Skocz do zawartości

Test - Płyn do szyb Shiny Garage.


Adrianeo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym przedstawić mój krótki test płynu do szyb marki Shiny Garage sponsorowany przez All4Auto.

 

Zapach: Prosto z butelki powiedział bym że odrobinę chemiczny , zapach taki sam jak zwykłych płynów do szyb , lecz po nałożeniu nie wyczuwalny.

Wydajność: Ja na wyczyszczenie wszystkich szyb od środka i od zewnątrz zużyłem bardzo niewiele produktu ( mam nadzieję że widać ile zużyłem na zdjęciach)

Pozostawianie smug: Ja nie miałem z tym żadnego problemu , bardzo przyjemnie mi się pracowałem z tym preparatem parę ruchów MF i szyba jest czyściutka.

Z jakim brudem sobie radzi: U mnie na początku były to jakieś zacieki z którymi uporał się w mig , potem przyszła pora na soki z drzewa tutaj trzeba było trochę dużej machać MF ale i tak znikały bez problemu, na koniec jeszcze pozostałości po owadach również zeszły bez większego problemu.

 

Zdjęcia: Jako że ukazanie tego jak brudna/czysta jest szyba było dla mnie czymś bardzo trudnym zrobiłem tylko parę zdjęć.

 

img1270v.jpg

img1271x.jpg

img1276dm.jpg

img1277s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swój teścik płynu do szyb Shiny Garage.

Tester również dostałem od All4Auto.

Żeby środek mógł się jak najlepiej wykazać, przez tydzień nie myłem szyby, ale jak na złość deszcz nie chciał spaść, a owada na szybę udało mi się wyłapać tylko jednego.

Dopiero gdy w nocy delikatnie pokropiło na szybie pojawiły się piękne ślady zacieków z pyłu i kurzu (niestety na zdjęciach słabo to widać, ale podczas jazdy już mi to napradę zdrowo przeszkadzało).

Jeśli chodzi o sam środek to jest on przejrzysty, o barwie lekko żółtawej.

Zapach, jak w przypadku większości płynów do szyb - chemiczny, nie przeszkadza zupełnie podczas użytkowania.

Postanowiłem wykonać test przy użyciu mikrofibry, oraz dla porównania, przy użyciu tego co zawsze stosuję do wycierania szyb - papierowych ręczników velvet.

Zdecydowanie lepiej wypadły tutaj reczniczki papierowe.

Płyn spisał się naprawdę nieźle, choć trochę trzeba się było namachać.

Smug nie pozostawił, a brud udało mi się usunąć cały, łącznie ze śladem po owadzie, przez dwa dni przypiekanym na przedniej szybie :-]

Resztę niech opowiedzą zdjęcia:

Przed

img1275a.jpg

img1278u.jpg

img1280s.jpg

img1281a.jpg

img1283uz.jpg

Spsikane

img1290j.jpg

Wycieramy

img1293u.jpg

img1295v.jpg

50:50

img1297m.jpg

img1298e.jpg

img1299x.jpg

Po

img1300xz.jpg

img1301so.jpg

img1311nv.jpg

img1312m.jpg

 

I tylna szyba:

img1286vc.jpg

img1287r.jpg

img1303p.jpg

img1307bz.jpg

img1308e.jpg

img1309v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety nie mam fotorelacji ale także uważam że płyn jest godny polecenia a szyby miałem naprawdę brudne a było na nich wszystko brud z 3 tygodni i apc ze wszystkim poradził sobie genialnie i wystarczyło bardzo mało napryskac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także otrzymałem próbkę płynu i nie omieszkam wstawić kilka zdjęć.

Zdjęcia tylko z szyberdachu jednak zapewniam że wszędzie poradził sobie znakomicie.

 

IMG_4187.jpgIMG_4188.jpgIMG_4191.jpg

Jedno przetarcie fibrą do szkła:

IMG_4192.jpg

Jednak dalej robłem ręcznikami papierowymi.

IMG_4193.jpg

Szyby może i nie były jakoś totalnie brudne, bo auto z tydzień nie myte i zaliczyło 2 dni stania na deszczu, jednak efekty widać.

IMG_4194.jpgIMG_4195.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podziękować all4auto za próbkę do testów i jednocześnie przeprosić za zwłokę, ale wypadły pewne problemy ze złośliwością rzeczy martwych, a dokładniej z nieswoim aparatem :?

Przechodząc do rzeczy...

Kolor: podobnie jak w przypadku szamponu SG, również słomkowy, tylko ciut jaśniejszy i bledszy

Zapach: Czysto chemiczny, aczkolwiek przyjemny (szkoda że nie ma jednak nuty jakiegoś przyjemnie pachnącego owocu ;))

 

Oto jak się prezentowała próbka:

p1010077l.jpg

 

Wydajność: Wg mnie środek bardzo wydajny, 3 "psiknięcia" i cała szyba wyczyszczona, więc akurat wydajność jest ogromną zaletą tego środka

Właściwości myjące: Najważniejszą rzeczą na jaką zwróciłem uwagę, jest to, że środek ten nie pozostawia po sobie smug. Co do zabrudzeń, bardzo łatwo zbiera każdy brud na szybie, jest łatwy i niemęczący w czyszczeniu (lekkie przejechanie MF po szybie widoczną na fotce wyżej na samym dole stosu, później przetarcie ściereczką która leży na niej na w/w zdjęciu) a zbiera bezproblemowo zakurzenia, klej po taśmie, przyklejone owady itp.

 

Tutaj przykład czyszczenia szyby w Golfie Mk3, szyba też przez bardzo długi czas nie była zadbana...

PRZED:

p1010080yk.jpg

p1010083en.jpg

PO:

p1010084hv.jpg

p1010088w.jpg

 

 

Podsumowanie: Na mnie środek ten zrobił duże wrażenie, przede wszystkim wydajnością, o której wcześniej wspominałem oraz brakiem smug po użyciu i łatwością w zbieraniu zabrudzeń z szyby. Moim zdaniem płyn ten może stać się czymś chętnie kupowanym przez klientów i tak jak w przypadku szamponu, jego sukces zależy od przedziału cenowego w jakim się ulokuje, bo swoimi właściwościami na pewno zasługuje na uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.