeniu jak masz Top Coat zdrowy nic się nie stanie. Wcześniej miałeś dobite wykończenie do tego pewnie brak konserwacji i taki skutek :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzycom, czyli do wyczyszczenia skóry w aucie z 2012 roku który stał pół roku w warsztacie blacharskim i jest zakurzony jak stara stodoła wystarczy "soft" czy trzeba ostrzej ją potraktować ? Chodzi mi o pH, żeby nie zniszczyć i żeby wyglądała na salonową. Skóra ma takie fabryczne dziurki jakby robione igłą (mercedes E, czarna skóra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie 2 pytania do specow :)

 

korzystal ktos z zymoli :

a) leather cleaner

b) leather conditioner

 

i odbiegajac od tych drozszych srodkow, jak sprawdzi sie w czyszczeniu ( tylko czyszczeniu nie mowimy o konserwacji na chwile ) ten srodek :

http://www.tenzi.sklep.pl/tenzi-leder-c ... p-220.html

 

wiem ze byla mowa, ale nie do konca rozwialo to moej watpliwosci czy kupowac czy nie.

Skora nie jest w zlym stanie, rzeklbym nawet bardzo dobrym, chce ja tylko odswiezyc ze tak to okresle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze, jak to jest możliwe, że od wody z mydłem szarym ( ze zwykłym też ) schodzi 'farba' ze skóry? Dodam, że zabieg czyszczenia przeprowadzałem na jasnoszarej skórzanej tapicerce BMW e39. Generalnie załatwiłem obydwa fotele przednie w ten sposób i teraz muszę je jakoś uratować :D

 

Balsam koloryzujący schodzi :)

 

Temat znany u handlarzy, a nawet ASO BMW :shock:

 

Ostatnio robiłem e46 sprzedawane przez jednego z autoryzowanych dealerów BMW , dla "odświeżenia" potraktowano NA GRUBO przednie fotele takowym balsamem. Jak się okazało po zabiegach , potrzebowały dobrego mycia a nie balsamowania ;P Oczywiście balsam został na fibrach dłoniach szczoteczkach etc etc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.