Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

...A szare mydełko i szczoteczka do zębów nie zaszkodzi skórce :o

 

Nie zaszkodzi. Weź nierozcieńczone mydło w płynie, później zbieraj wilgotną fibrą i uważaj, aby nie przemoczyć.

 

Ps. Kiedyś w sieci L... było super szare mydło do odplamiania - zastosowanie dosłownie do wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz do zabezpieczenia autobus? :) Środka nakłada się jak najcieńsza warstwę. Ma on formę powłoki ochronnej nie balsamu :)

nie, ale wiadomo fajnie jak wystarczy na jak najwięcej ;) ogólnie zdecydowałem się już chyba na colourlock-a tylko mam jeszcze dylemat miedzy Leder protector, a LV Protector...skóry które mam do czyszczenia są zadbane (niepoprzecierane itp), ale 8lat za nimi...leder ma jakiś zapach :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniel.ch7, Leder Protector i LV się uzupełniają. Polecam oba - najpierw nakładasz LV, który zostawia polimerową powłokę ochronną zapobiegającą wycieraniu się farby, a po wyschnięciu Leder Protector, który odżywi skórę.

 

Jeśli nie robisz hurtowo, to małe opakowanie LV starczy na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Jak tak dalej pójdzie to zostanę bezrobotny. ;)Zegarek :good: Dodam tylko, że zapach jakiś ma, ale bardzo słaby. Środek stworzony dla przemysłu samochodowego a tam liczy się transparentność abyś mógł tak zabezpieczyć nawet nowe auto w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Chemical Guys Leather Cleaner+? Chcę kupić coś do czyszczenia skóry i zastanawiam się czy nie jest to bubel typu Meguiars Leather & Vinyl Cleaner który nie czyści prawie w ogóle.

 

CG Leather Cleaner+ czyści całkiem fajnie, tutaj masz test:

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=12548

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki DS_Tomek musiałem przeoczyć ten test.

W opisie produktu napisane jest: Zapewnia świeży wygląd i zapach nowej skóry, jednocześnie dbając o optymalne nawilżenie, zapobiegając wysuszaniu i pękaniu.

Czy to oznacza że to takie 2w1 i odżywka nie jest wymagana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki DS_Tomek musiałem przeoczyć ten test.

W opisie produktu napisane jest: Zapewnia świeży wygląd i zapach nowej skóry, jednocześnie dbając o optymalne nawilżenie, zapobiegając wysuszaniu i pękaniu.

Czy to oznacza że to takie 2w1 i odżywka nie jest wymagana?

 

 

Mimo opisu producenta, przy okresowym czyszczeniu zdecydowanie polecam użycie osobnej odżywki.

 

Myślę że Chemical Guys mieli na myśli np posiadaczy cabrio/roadsterów, lub osób które chcą użyć preparatu do doraźnego usunięcia pojedyńczych zabrudzeń, między pełnymi zabiegami polegającymi na oczyszczeniu i odżywieniu tapicerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym umyć BARDZO ubrudzone beżowe skóry (VW Bora) ? ? Plamy prawdopodobnie po: kurzu, brudzie, olejach, smarach, tłuszczu itp. - fotele służyły jako "półki" na części na szrocie. :(

 

Zdjęcia po wstępnym myciu mydłem o neutr. PH oraz jakimś środkiem KIWI do skór oraz jeszcze ze szrotu:

 

zdjcie1970.jpg

 

zdjcie1973.jpg

 

zdjcie1988.jpg

 

zdjcie1953.jpg

 

zdjcie1952.jpg

 

itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

:shock::cry: To białe to śnieg?

 

Wyczyść strongiem. Będziesz wiedział ile jest jeszcze do zrobienia. Zdjęcia bardzo niewyraźne, ale już widzę ubytki w farbie. Prawdopodobnie będą się nadawały do farbowania po wyczyszczeniu.

 

Czego nie zmyjesz, to przy okazji zafarbujesz.

