Skocz do zawartości

Test - szampon samochodowy Shiny Garage


pLaYmAn

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przetestowałem szampon nieznanej mi firmy Shiny Garage, który dostałem wczoraj od All4Auto :ad:

 

Użyłem 40ml na około 9l wody.

 

 

dsc001q.jpg

 

Kolor: blady pomarańcz (podobny do Gold Classa, PB Super Slick and Suds czy taniego dobrego Nigrina :-] )

 

Zapach: jak się łatwo domyśleć - lekko pomarańczowy, całkiem przyjemny - pachnie podobnie jak pomarańczowa czekolada Lindta :roll:

 

Konsystencja: gęstszy od Autoglym BSC, trochę bardziej rzadki od wspomnianych wyżej szamponów

 

Piana: przyzwoita, między Autoglymem, a PB

 

Właściwości myjące: uważam, że jest w porządku, usunął prawie całe cmentarzysko z przedniego zderzaka i reflektorów :D

 

Podsumowanie: Szampon naprawdę dobry, nie na poziomie Gold Classa czy Super Slick and Suds, bardziej przyrównałbym go do AG Bodywork Shampoo. Jeśli cena będzie na poziomie wspomnianego AG to uważam, że to bardzo dobra alternatywa ;)

 

dsc003u.jpg

 

dsc004t.jpg

 

dsc005x.jpg

 

dsc006p.jpg

 

dsc007k.jpg

 

dsc008k.jpg

 

dsc009p.jpg

 

dsc010w.jpg

 

dsc013.jpg

 

dsc015m.jpg

 

dsc017.jpg

 

dsc018x.jpg

 

dsc019b.jpg

 

dsc020p.jpg

 

dsc021k.jpg

 

dsc022m.jpg

 

dsc023.jpg

 

dsc024y.jpg

 

dsc025l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę mój test szamponu Shiny Garage, którego próbkę również otrzymałem od All4Auto

Obiektem testowym była jak zwykle moja Truskawa, niemyta od tygodnia, po tym jak się zdrowo przykurzyła, przeszły dwa deszcze, więc była dość brudna jak na letnią porę.

Na przodzie znajdowała się średniej wielkości kolekcji owadów (bywało dużo gorzej).

 

img1229copy.jpg

Szampon ten ma barwę słomkową i jeśli o moją próbkę chodzi to była ona dość mętna.

Po wstrząśnięciu widać było sporo bardzo drobnych cząsteczek, które po paru godzinach opadają na dno w formie osadu.

Szampon jest dość gęsty, coś na kształt SmartCarwash czy MonsterShine VeryCherry.

Zapach przypominał trochę cytrusy, jednak nie był zbyt intensywny.

 

img1231copy.jpg

img1235copyu.jpg

Do testu użyłem około 30ml szamponu na ~7l wody.

Woda była podawana pod lekkim ciśnieniem z myjki ciśnieniowej.

Piana (jak widać na zdjęciach) wyszła dość spora.

 

img1238copy.jpg

 

Do mycia użyłem rękawicy z mikrofibry i mimo to nawet podczas mycia, piana była całkiem spora.

 

img1250copy.jpg

img1252copy.jpg

img1253copy.jpg

img1261copy.jpg

img1262copy.jpg

img1273copy.jpg

img1275copyy.jpg

 

Po umyciu całego auta, przed spłukaniem:

img1278copy.jpg

 

Spłukiwanie:

img1286copy.jpg

img1287copy.jpg

img1290copy.jpg

img1293copy.jpg

img1295copy.jpg

 

Jak widać woda całkiem przyjemnie spływa z samochodu, jednak ciężko stwierdzić ile w tym zasługi szamponu, a ile nałożonego 3 tygodnie temu DJ OC.

 

Efekt końcowy:

img1301copy.jpg

img1302copy.jpg

img1303copy.jpg

img1304copyj.jpg

 

Podsumowując, szampon ten naprawdę przypadł mi do gustu.

Świetna piana, przyjemny zapach, poślizg naprawdę dobry, no i domył autko naprawdę elegancko (poradził sobie z wszystkimi owadami).

No wydaje mi się że zawiera w sobie coś na kształt wosku, bo kropelki wody z szyb bocznych (nie pokrytych niczym poza szamponem) uciekały dość żwawo. :good:

 

Na koniec chciałbym podziękować mojej Narzeczonej za pomoc w przeprowadzeniu testu (zdjęcia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najładniejszy Matiz jakiego widziałem i czyściutki. Czyżby to autko narzeczonej? ;) Pozdrawiam.

PS. A szampon ciekawy, a czy bezpieczny dla wosku?

 

Autko jest wspólne :) i cieszę się, że się podoba.

 

Patrząc na kropelki i na to jak spływała woda, to nie wydaje mi się żeby jakoś ruszył wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To i ja dorzucę zdjęcia z testu szamponu. Im więcej opinii tym lepiej...

 

Zacząłem od przygotowania mojego zestawu:

 

Jak widać szampon pomimo kilku ml nieźle się pieni.

