Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To ja małe sprostowanie napisze.

 

Gdzieś kiedyś napisałem o jełczeniu w kontekście Kremu Nivea, ale sprawdzałem skład i tam składników naturalnych raczej brak Jeśli są to antyutleniacze i E załagadzają problem ;)

 

Procesy gnilne i jełczenie występuje w staromodnych "naturalnych" środkach. Woskach pszczelich, mleku, jajach, łojach, tranach itp.

 

Natomiast problem stanowią tłuszcze. Nie lubią się z wykończeniem. Skóra jest zamknięta powierzchniowo i nie potrzebuje natłuszczania. Większość środków natłuszcza a większość problemów to wytarcia. Jeśli coś pęka to zwykle lakier wykończeniowy co prowadzi do pękania lica.

 

 

Z google:

 

Skład współczesnej Nivei pozostał praktycznie taki sam, jak w oryginalnym przepisie: gliceryna, panthenol, kwas cytrynowy, woda, euceryt (jako środek emulgujący) i substancje zapachowe.

 

Euceryt to alkohol lanolinowy - naturalny produkt składający się z mieszaniny lipidów wyekstrahowanych z wosku wełny owczej. Głównymi składnikami są: cholesterol (30%), lanosterol i związki lanosterolo-podobne (27%).

 

 

Co nie zmienia faktu, że do tapicerki skórzanej się nie nadaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś cierpliwy, możesz pobawić się z opalarką - często daje się osiągnąć całkiem rozsądne rezultaty przez lekkie obkurczenie tapicerki.

 

Może kolega coś napisać o tym obkurczaniu tapicerki.

Opalarkę mam... a po wpisaniu w dr. googla takiego hasła pojawiają się tylko sprawy poporodowe dla kobiet :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spasiba kolego. Widzę, że roboty będzie trochę...

Rozumiem, że opalarką z umiarem na pierwszym biegu.

A ten klocek z pierwszej części filmu to co za wynalazek?

Na takie zagięcia jak ja mam najlepsze było by chyba wyciskanie tego od spodu- głośno myślę...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@MAJSU

Wezmę Twoją wypowiedź pod uwagę. Czyszczenie OK, ale co do konserwowania?

Wczoraj byłem w sklepie to widziałem Sonaxa do konserwacji skórzanych elementów (czarne opakowanie, 250 ml), kosztował 22 zł coś, jak myślicie, warto? Bawił się ktoś nim?

Czy lepiej dołożyć parę zł i coś o wiele lepszego można mieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MAJSU

Wezmę Twoją wypowiedź pod uwagę. Czyszczenie OK, ale co do konserwowania?

Wczoraj byłem w sklepie to widziałem Sonaxa do konserwacji skórzanych elementów (czarne opakowanie, 250 ml), kosztował 22 zł coś, jak myślicie, warto? Bawił się ktoś nim?

Czy lepiej dołożyć parę zł i coś o wiele lepszego można mieć?

Szałem nie jest,ale biedy nie robi ;)

Zapach neutralny,bez zbędnego poślizgu,matowe wykończenie,ujdzie choć stosowałem go za czasów,gdy dowiedziałem,się co to glinka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przeczytałem chyba wszystkie wątki to o skórze 8-) . Mam antracytowe fotele w Golf-ie MK5, jednak na moje oko są brudne, góra foteli przednich fajna antracytowa dół zmienił trochę kolor, stały się śliskie. Dodatkowo na boczku tradycyjnie lekkie przetarcie, minimalne ale jednak. Chciałbym przede wszystkim wyczyścić, uzyskać oryginalny kolor, pozbyć się śliskości, otrzymać mat. Wnioski po lekturze to : (jeśli jestem w błędzie pomóżcie)

 

1. czyszczenie i zabezpieczanie Colorlock- Strong zestaw

2. odżywianie CG / Zymol ?

 

NIE zależy mnie absolutnie na zapachu skóry w aucie. Ma być czysto,matowo,w miare możliwości miękko. Ma być raz a dobrze, jak coś zostanie z cleanera to pójdzie na kierownicę.

 

Tak to teraz wygląda:

file_zpse44882e7.jpg

file_zps2536a06a.jpg

 

Chętnie przyjmę uwagi i rady co do doboru zestawu czyszczącego i nie tylko.

Pisałem maila w sprawie zakupu środków do Ledercentrum ale mnie chyba olali bo od 05.03.2013 nie udało im się odpowiedzieć. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Orh nie wiem czemu tak się stało, mogło coś im uciec.

 

Przekieruj mi tego maila proszę na info@colourlock.pl, wyjaśnimy sprawę.

 

Co do foteli. Strong to dobry wybór. Będzie matowo i śliskość zniknie. Trochę nieczytelne są te zdjęcia, ale widzę tam przebarwienia. Miejmy nadzieje, że nie wżarły się w farbę.