 

 

Tutaj masz tez ładnie czyszczenie pokazane:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny przypadek. Spróbuj alkoholem, jeśli nie pomoże zmywacz do paznokci (używałem produktów z klinikasóry - pachnie tak jak zmywacz do paznokci). Ale uważaj, możesz nieco naruszyć skórę. Rozpuścisz farbę. U mnie na jasnej skórze nie było najgorzej. Potem kremy i jest ok. Żadne inne środki nie poradziły sobie z brudem. A te tak...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Slawol15 po zmywaczu do paznokci nic innego zwykle nie pozostaje jak ponowne farbowanie. Powstają odbarwienia. Jeśli czegoś nie próbowałeś nie polecaj innym...

 

Nici - środki do skóry + benzna ekstrakcyjna jeśli są zatłuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo uważajcie na APC...

Ja kiedyś miałem w plecaku buteleczkę z koncentratem APC Megsa (zielony), uległa uszkodzeniu, zalała plecak, a plecak leżał na skórzanym fotelu z tyłu, i powstały takie "wżery?" czy coś w tym stylu - skóra w tych miejscach ma takie wgłębienia i nie ma struktury. ;/

 

To tak ku przestrodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo uważajcie na APC...

Ja kiedyś miałem w plecaku buteleczkę z koncentratem APC Megsa (zielony), uległa uszkodzeniu, zalała plecak, a plecak leżał na skórzanym fotelu z tyłu, i powstały takie "wżery?" czy coś w tym stylu - skóra w tych miejscach ma takie wgłębienia i nie ma struktury. ;/

 

To tak ku przestrodze...

 

A długo leżało to na skórze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo uważajcie na APC...

Ja kiedyś miałem w plecaku buteleczkę z koncentratem APC Megsa (zielony), uległa uszkodzeniu, zalała plecak, a plecak leżał na skórzanym fotelu z tyłu, i powstały takie "wżery?" czy coś w tym stylu - skóra w tych miejscach ma takie wgłębienia i nie ma struktury. ;/

 

To tak ku przestrodze...

 

A długo leżało to na skórze?

 

Wisz co, teraz dokładnie nie pamiętam bo to było w 2011r, ale z kilkanaście minut na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przesyłam zdjęcia skóry w moim Saabie, niestety była traktowana dziwnymi środkami do skór, jest śliska i świecąca :cry: do tego ma strukturę zawierającą pory, w które lubi wnikać bród.. byłbym wdzięczny za podesłanie rozwiązania co do środków jakich użyć. Zależy mi na matowej skórze. Myślałem nad tym na poczatek..?

e57516341f142687m.jpg

1e671b1bb3172e0bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przesyłam zdjęcia skóry w moim Saabie, niestety była traktowana dziwnymi środkami do skór, jest śliska i świecąca :cry: do tego ma strukturę zawierającą pory, w które lubi wnikać bród.. byłbym wdzięczny za podesłanie rozwiązania co do środków jakich użyć. Zależy mi na matowej skórze. Myślałem nad tym na poczatek..?

Obrazek

Obrazek

 

 

Prawdę mówiąc tapicerka nie wygląda na pacjenta szczególnej troski.

 

Skóra w SAABie jest raczej z tych bardziej błyszczących i śliskich fabrycznie, ale nie aż tak jak na zdjęciach. Porządne czyszczenie załatwi temat. Brud zbierający się w zmarszczkach to też dość typowy temat, szczoteczka jest rozwiązaniem idealnym.

 

Wydaje mi się że zestaw Colourlock jest dobrym pomysłem, polecam Ci tylko poprosić o wymianę środka czyszczącego na wersję strong - sprzedawca z linka na pewno się zgodzi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Fakt strong usunie wcześniej nałożone środki. Jeśli tapicerka jest matowa to wróci do takiego stanu po czyszczeniu.

 

U Tomka w DetailerShop też zapewne nie będzie problemu z podmianą :good:

 

Już napiszę, że postanowiliśmy wprowadzić zestawy ze Strongiem. Mamy nadzieje, że jesteście na tyle świadomi aby nie stosować ich w codziennym czyszczeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.