Zdecydowanym minusem jak dla mnie jest słabo wyczuwalny zapach.

 

zdjcie165c.jpg

 

Poniżej kilka zdjęć z prac...

 

zdjcie166.jpg

 

zdjcie167e.jpg

 

zdjcie168j.jpg

 

zdjcie169z.jpg

 

zdjcie170.jpg

 

zdjcie171y.jpg

 

zdjcie172.jpg

 

zdjcie173.jpg

 

zdjcie174l.jpg

 

zdjcie175k.jpg

 

zdjcie176ef.jpg

 

zdjcie177.jpg

 

zdjcie178b.jpg

 

zdjcie179.jpg

 

zdjcie180q.jpg

 

zdjcie181y.jpg

 

zdjcie182b.jpg

 

zdjcie183p.jpg

 

zdjcie184x.jpg

 

zdjcie185j.jpg

 

zdjcie186.jpg

 

Ogólne wrażenia:

- sprawdzić jak się pieni - pieni się całkiem dobrze,

- właściwości myjące - porównywałem do PB i uważam, że poradził sobie równie dobrze,

- zapach - porównywałem do PB i uważam, że za słaby (ale nie o to w tym chodzi),

- wydajność - użyłem dosłownie kilku kropel które spełniły swoje zadanie.

 

Więc jeśli jest to nasz rodzimy produkt, którego cena będzie porównywalna do konkurencji a producent pomyśli nad intensywnością zapachu ma realne szanse na dobrą sprzedaż.

 

Ocena wg mnie 4/5.

 

Ps. Dzięki za próbkę, która z pewnością wystarczy jeszcze na kilka myć.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test szamponu Shiny Garage, za którego próbki dziękuję firmie all4auto.

 

Pacjent: brudny codziennym użytkowaniem Jaguar X-Type '04

 

p1010057g.jpg

p1010059a.jpg

p1010058af.jpg

p1010060ke.jpg

p1010061cy.jpg

 

Szampon: Shiny Garage

Kolor: Słomkowy

Zapach: Bardzo delikatna, lekka, mało wyczuwalna nuta owocowa (tak jak koledzy wspomnieli wyżej cytrusy, może delikatnie wanilia, nie wiem, zbyt mało intensywny, by go w 100% określić)

dsc0003ki.jpg

 

Proporcje: Użyłem 30ml szamponu na 8l wody.

Piana: Pomimo delikatnego strumienia napełniającego wodę w wiaderku, piana dosyć intensywna i przyjemnie wyglądająca :)

p1010063hl.jpg

 

Rodzaj mycia: Za mycie auta zabrałem się sposobem na "przeciętnego Kowalskiego". Oczywiście do t-shirta, czy zmiotki się nie posunąłem, ale jedno wiadro + noname'owa rękawica MF z marketu, spłukiwanie zwykłym kranowym ciśnieniem z węża ogrodowego, myjka nietknięta została w garażu :PSposób ten odbił mi się czkawką, gdyż twarda woda i brak osuszania auta po myciu pozostawiły po sobie wiadome ślady

Właściwości podczas mycia: piana dosyć średnia, jednakże bardzo fajnie "gęsto i tłusto" prezentował się szampon na aucie podczas mycia.

p1010065ym.jpg

 

Podczas spłukiwania pozostawia po sobie także jakieś właściwości zabezpieczające, gdyż nie zawitała płaska tafla wody, a taki oto efekt (wcześniej auto było dosyć dawno zabezpieczane "po łebkach" "jakimś" woskiem )

p1010066c.jpg

 

Właściwości myjące: szampon bez problemu poradził sobie z ptasimi zrzutami, przylegającym brudem i gdzieniegdzie pojawiającymi się sokami z drzew. Niestety całkowicie poległem w walce z owadzim cmentarzyskiem, którego nijak nie dało się domyć. Zastanawiałem się co jest przyczyną takiego stanu i czy to z szamponem jest coś nie tak, czy ze mną :P Rękawica została zastąpiona gąbką by zabrać się za tego typu zabrudzenie:

p1010070xe.jpg

I w tym przypadku całkowity obrót mojego poglądu, gdyż w porównaniu do wielu delikatnych i tanich szamponów, mających problem ze zwykłym nawet świeżym osadem z klocków, tutaj zaschnięty brud na feldze schodził bardzo ładnie :) Oczywiście w granicach rozsądku, bo nikt chyba nie spodziewałby się usunięcia silnych, kilkuletnich zabrudzeń "zżytych" już z felgą na amen :) Tak to wyglądało po myciu felgi bez wysiłku i większego przykładania się:

p1010071p.jpg

 

Całe auto po myciu wyglądało tak:

p1010067oh.jpg

p1010068tc.jpg

p1010074w.jpg

p1010076y.jpg

 

Podsumowując: Moim zdaniem sukces, czy też stabilna pozycja szamponu na rynku będzie zależeć od tego w jakim przedziale cenowym się ulokuje. Jeśli cena będzie atrakcyjna, na pewno będzie to środek warty uwagi i zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja swoje spostrzeżenia wreszcie dodam.