 

LV Protector ochroni przed tym skórę. Dodatkowo zabezpieczy farbę przed wycieraniem.

 

Musisz bardzo uważać w miejscu przetarcia. Jeśli farba jest naruszona może zacząć schodzić.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na wstępie chciałem podziękować Łukaszowi za szybką odpowiedź na mojego posta. :good: Okazało się że jednak bez tapicera się nie obędzie i jestem właśnie na dobrej drodze do załatwienia sprawy szycia boczka i następnie przystępuje do czyszczenia zestawem Colorlock strong :)

 

Co do pielęgnacji 6 letniej skóry polecacie? Jaką odżywkę ?

 

1. Sonus

2. Zymol

3. CG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem nowy na forum, czyszczenie auta postanowiłem zacząć od środka, a jeszcze dokładniej od foteli skórzanych. Auto to alfa 156 - fotele są z fajnej (w moim odczuciu oczywiście) miękkiej skóry - dwa kolory, brązowa skóra jest także na bokach drzwi.

 

Auto ma ponad 10 lat i 100 tys. przebiegu. Najbardziej niestety zniszczony jest fotel kierowcy, odnoszę wrażenie, że ktoś sporych rozmiarów jeździł po prostu.

 

Chciałbym prosić o radę - od czego zacząć, co z tym zrobić:) Na pewno chciałbym całą tapicerkę przeczyścić, potem nałożyć jakąś warstwę ochronną. Przeczytałem sporo stron od początku w wątku - najczęściej polecanym zestawiem jest ten z Lederzentrum za 89zł bodajże, choć o ile pamiętam nadaje się on do skór w miarę nowych. Czy do tej też? Poniżej linki do foteli, z góry przepraszam za jakość, ale w garażu nie było wystarczająco światła:

 

IMG_5264.jpg

 

IMG_5265.jpg

 

IMG_5266.jpg

 

IMG_5268.jpg

 

IMG_5269.jpg

 

IMG_5270.jpg

 

IMG_5271.jpg

 

IMG_5272.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Bardzo ładna tapicerka. Niestety nadaje się już do farbowania. Masz uszkodzony lakier wykończeniowy.

 

Jeśli chodzi doraźne zabezpieczenie lakieru wykończeniowego wielkiego wyboru nie masz. Ze swojej strony polecam zestaw Colourlock.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salwinek91 - czytalem chyba 20 stron wątku i tak, jak pisałem - Lederzentrum i jak rozumiem należący do firmy Colourlock wchodziły w grę jako pierwsze, na początek nie ma co kombinować.

 

@muzycom - tego się obawiałem:/ tylko ten jeden fotel jest w takim stanie, pasażer o niebo lepszy, a tył właściwie nieruszany. Jak rozumiem: mogę kupić ten zestaw podstawowy i jakoś to doraźnie zabezpieczyć, a potem dokupić rzeczy do farbowania wg filmów instruktażowych i tutejszego forum, czy nie ma sensu tego na dwa razy rozdrabniać i od razu wziąć się za malowanie?

 

Tak czy inaczej - gdybyś mógł mi pomóc - skąd wziąć ten brązowy kolor? dobieracie go jakoś?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Masz jakiś element tapicerki w tym kolorze, który można zdemontować i wysłać do nas?

 

Jeśli chodzi o zabezpieczenie to LV Protector pomoże doraźnie. Natomiast tak czy siak fotel należy dobarwić. Ja bym to zrobił za jednym zamachem. Fotel i tak musisz wyczyścić przed farbowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://www.sklep.polishangel.pl/index.php/adsad/podkategoria-2/colourlock-zestaw-do-pielegnacji-skory.html

 

bierz śmiało tylko oszczędnie z cleanerem bo 9/10 osób przy pierwszym spotkaniu z tymi środkami zużywa cały cleaner na fotel kierowcy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czyściłem skórę środkiem Strong Cleaner od Colourlocka. Generalnie środek sprawdził się w 100%, ładnie doczyścił skórę, polecam. Pytanie mam jednak odnośnie jego aplikacji - niestety butelka nie posiada atomizera przez co bardzo sporo tego środka ubywa. Jak go aplikujecie? Przelewacie do butelek z atomizerem? Nanosicie go na skórę czy na szczoteczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, bo powiem szczerze, sam nie wiem,

 

czy to widać na fotkach, to jest zabrudzenie faktury skóry, czy jakieś wytarcie ??

Pytam, bo próbowałem czymś to czyścić, niby środek do skór Sonaxa, ale nic to nie dało....

 

pod lewej stronie widoczne - pod ręcznym

m638.jpg

 

i tu na rancie

m637.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.