 

Tak jak napisali poprzednicy

 

stężenie: z tego co pamiętam to 40ml na 8 litrów wody.

kolor: słomkowy

zapach: prosto z buteleczki przyjemny (ale nie potrafię go dokładnie określić na pewno nie drażni) ale po "rozrobieniu" w wiadrze w ogóle nie wyczuwalny - dla mnie na minus

piana: bardzo ładnie się pieni ukazana została na zdjęciach

poślizg podczas mycia oraz po umyciu: tutaj moim faworytem jest PB Super Slick and Wax, ale i ten szampon podczas mycia miał wystarczający poślizg, po umyciu też nie było najgorzej.

właściwości myjące: auto było "hodowane" około dwóch tygodni tak wiec było dosyć brudne zakurzone miało na sobie soki z drzew oraz co dziwne udało mi się usunąć za pomocą tego szamponu smołę ( ostatnio na klapię bagażnika znalazłem piękną linie smoły... ) i to bez większego szorowania.

 

 

Podsumowując: Mycie przebiegało bardzo sprawnie jestem zadowolony z działania szamponu bardzo ładnie domył autko podczas pracy brakowało mi tylko wyraźnego zapachu szamponu.

 

Zdjęcia:

img1280o.jpg

img1281jx.jpg

img1282t.jpg

img1286ae.jpg

img1287sk.jpg

img1291nk.jpg

img1292c.jpg

img1293n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ja dopisze swoje spostrzeżenia,

 

Zapach lekko cytrusowy ale bardzo słaby , porównałem szampon z , cg maxi suds II, duragloss 901 oraz kenotek active foam . Na 7 litrów gorącej wody wlałem 20ml szamponu i dopełniłem do 10 zimną wodą z karchera.

 

- właściwości myjące : bardzo dobre podobnie jak cg oraz duragloss

- piana dosyć spora podobnie jak u konkurentów

- poślizg mnie zupełnie zaskoczył bo przebił swoich dwóch przeciwników , po prostu perfect.

- bezpieczny dla wosku, nie tknął miesięcznego dodo juice .

 

Uważam że to bardzo dobry szampon choć osobiście preferuję te o mocniejszym zapachu - lubie jak dookoła pachnie przy myciu. Jeżeli jego cena będzie na poziomie duraglossa to myślę że warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja dostałem niby też próbkę tego samego szamponu, ale jego kolor był różowy, nie mam niestety zdjęć, już go zużyłem. Był gęsty, konsystencja żelu i zapach inny, jakby mandarynka. W czasie mycia: piana bardzo obfita co mi się bardzo podobało, śliskość doskonała i zapach :song: świetny i mocno wyczuwalny w czasie mycia, nie tak jak pisali poprzednicy, że z butelki ok, ale w czasie mycia brak. Czyżbym dostał próbkę z nowej partii :?: Ulepszonej :?: Zamierzałem go kupić, ale jak mam dostać ten słomkowy z marnym zapachem to rezygnuję :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworek, chcieliśmy pokazać, że mimo większej ilości wody szampon i tak mocno się pieni i myje, może tego nie widać na załączonym obrazku, ale przy następnych realizacjach się poprawimy ;)

 

Shine, szampon na filmie to wersja ostateczna sprzedawana od prawie 3 miesięcy, nigdy nie mięliśmy w ofercie różowego szamponu, jest on dopiero w fazie testów, będzie to szampon truskawkowy o dużo większej ilości wosku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Używa ktoś tego szamponu? Jak tam z woskiem, nie zmywa po wielu kilku myciach??

 

Póki co zużyłem opakowanie pół litrowe, na lakierze był DG 601 + 105.

105 utrzymał się na lakierze od grudnia do lutego. ~2 miesiące to chyba nie tak źle patrząc na wyniki innych?

 

tak czy inaczej następnym razem kupię bańkę 5L :) porównywałem do szamponu DG 901 i Rise & Shine Big Apple

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamówiłem tydzień temu. Za mną dwa mycia. Powiem, że za tą cenę to bajka. Bardzo fajna piana, poślizg bdb, nie zostawia zacieków. Co prawda po dodaniu wody już tak intensywnie nie pachnie ale można mu to wybaczyć za tą cenę.

Następne w kolejce do kupienia preparat do kokpitu, wheel cleaner i tar and glue remover. Po szamponie myślę że i one mnie nie zawiodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Potwierdzam, bardzo ładnie domywa, niezły poślizg ale mam wrażenie że ciut gorszy od Dodo Born to be Mild.

Zapach faktycznie fajny (mam truskawkowy) aloe po rozcieńczeniu już nie jest tak intensywny ( tu także przewaga BTM)

Ale ma poważną zaletę jest wydajny i za tą cenę zostaje moim głównym szamponem :)

PB Natty Blue nie ruszył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.